20 | 10 | 2017

Генно-модифіковані (ГМ) продукти та зміни в ДНК.

ГМО. Отрута для нарду Геноцид

Взагалі-то проблема впливу генно-модифікованих організмів (ГМО) і ГМ-продуктів на людину виникла аж ніяк не в останні роки.

 

Вперше про нові трансгенних рослинах заговорили ще на початку 80-х рр., Коли в 1983 році група вчених з американської компанії «Монсанто» створила перші генетично модифіковані рослини.


Генно-модифіковані (ГМ) продукти і зміни в ДНК

«Зелена революція»

Взагалі-то проблема впливу генно-модифікованих організмів (ГМО) і ГМ-продуктів на людину виникла аж ніяк не в останні роки. Вперше про нові трансгенних рослинах заговорили ще на початку 80-х рр.., Коли в 1983 році група вчених з американської компанії «Монсанто» створила перші генетично модифіковані рослини.

На початковому етапі переслідувалися цілком слушним мети: створити якісно нові рослини, стійкі, скажімо, до заморозків, посухи, шкідників. І потрібно відзначити, що американські селекціонери дуже в цьому досягли успіху. Взяти, приміром, пшеницю. Новатори з компанії «Монсанто», бажаючи вивести пшеницю, стійку до певних видів комах, винайшли біологічний механізм під назвою «Термінатор». Вже перші досліди перевершили всі очікування: врожаї пшениці вийшли небувалими. «Розумні» шкідники просто уникали «зв'язуватися» з таким ласощами. А ось людина таку пшеницю споживала. Щоправда, як з'ясувалося, отримана пшениця вже після першого врожаю виявилася безплідною: її зерна не проростали. Але цей факт аж ніяк не стурбував працівників компанії. Більш того, потішив! Адже споживачі цього сільськогосподарського ноу-хау змушені були знову звертатися до послуг фірми-виробника. Тут зметикували, що на новому товарі можна добре заробити. І справді: вже в 1994 році виготовлення суперрослин було поставлено, що називається, на потік. Так почалося промислове виробництво та вирощування генних мутантів - «зелена революція».

Результати дослідів на кукурудзі, пшениці, інших культурах сподвигли американських агрочудотворцев на нові «подвиги». Генетичним дослідженням стали піддаватися всі нові і нові рослини. На сьогоднішній день вже виведено понад 2.000 різновидів всіляких рослин, які у своїй генетичній структурі мають чужорідні генетичні вставки.

Селекція або ... збочення?

Створення генно-модифікованих організмів і продуктів розділило вчений світ на два протилежні табори. Прихильники генетичних новацій стверджують, що біоінженерія - це щось на зразок прискореної селекції. Втім, на цьому аргументи «за» і вичерпуються.

Куди більше противників цього процесу! Серед них і російський вчений, президент Загальнонаціональної асоціації генетичної безпеки, що займається питаннями забезпечення безпеки людини та навколишнього середовища, Олександр Баранов. Традиційна селекція, вважає він, має одне важливе обмеження: з її допомогою можна одержувати гібриди тільки споріднених організмів. Можна схрещувати, наприклад, різні сорти яблук, груш, а яблуко з картоплею або помідор з рибою - не можна.

У звичайному житті, природному середовищі існування спаровування між різними видами і вже тим більше класами рослин або тварин, як правило, не відбувається, наприклад людей з мавпами, кішок з собаками або кішок з щурами, жаб з черепахами і т.д. і т.п. Бувають, правда, рідкісні випадки, коли таке спаровування все ж таки трапляється. Взяти, приміром, мула, що вийшло в результаті амурних відносин коня з ослом. У цього виродка потомства, як відомо, немає. Стерильний і симбіоз, скажімо, тигра і лева, тетерева і глухаря і т.д. Те ж саме відбувається і з трансгенними організмами - більшість з них безплідно.

