24 | 10 | 2017

Проросле зерно - еліксир здоров'я

З прадавніх часів наші предки використовували пророслі зерна у своєму харчуванні. Історики виявили, що  стародавні Трипільці та Арії знали секрети приготування пива, квасу і киселів із зерен, які вони пророщували.

Про них згадується також  в індійських Ведах (там досі раціон сучасних йогів складається майже на половину із пророщених зерен). «Батько медицини» - Гіппократ - теж залишив позитивні відгуки щодо застосування «живих» зерен.

 

Наші предки, зокрема, годували хворих пророслими житом і пшеницею.  Життєдайна сила пророслого зерна творила чудеса  зцілення. Ці рецепти дійшли до наших часів і увійшли до сучасних книг з народної медицини.

 

Препарати, виготовлені  із пророслого насіння використовуються сьогодні офіційною медициною. А деякі фахівці ще й радять обов’язково ввести до щоденного раціону проросле зерно: стверджують, що воно здатне відновити гормональний стан людини, а здоровим — забезпечити міцне здоров’я, високу працездатність, наповнити життєдайною енергією навіть у несприятливих екологічних умовах сьогодення.

Проте тільки  зараз стало відомо, які ж секрети приховує в собі маленьке зернятко, та як  величезний енергетичний потенціал — сила життя, сконцентрована у  будь-якому зерні, потрапляючи в організм людини, поступово віддає  йому свою цілющу силу.

 

У ХІХ столітті біологи виявили, що проросла пашниця різко змінює свій хімічний склад: живильні речовини, які до цього «спали», переходять в активну фазу (білки перетворюються на амінокислоти, крохмаль — у цукри, жири — в жирні кислоти і т. ін.. Вміст антиоксидантів та вітамінів також збільшується під час проростання в кілька разів).
Пророслі зерна, як пшениці, так і інших зернових, — потужний стимулятор життєдіяльності організму й корисна їжа. Вони регулюють і відновлюють життєво важливі процеси в організмі в будь-якому віці, підвищують імунітет, забезпечують нормальний обмін речовин та повноцінну роботу нервової системи; поліпшують травлення, статеву функцію, лікують екземи, виразку шлунка, підвищують працездатність; відновлюють гостроту зору, омолоджують організм.
Жива енергія свіжих проростків стимулює внутрішнє самоочищення й самовідновлювальну здатність організму, підвищує гемоглобін, очищає кров тощо.
Загальновідомо про органічні стовбурові клітини, які вводяться в організм хірургічними операціями. Рослинні зародкові клітини мають ті ж відновлювальні та оздоровчі властивості, але вводяться природно, разом з їжею.  Додавши до свого раціону пророслі зерна, ми отримуємо здоров’я, потужний заряд бадьорості та енергії.

 

СПОСІБ  ПРОРОЩУВАННЯ

Промити у великій кількості холодної води(бажано питної, не з крана) 2 ст. л. зерен (це - добова норма для однієї людини). При цьому зерна, які спливли, використовувати не слід, вони не проростуть.

Зерна засипати в керамічний, скляний, фарфоровий чи емальований посуд із широким дном або на піднос шаром не більш як 2 см для забезпечення рівномірного проростання. Найкраще для цього використати нижче зображенні, спеціальні керамічні посудини. Нажаль замовляти їх, поки що, треба особисто у гончара. Якщо хтось має знайомого можна йому запропонувати як добрий вид бізнесу. Інтерес до пророщеного зерна постійно зростає.

На дно посудин можна підстелити тканину або марлю, чи насипати зерно безпосередньо на дно посуди і залити водою кімнатної температури. Рівень води у нижній посудині не має перевищувати рівня зерна. Посуд із зернами треба поставити в тепле затемнене місце і час від часу зволожувати зерно з верхньої посудини.

Через 8—10 годин промити зерна під проточною водою, знову викласти їх в посуд. Проростання зерен до рекомендованих 1—3мм відбувається приблизно за добу-три, залежно від навколишньої  температури  та якості зерна. Під час пророщування треба стежити, щоби зерна не були ані надто сухими, ані надто вологими: якщо вони будуть надто сухими — зародок загине, а якщо надміру вологими — з’явиться цвіль. Не варто пророщувати насіння надто довго, оскільки проростки стануть жорсткими та гіркими на смак. Пророщені зерна бажано вживати відразу, в холодильнику їх можна зберігати не більше доби.


