23 | 10 | 2017

ГМО – хрест на нащадках

ГМО- смерть нащадків. Отрута з їжею

Оприлюднено результати нового дослідження про вплив ГМ-сої на живі істоти, проведеного Загальнонаціональної асоціації генетичної безпеки. Висновок однозначний - природа не дає жодних шансів генетичним виродкам..!

Історія ГМО (генетично-модифікованих організмів) почалася не сьогодні, і не вчора, а приблизно, з початку 20 століття, коли в деяких «елітарних» колах, в «аристократичних» і впливових сім'ях стала культивуватися ідея «вищої раси», яка лише одна-єдина гідна жити на землі!

Звичайно, їй доведеться терпіти навколо себе і деяке число неповноцінних, яким розмножуватися буде не дозволено.

Для обгрунтування цієї теорії було створено цілі напрямки в науці - сумнозвісна євгеніка. Вона активно розвивалася у нацистській Німеччині. Відомі діячі цієї науки читали свої лекції і пропагували свої погляди, як у себе на батьківщині, так і в США в найвищих політичних колах.

Після війни ця наука стала асоціюватися з нацизмом, і про неї офіційно забули. Але залишилася сама мета елітарної верхівки - скоротити населення планети, залишилися вчені, яких вивезли з Німеччини і підчистили біографію для спокійного життя в США. Прямою спадкоємицею євгеніки стала наука генетика.

У політичному плані ідея про скорочення населення планети стала цілком офіційним зовнішньополітичним пріоритетом США, оформленому в документі «Меморандум-200» (автор - Збігнєв Бжезінський).

У суспільному житті це вилилося в фінансуються урядом США незліченні центри планування сім'ї в країнах з небажаним населенням. Головними завданнями таких центрів є пропаганда всіляких, у тому числі і гормональних, засобів контрацепції, абортів та стерилізації жінок.

У науковому світі ця ідея знайшла хороший інструмент у вигляді генної інженерії та генно-модифікованих (ГМ) продуктів.

Звичайна людина слабо уявляє, що з себе представляють ГМ-продукти, як вони робляться, і чим може обернутися їх вживання. Наведемо сухі і зрозумілі факти. Пропагандисти ГМ-культур декларували і обіцяли:

 • - Зниження цін на продукти харчування;
 • - Підвищення рентабельності при вирощуванні культур для фермерів (тому було обіцяно, що не потрібно багато хімікатів);
 • - Вирішення проблеми голоду в бідних країнах і в усьому світі;
 • - Нові культури, які не змогла придумати природа.


У реальності:

 1. врожайність ГМ-культур в середньому виявилася нижче, ніж у звичайних сортів,
 2. шкідники пристосувалися до нових сортам,
 3. з'явилися нові види бур'янів, стійкі до всіх видів пестицидів.
 4. агропромислові гіганти оформили патенти на насіння, і змусили фермерів щороку заново купувати насіння для нового врожаю.

Але найголовніше, почалося масове вимирання цілих видів живих істот, які контактували з цими рослинами - це в основному комахи, почалася масова загибель бджіл по всьому світу, де вирощувалися ГМ-культури.

Що ж стосується впливу на людину, то тут довгий час пропагандисти ГМО кричали про те, що шкода нібито не доведена.

Однак це не так. Такі дослідження проводилися і проводяться, але результати цих досліджень або приховують, або замовчують, а вчених, що насмілилися казати про отримані результати, піддають жорсткій цькування.

Встановлено, що з початку поширення ГМ-культур у світі в десятки разів збільшилася кількість захворювань на алергію, рак і безпліддя.

Підтвердження негативного впливу вперше в Росії було отримано Іриною Єрмакової в Інституті вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН в 2005 році. Ці експерименти багато критикували, тому що отримані результати не влаштовували агропромислових гігантів типу «Монсанто», «Каргіл» та ін Для переконливості потрібні були нові дослідження, які довгий час ніхто не хотів і не дозволяв проводити. І ось, в Росії, проведені нові, незалежні дослідження під егідою Громадської асоціації генетичної безпеки (ОАГБ).

Побоювання тільки підтвердилися.

Оприлюднено результати незалежного російського дослідження з вивчення впливу ГМО на ссавців

Результати дослідження, проведеного Загальнонаціональної асоціації генетичної безпеки спільно з Інститутом проблем екології та еволюції ім. А.Н. Северцова РАН в період 2008-2010 років, свідчать про значне негативний вплив кормів, що містять ГМ-компоненти, на репродуктивні функції і здоров'я лабораторних тварин.

Як стало відомо Biosafety.ru, 14 квітня в Москві керівники Загальнонаціональної Асоціації генетичної безпеки (ОАГБ) представили результати незалежного дослідження з вивчення впливу корму, що містить компоненти генетично-модифікованих організмів, на біологічні та фізіологічні показники ссавців.