- Впровадження чужих генів одних видів або класів в інші, - резюмує Олександр Сергійович, - наводить, так би мовити, до генетичного збою, блокуванні процесів розмноження. Це свого роду протест природи проти втручання в її закони.

Але те, що природа відкидає, новоявлених селекціонерів і їхніх покровителів з транснаціональних корпорацій аж ніяк не відлякує.

У гонитві за надприбутком вони готові поставити себе вище Бога, встати над природою. Задалися вони метою винайти «вічно» свіжий, морозостійкий помідор - і на світ з'явився «камбалоідний» томат: у його ген ввели ген глибоководної камбали. У новоспеченого овоча, звичайно ж, не з'явилися зябра або плавники і він не став краще плавати, але результат був досягнутий.

Все ті ж американські біотехнологи винайшли спосіб управління розвитком кінцівок у зародків курки таким чином, щоб вони ставали тільки на крила чи ноги.

На порядок денний постало питання про отримання таких рослин, які могли б виробляти отруту проти шкідників або поглинати азот з атмосфери, були більш стійкі до заморозків, посухи, напхані білком - свого роду біфштекси на грядці і т.д. і т.п. Від подібних перспектив аж дух захоплює! Що можна сказати на це? Для повноти картини можна спробувати схрестити їжака з вужем. Авось щось путнє з цього і вийде: наприклад, колючий дріт.

По вертикалі і горизонталі

Можливо, хтось скаже: а що, власне, в цьому поганого - адже наука не стоїть на місці? Щоб відповісти на це питання, потрібно, як видається, зрозуміти саму природу, сутність трансгенізаціі.

Учені розрізняють два спсобов перенесення генів: горизонтальний (від виду до виду) і вертикальний (від пращура до нащадка).

Більше вивчений інший спосіб, коли відбувається перенесення спадкової інформації між одночасно живуть організмами, які пов'язані між собою родинними відносинами.

Протягом багатьох років вчені намагалися впровадити ген одного організму в геном іншого. І їм це все-таки вдалося.
- Більш поширений другий спосіб, - розповідає доктор біологічних наук, віце-президент ОАГБ Ірина Єрмакова, - використання в якості реконструйованих генів бактеріальних плазмід, тобто позахромосомних кільцевих ДНК.

Генетичний матеріал, як правило, передається від бактерії до бактерії. Але знайшли таку бактерію - грунтову, яка змогла вводити гени в рослини і змушувати їх виробляти потрібні їй речовини. Саме через неї на деревах і з'являються рослинні пухлини.

Процес зараження рослин відбувається наступним чином. Частина плазмідної ДНК, продовжує Ірина Володимирівна, як би вбудовується в хромосомну ДНК клітини рослини і стає частиною її спадкового матеріалу. І рослина починає виробляти живильні речовини, потрібні бактерії. Простіше кажучи, бактерія паразитує на рослині.

Але втрутилися вчені. Вони змогли вставляти в плазміди потрібний їм ген. Таким чином, людина, використовуючи природний механізм горизонтального переносу і плазміди земляних бактерій, навчився впроваджувати ті чи інші гени в різні рослини.
Цей метод, обмовимося, успішно застосовувався тільки стосовно дводольним рослинам: томатам, картоплі, плодовим і ряду інших культур. А от з однодольних (пшениця, рис, ячмінь, кукурудза) виникли проблеми. Модифікація злаків (за винятком рису) за допомогою грунтових бактерій виявилась неефективною.

Тоді вчені розробили прямий спосіб введення гена в клітину рослини - біобаллістіческій. Відповідно до цієї технології на мікроскопічні золоті або вольфрамові частинки наноситься молекула ДНК з відповідними генами і необхідні для їх управління так звані регуляторні послідовності. У спеціальній вакуумній камері частки і ДНК розганяються до певних швидкостей і проникають у рослинні клітини. Потім відбувається селекція трансгенних рослин. «На відміну від попереднього цей спосіб може застосовуватися по відношенню до будь-яких об'єктах», - підсумувала Ірина Єрмакова.