ПШЕНИЦЯ

У пророслому зерні пшениці значно зростає вміст корисних речовин. Так рибофлавінів стає більше на 1350%, фолевої кислоти на 600%, піродиксину на 500%, нікотинової кислоти на 500%, пантотенової кислоти на 200%.

Пророслі зерна пшениці регулюють, відновлюють і стабілізують дію життєво важливих функцій організму в будь-якому віці, омолоджують усі системи організму, збагачують кров киснем, перешкоджають різним інфекціям та запальним процесам. Виводять з організму зайвий холестерин, надлишкові продукти життєдіяльності клітин , що нагромаджуються в цитоплазмі (крохмаль, глікоген, кристали солей, та інші шкідливі речовини і токсини), повертають гостроту зору, загоюють рани, зміцнюють серцево-судинну систему, сприяють активному довголіттю, нормалізують роботу мозку, полегшують наслідки стресів, покращують стан шкіри та волосся.

Дієтологи наголошують, що під час будь-якого лікування проростками пшениці, найважливіше — налагодити вживання пророщеного зерна в перші дні. Перед початком вживання пророщеного зерна пшениці, і в перші 2—3 дні радять приймати аскорбінову кислоту, розчинену в теплій перевареній воді — по 0,1 г тричі на день. Якщо хворий не може розжувати зерно, його можна змолоти на млинку для м’яса, запивати чаєм, соком, заїдати сухофруктами та іншою їжею.

Часто з початком вживання пророщених зерен з’являється біль різної локалізації. Причиною може бути велике скупчення газів, зумовлене пророслим зерном. Також у перші дні зернової дієти можуть спостерігатися запаморочення, слабкість, рідкі випорожнення — лякатися цього не слід, неприємні симптоми незабаром минають.


ЖИТО

Дія пророщеного зерна жита на організм людини, за своїми цілющими властивостями, де в чому перевершує навіть пшеничну. Зокрема, вміст вітаміну Е у пророслому житі - вищий, ніж у пшениці.

Жито — культура загартованіша, стійкіша до несприятливих умов, а тому  володіє сильнішими захисними властивостями в боротьбі за виживання. Ці якості, концентруючись у зерні під час його проростання, вповні  передаються нам, підсилюючи нашу імунну систему. 

Щоденне вживання по 50—100 г пророслих зерен жита у салатах, кашках або супах сприяє очищенню і омолодженню організму, завдяки великому вмісту антиоксидантів: вітамінів А, С, Е. Пророщені зерна є добрим запобіжним засобом для профілактики від багатьох захворювань, сприяють підвищенню гемоглобіну і зниженню тиску, поліпшенню гостроти зору, нормалізації серцевої діяльності і маси тіла, зміцненню зубів і волосся і т.д. Крім того, пророщені зерна жита виводять з організму токсини та радіонукліди.


ОВЕС

Пророслий овес є ідеальною «живою» їжею для організму людини. Він надзвичайно багатий на ферменти, потрібні для перетравлення і засвоєння їжі, вітаміни і мінерали, містить повний набір необхідних людині протеїнів. Пророслий овес - особливо корисний для легенів, допомагає організму боротися з різними легеневими хворобами, у тому числі й сухотами.

Цілющими властивостями володіє кисіль із пророслого вівса: сировину змолоти на млинку для кави або м’яса, розвести холодною водою, залити окропом і кип’ятити 1—2 хв. Потім 20 хв настояти, процідити і пити свіжим. Цей кисіль - помічний при панкреатиті, діабеті, виразці дванадцятипалої кишки. Коли ослаблений організм, такий кисіль можна вживати протягом двох тижнів.

 

ЯЧМІНЬ

Відомо, що ще в Україні-Русі проростки ячменю були основною сировиною для приготування квасу, пива, ячмінного оцту та випічки. Підчас пророщування ячменю, в його зернах посилюється дія ферментів, що сприяють розщепленню поживних речовин. Таким чином, під час споживання пророщених зерен ячменю чи ячмінного солоду організм людини витрачає значно менше енергії на засвоєння поживних речовин, ніж під час уживання традиційних виробів харчування, вироблених із непророслого ячмінного зерна (ячні і перлових круп, ячмінного хліба).

Характерною особливістю пророщеного зерна ячменю є також вищий вміст у ньому (порівняно із непророслим  зерном) вітаміну Е і вітамінів групи B.

Радять регулярно вживати в їжу пророслі зерна ячменю при захворюваннях жіночої (захворювання молочної залози, кандидоз, ендометріоз, міома матки, захворювання яєчників та ін.) та чоловічої (простатит, аденома передміхурової залози та ін.) статевої системи.