«У тварин було виявлено відставання у розвитку та зростанні, порушення співвідношення статей у виводках зі збільшенням частки самок, зменшення числа дитинчат в посліді, аж до їх повної відсутності у другого покоління, - говорить заступник директора ІПЕіЕ РАН д.б.н. Олексій Суров. - Було також відзначено значне зниження репродуктивних здібностей самців ».

Основним результатом впливу ГМ-корми, який був виявлений під час дослідження, на думку президента ОАГБ Олександра Баранова, була відсутність третього покоління від тварин з експериментальних груп.

«Головним висновком нашого дослідження є виявлення факту біологічного заборони на розмноження, - говорить Олександр Баранов. - Природа поставила хрест на генетичних перспективах тварин, які харчуються ГМ-кормом ».

Екологи відзначають, що подібних експериментів проводиться катастрофічно мало. Останні відомі всьому світу незалежні дослідження впливу споживання ГМО на тварин проводилися в Інституті вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН (2005 рік), в Університеті Каена (Франція, 2006 рік).

Альянс СНД «За біобезпеку» підтримує проведення таких досліджень, вважає, що це в інтересах загальної безпеки, держави повинні постійно виділяти кошти на подібну діяльність. «На жаль, це відбувається вкрай рідко. При цьому в Росії бюджетні гроші йдуть не тільки на створення ГМО, але фактично «без оглядки» фінансуються модні напрями, зокрема, впровадження нових матеріалів на основі нанотехнологій, щедро роздаються вчені ступені. Однак це питання ще менш вивчений, ніж створення і функціонування ГМО », - коментує Вікторія Копєйкіна, секретар Альянсу СНД« За біобезпеку ».

Довідка про дослідження ОАГБ

Експериментальне дослідження проводилось на лабораторній популяції хом'ячків Кемпбелла (Phodopus campbelli), обраної в силу того, що у них відбувається швидка зміна поколінь, що дозволяє відстежити віддалені наслідки. З одновікових статевозрілих особин були сформовані сімейні пари, які були розбиті на 4 групи по 5 репродуктивних пар у кожній. Перша група (Соя-0) отримувала віварний корм з додаванням чистої нетрансгенной сої. Друга (ГМ-соя-1) і третя (ГМ-соя-2) сформовані групи відрізнялися між собою за кількісним вмістом у кормі генетично модифікованої сої, яка додавалася в віварний корм. Контрольна група одержувала віварний корм без будь-яких добавок.


В ході експерименту реєструвалися біологічних і фізіологічні показники, такі, як кількість, розміри, випадки загибелі, розвиток та інші параметри, стан виводків різних поколінь в кожній з груп. З отриманих виводків формували нові репродуктивні пари для отримання наступних поколінь, яких продовжували годувати тими ж кормами.

В результаті проведених експериментальних досліджень 3-х поколінь хом'ячка Кемпбелла за загальними, фізіологічним і патгістологіческім показниками було встановлено:

- З загальнобіілогічних: виявлено відставання у розвитку та зростанні, порушення співвідношення статей у виводках зі збільшенням частки самок, зменшення числа дитинчат в посліді, аж до їх повної відсутності у другого покоління тварин груп ГМ-соя-1 і ГМ-соя-2, по порівнянні з контрольною і групою чистої сої.

- За фізіологічними і патологоанатомічним: виявлено порушення розвитку репродуктивної системи у самців і самок в групах ГМ-соя 1 і ГМ-соя 2 в порівнянні з контрольними особинами.

 

ГМО чи життя?

 

Багато хто чув про те, що в продуктах харчування містяться ГМ компоненти. Багато хто чув, що вживання таких продуктів в їжу може призвести до негативних наслідків і навіть до раку. Насправді - все набагато серйозніше ...

Ця стаття написана за матеріалами Круглого столу «Біологічна безпека продовольчого ринку: проблеми та рішення», що проходив у Москві під егідою Загальнонаціональної Асоціації генетичної безпеки та Управління Справами Президента РФ в особі ФГУП Комбінату Харчування «Кремлівський». Основною темою Круглого столу стало обговорення ризиків, пов'язаних з вживанням генно-модифікованої продукції. У його роботі взяли участь вчені-біологи, що займаються різними аспектами цієї проблеми, а також, представники урядових і громадських організацій, за родом діяльності пов'язані з темою ГМО. Відразу слід сказати, що «високий патронаж» минулого заходу - більш, ніж достатню свідчення важливості порушеної тематики ...