Щурів не шкода!

Слід зазначити, що описані вище способи - це дійсно революція в генній інженерії.
Питання в іншому: наскільки вони безпечні для навколишнього світу, людини?

За коментарями звернемося до експерта Ірині Єрмакової.
- Справа в тому, що при використанні кільцевих ДНК земляних бактерій важко сказати, яка  клітина зміниться, скільки копій плазмідної ДНК вбудується в геном і в які хромосоми. Контролювати цей процес практично неможливо. Згодом дослідник відбирає ті регенеровані рослини, які становлять для нього інтерес. А куди діваються «невбудовані» плазміди з генами? ..

А ось при використанні другого способу, біобаллістіческого, введений ген може потрапити в середину основного гена рослини-одержувача і «відключити» його від роботи. У результаті будуть з'являтися рослини з невідомими властивостями. І тим не менше цей метод модифікації рослин менш небезпечний для людини, ніж «бактеріальний», вважає Ірина Єрмакова.

Як би там не було, трансгенні експерименти американських селекціонерів дуже зацікавили колег з різних країн.
Так, в Інституті врожаю Шотландії були проведені урядові досліди над комахами. Божим корівка згодовували тлю, яку вирощували на трансгенній картоплі. У результаті тривалість життя сонечок скорочувалася наполовину від звичайної, плодючість і кладка яєць значно зменшувалася.

А ось інший приклад. На цей раз піддали випробуванням личинки метелика Монарх. У тих личинок, які харчувалися молочним соком з ГМ-пилком, був виявлений низький відсоток виживання і сповільнений розвиток.

Негативно впливають трансгенні продукти і організми і на тварин. Ось лише деякі приклади.

Молоді тварини, яких годували ГМ-кормом у Словенії, як виявилося, частіше хворіють, а дотягнувши до статевозрілого віку не можуть злучатися.

Хворим в порівнянні з батьками було потомство, отримане після штучного осіменіння маток. Так, у телят були збільшені органи, спостерігалися внутрішні кровотечі, виявлені патології на ранній стадії.
Видовище, за розповідями очевидців, було не з приємних. Тому відвідувачам, щоб не лякати громадськість, намагалися не показувати трансгенних виродків - їх просто знищували. Боялися, що громадськість досягне заборони таких досліджень та фірми-виробники ГМ-кормів позбудуться надзвичайних прибутків.

Напевно, тому їх власники і чути не хочуть про небезпеку вживання трансгенних продуктів і організмів і роблять все можливе, щоб заткнути рота тим, хто намагається донести правду про ГМ-продуктах до широкої громадськості.
Так, професора А. Путша з державного університету Rowett (Великобританія) звільнили з університету тільки за те, що в інтерв'ю канадському телебаченню він розповів про ослаблення імунітету після прийому ГМ-продуктів. Тоді він знайшов приватних інвесторів і поставив серію дослідів на щурах, яким протягом 10 днів згодовував трансгенну картоплю з геном лектини проліска. Результати повністю підтвердили припущення вченого: у тварин постраждала імунна система, зменшився об'єм мозку, повністю зруйнувалася печінка, відбулися зміни і в кишковому тракті, селезінці, зобної залозі. Дані Путша згодом підтвердилися вченими з різних країн.

Аналогічні досліди проводилися і в Росії. Доктор біологічних наук Ірина Єрмакова провела досліди на щурах. В експерименті брали участь 3 групи щурів: перша - з додаванням ГМ-сої, друга - зі звичайної соєю, третя група служила свого роду тест-контролем. Самкам з першої групи протягом двох тижнів до спарювання, під час спарювання та під час годування до звичайного корму додавали розведену водою ГМ-сою, стійку до гербіциду раундапу (використовується для боротьби з бур'янами).
Результати повністю підтвердили побоювання вчених і збіглися з результатами аналогічних екперіментов, що проводилися за кордоном. Так, у всіх самок першої групи спостерігалася підвищена смертність новонароджених щурят. При цьому на кількість народжених трансгенний корм ніяк не вплинув, чого не можна сказати про їх організмі: через два тижні після народження частина мала вага менше 20 г у порівнянні зі своїми здоровими побратимами.