Кисіль із пророщених зерен ячменю корисно вживати людям, хворим на діабет, виразку шлунка і дванадцятипалої кишки. Для цього проростки подрібнюють на млинку для м’яса або кави. Потім слід додати трохи холодної води, залити окропом і кілька хвилин кип’ятити. Отриману суміш залишити на 20 хв, перецідити. Приймати такий кисіль потрібно свіжоприготовленим протягом півмісяця.ЛЬОН

У проростках льону міститься унікальна лляна олія (до 52%), легкозасвоювані білки і вуглеводи. Пророслий льон корисно вживати в разі дисбактеріозу, алергії, артритів та артрозів, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця. Це дуже добрий засіб для профілактики серцево-судинних захворювань, має загальнооздоровчу дію. Пророслий льон добре вживати вагітним, у разі захворювань судин, у тому числі судин головного мозку.

Добова норма — 10—15 г (1 ч. л.) вранці, перед їдою. Для тривалого зберігання проростки льону можна законсервувати в меді. Проростки змішати з медом у співвідношенні 1:4, зберігати в холодильнику.ГРЕЧКА

Пророслі зерна гречки (для пророщування слід брати тільки зелену гречку) - цінні насамперед тим, що містять «антисклеротичний вітамін» — рутин (вітамін Р). Радять їх уживати для запобігання і лікування атеросклерозу, гіпертонії, ішемічної хвороби серця, геморою, варикозного розширення вен, кору, ангіни, захворювань нирок і печінки, ожиріння, цукрового діабету, застуди. Цей перелік далеко не повний, оскільки проростки гречки мають широкий спектр оздоровчої дії і вони - надзвичайно ефективні для загального оздоровлення організму.

Спосіб пророщування: зерна зеленої гречки ретельно промити, замочити в чистій прохолодній воді на 1—2 години, потім знову промити (під час замочування гречка, як і насіння льону, виділяє слиз), злити воду і залишити вологу гречку постояти ніч. До ранку з зерняток уже проклюнуться проростки.  Перед уживанням зерна знову слід промити, щоби змити слиз, якщо той виділився.

Пророслу зелену гречку можна їсти в такому вигляді, а можна підсолити та полити нерафінованою олією. Пророслі зерна також добре додавати до салат з городини.

Для пророщування можна використовувати практично всі види пашниці (пшеницю, жито, овес, ячмінь), бобових (сочевицю, сою, горох, нут і маш), насіння овочів і горіхів, насіння (соняшнику, льону, гуньби).

 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Інколи вживання проростків не може бути рекомендоване внаслідок індивідуальної непереносності або наявності певних захворювань. Тож перед початком регулярного вживання бажано порадитися з лікарем. Перші 2 місяці вживати проростки не частіше 5 разів на тиждень.

Не споживати проростків після 14—15-ї години, і тим більше на ніч, оскільки це дуже високоенергетична їжа. Не вживати проростків, які почали пліснявіти. Непророслі зерна в їжу вживати не можна.

Проростки слід ретельно пережовувати доти, доки вони під дією слини не перетворяться на рідку та однорідну масу (треба щонайменше 60 жувальних рухів, хворі люди повинні пережовувати ще довше). Це дуже важливо для засвоєння організмом усього комплексу поживних речовин. Для людей, у яких є проблеми із зубами, радять подрібнювати пророщені зерна. Своїх цілющих властивостей вони від цього не втрачають.

Добре додавати проростки в салати, канапки, каші, вінегрети тощо або їсти окремо з олією.
Ліпше вживати проростки свіжими, а не термічно обробленими.

Потрібно також пам’ятати, що проростки пшениці погано поєднуються з бджільничими і молочними продуктами, муміє, женьшенем, золотим коренем. Тривале вживання пророслої пшениці з медом або квітковим пилком може зумовити кропив’янку. Це - сигнал, що в організмі порушена рівновага. Не можна їсти пророщені зерна пшениці у разі виразки шлунку та дванадцятипалої кишки. Можливе тимчасове загострення деяких хронічних захворювань.

Слід пам’ятати, що зелена гречка — потужний очисник, що може призвести до безладу в кишечнику, тож людям із проблемами травлення не завадить порадитися з лікарем перед уживанням проростків гречки.

 

Автор: Марія Грицай

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud433.jpg
Свята наша земля
pryr135.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.