 
Проблема трансгенної продукції розпадається на безліч складових, велика частина з яких мало знайома неспеціалістам. Загальне поняття про питання досить примітивно: багато чули про те, що в продуктах харчування містяться генно-модифіковані компоненти, багато хто чув (або інтуїтивно припускають), що вживання таких продуктів в їжу може призвести до негативних наслідків. Як правило, в якості такого наслідки згадується кошмар ХХ століття - рак ...

Насправді, все йде набагато серйозніше.

Онкологічні захворювання провокуються багатьма загальновідомими канцерогенними факторами, а людство зволить продовжувати диміти, пити, їсти копченості ... У випадку ж з ГМО, мова йде, в першу чергу, не про загрозу здоров'ю окремої людини, безпосередньо приймає змінену продукцію в їжу - а про те впливі , яке це вживання надасть на його потомство, схоже, що під питання поставлено саме існування людства ...

Інформація до роздумів: доктор біологічних наук І.В. Єрмакова (Інститут вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН) провела серію експериментів на щурах. Вивчено були п'ять поколінь гризунів, яких почали годувати ГМ-продуктами до спаровування. З одного з м'ясокомбінатів була взята модифікована соя трьох типів. 60% народжених щурят загинули протягом декількох днів, що залишилися 40% сильно відставали в розвитку. На продемонстрованих фото видно, що порівняльні розміри піддослідних щурят і щурят з контрольної групи істотно різняться - нормальні голови здаються непропорційно великими для немічних тел.

Ті щурята, що вижили, при паруванні між собою, вже в другому поколінні потомства не дали. У печінці, нирках, сім'яниках піддослідних щурів сталися очевидні морфологічні зміни, порушення кровотоку, дегенерація ... У спостережуваних щурів було відзначено порушення інстинктів, в тому числі і материнського інстинкту, підвищення рівня тривожності.

Використовувана в ході експерименту модифікована соя, була стійка до обробки гербіцидом типу Round-up, він добре відомий садівникам: при обробці подібним засобом, звичайні рослини гинуть, а от ГМ-рослини - виживають і накопичують в собі отруйні речовини ...

На даний момент в Росії живе близько 40 мільйонів дітей. Здорові з них не більше 18-20%. Прогнозується, що до 2015 року дітей в Росії буде не більше 25 мільйонів. Народжуваність, як відомо, падає. Разом зі здоров'ям. Найбільш часто зустрічаються захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи і алергія. Причин багато. Однією з перших зазвичай називають екологію ...

Погіршення екологічної ситуації, укупі з іншими негативними факторами (епізоотії, непродумана сільськогосподарська політика) призводить до скорочення раціону базових продуктів. Кожні 6:00 на Землі зникає один вид рослин, у тому числі і виведених людиною раніше ...

Із семи тисяч сортівв яблук,які колись інстували, на сьогодні  залишилися лише дев'ятсот, з двох тисяч шестисот сортів груш - триста тридцять, з трьох тисяч сортів рису - десять .

Породи домашніх тварин також скорочуються, близько 50% їх на межі зникнення. Багато порід вже пішли назавжди, наприклад, героїня казки про курочку-рябу - знаменита павловська курка характерною строкатої забарвлення. Скорочення різноманітності базових продуктів веде до переходу на неприродне харчування, яке, в свою чергу, призводить до виникнення загрози генетичної небезпеки, загрози збереженню генетичних ресурсів і людини, і джерел його їжі.

Якщо хворіють і перестають давати потомство щури, що чекає людей?

Як і багато досить складних задумок людини, генна модифікація планувалася, як благо, але загрожує обернутися бідою. Практично всі учасники Круглого столу підкреслили, що ГМО це типова технологія подвійного призначення.

Перші досліди з модифікації генів були проведені американською компанією «Монсанта» в 1983 році, а вже через десять років в 1994 почалося промислове використання ГМО.

Чи варто говорити про те, що за десять років неможливо прорахувати всі наслідки впливу трансгенів на людину?

Початковий задум експерименту - вивести сільськогосподарські рослини, стійкі до шкідників. Наприклад, картопля, який «не по зубах» колорадського жука ... Але замість традиційного шкідника з'являються нові, а з ними приходять і нові агротехнічні ризики: модифіковані продукти володіють зниженою стійкістю до патогенних організмів при зберіганні - простіше сказати - гниють. У них накопичується значно більшу кількість гербіцидів, ніж в традиційних продуктах. Перелічене вище стосується безпосередньо сільськогосподарської продукції. Поки ні слова про те, як «накопичене» впливає на людину ...

Інформація до роздумів: До 2010 року частка модифікованих продуктів складе до 60%.

Хто ж вирощує ГМО? І хто їх споживає? Вирощують, в основному, в США ...