Причина цього, вважає Ірина Єрмакова , може бути пов'язана або з проникненням «чужих» генів у статеві або ембріональні клітини тварин, мутагенної впливом новостворених організмів, або накопиченням токсичного гербіциду в рослинах, які поглинаються тваринам разом з токсином. Як би там не було, підсумовує Ірина Вікторівна, використання ГМ-продуктів передчасно.

З нею солідарний і норвезький професор Тер'є Траавік, займається генною інженерією більше 20 років.
Він вважає, що небезпека від вживання трансгенних продуктів і організмів вище, ніж від хімічних сполук: вони не розпадаються, а приймаються кліткою, де можуть безконтрольно розмножуватися і мутувати.

Людина-амфібія

Чи виживе людина як вид в цій генної вакханалії?

Адже продукти-мутанти потрапляють до нас на стіл як в натуральному вигляді (овочі, фрукти, риба і т.д.), так і у вигляді добавок (крохмаль з трансгенної картоплі), дитячого харчування (молоко із сої), газованої води (цукор з ГМ-буряка), чіпсів з ГМ-картоплі, кондитерських виробів (соєве борошно) і т.д.
Прихильники ГМО стверджують, що так звані ГМ-вставки повністю руйнуються в шлунково-кишковому тракті людини. Яка різниця, що ми їмо, міркують вони, адже все розпадається на складові частини.

Все так не всі, помітимо. На думку вчених, ДНК перетравлюється не до кінця - окремі молекули можуть потрапляти з кишечнику в клітину і ядро і вбудовуватися в хромосому.

Ці припущення були підтверджені на практиці.
Група британських генетиків на чолі з Харі Гілбертом з університету Нью-касл-на-Тайні провела дослідження, в ході яких з'ясувалося, що ДНК з клітин ГМ-їжі запозичується бактеріями мікрофлори кишечника людей з віддаленої товстою кишкою.
- Плазміди і ГМ-вставки можуть потрапляти в бактерії шлунково-кишкового тракту, в клітини крові, статеві та інші клітини людини, видозмінюючи їх, - розповідає Ірина Єрмакова. - З статевих клітин-мутантів з'являться діти з генами від інших видів і класів рослин і тварин. Більшість цих генетичних «химер» до того ж будуть безплідними.

На щастя, до цього справа поки не дійшла. І ми навряд чи перетворимося на качан кукурудзи або у нас з'являться зябра. А ось хворіти станемо більше. Вже хворіємо!

Люди все частіше почали скаржитися на зниження імунітету, у них частіше стали з'являтися онкологічні захворювання, алергічні реакції. А в 1989 році в США в результаті вживання продуктів з додаванням харчової добавки триптофану (амінокислота) померли 37 людей і близько півтори тисячі стали інвалідами. Як з'ясувалося, в результаті модифікацій відбулася трансформація триптофану і утворився монстр з льодовим душу назвою «етилен-біс-триптофан», який і став винуватцем загибелі та захворювання людей.
До слова сказати, у Великобританії повідомлення про негативний вплив ГМ- продуктів на організм людини призвели підданих Її Величності до паніки. Магазини в масовому порядку стали відмовлятися від закупівель риби, фруктів, овочів, м'яса із вмістом трансгенних речовин.

Чума ХХІ століття

Але всі ці доводи вчених, плачевні приклади з життя виробників трансгенної продукції аж ніяк не бентежать. Більше того, вони нарощують виробництво. Подібно спрута ГМО розповзлися по світу, завойовуючи все нові і нові країни та континенти.

 

 

Джерело: megasite.in.ua

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud391.jpg
Свята наша земля
pryr145.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.