Маркування щодо вмісту ГМО тут не обов'язкова, вирощування трансгенів дозволено, але, в той же час, існують ГМ-вільні зони, де законодавчо заборонено продаж таких продуктів. В ногу з США йдуть Канада і багато країн Латинської Америки та Азії. В Європі обов'язкове маркування, у разі, якщо зміст ГМ-компонента в продукті складає більше 0,9%. Африка (крім ПАР, де прийняті європейські норми) не допускає ввезення ГМО навіть у вигляді гуманітарної допомоги. І це - перманентно голодуюча Африка ... У Китаї ГМО з недавніх пір під строгим контролем.

У Росії вирощування ГМО офіційно не проводиться. Маркування при продажу ввезених ГМО - обов'язкова. За законом. Закон, на жаль, не виконується, порушується, не працює. Тому, основні сегменти харчової продукції, де використовують ГМО: дитяче харчування, м'ясний ряд (ковбаси, сосиски, пельмені, паштети і т.д.), а також майонези в Росії - це величезний ринок для тих, хто виробляє трансгенну продукцію.

Інформація до роздумів: Групою німецьких біологів був проведений експеримент, що дозволяє відстежити шлях змінених генів рослин в організмі ссавців - помічені гени виявляли скрізь: в шкірі, крові, в сечостатевій системі - впроваджені в організм, далі вони працюють за власною програмою ...


Прогнози для людини - самі невтішні:

 • зростання онкологічних захворювань, г
 • енетичних каліцтв,
 • безпліддя,
 • алергії,
 • токсикоз,
 • а також, зменшення чисельності і зникнення різних видів тварин і рослин.

Фінансування експерименту було припинено, відсутня можливість публікувати матеріали, вчені відчувають тиск, труднощі з отриманням матеріалів для досліджень. Дослідження блокуються транснаціональними компаніями, широко застосовують трансгени і корумпованими чиновниками. За образним висловом голландського дослідника: «Нами рухає рука диявола і нам залишається тільки чекати».

До слова сказати, в третій частині культового фільму «Омен» про пришестя в світ сина Диявола був цікавий сюжетний хід: Антихрист стояв на чолі транснаціональної компанії, що виробляла «дешеву їжу» для голодуючих ... Фільм був знятий в 1981 році, за пару років до того, як «Монсанта» офіційно приступила до своїх досліджень.

Проведені компаніями-виробниками перевірки наслідків використання ГМО часто лукаві, їх виконують під отримання «потрібного» результату, тільки з тим, щоб отримати свідоцтво експертів про те, що все в порядку. Зокрема, перевірки не оцінюють т.зв. «Слабкі ефекти», які накопичуються поступово, виявляючи себе не відразу, а через досить тривалий час, яким експериментатори найчастіше не мають (наприклад, серія експериментів вимагає мінімум шести місяців, а час, що відводиться законом на контрольну перевірку, складає максимум півтора ...) .

 

Джерело: razboynik.info (на російській мові)

 

ГМО чи життя?

 

Ця стаття написана згідно матеріалів Круглого столу «Биологическая безопасность продовольственного рынка: проблемы и решения», який проходив  в Москві под эгидою Общенациональной Ассоциации генетической безопасности и Управления Делами Президента РФ в особі "ФГУП Комбината Питания «Кремлёвский»."

Основною темою Круглого столу стало обговорення ризиків,які пов'язані з вживанням генно-модифікованої продукціі. У його роботі взяли участь вчені-біологи, що займаються різними аспектами цієї проблеми, а також, представники урядових і громадських організацій, за родом діяльності пов'язані з темою ГМО.

 
Відразу слід сказати, що «високий патронаж» минулого заходу - більш, ніж достатню свідчення важливості порушеної тематики ...
 
***
 
Проблема трансгенної продукції розпадається на безліч складових, велика частина з яких мало знайома неспеціалістам.
 
Загальне поняття про питання досить примітивне: багато чули про те, що в продуктах харчування містяться генно-модифіковані компоненти, багато хто чув (або інтуїтивно припускають), що вживання таких продуктів в їжу може призвести до негативних наслідків.
 
Як правило, в якості такого наслідки згадується біда ХХ століття - рак ...
 
Насправді, все є набагато серйозніше.
 
Онкологічні захворювання провокуються багатьма загальновідомими канцерогенними факторами, а людство зволить продовжувати диміти, пити, їсти копченості ...
 
У випадку ж з ГМО, мова йде, в першу чергу, не про загрозу здоров'ю окремої людини, яка безпосередньо приймає змінену продукцію в їжу - а про те впливі, яке це вживання надасть на його нащадків -  схоже, що під питання поставлено саме існування людства ...
 
Інформація до роздумів: доктор біологічних наук І.В. Єрмакова (Інститут вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН) провела серію експериментів на щурах.
 
Вивчено були п'ять поколінь гризунів, яких почали годувати ГМ-продуктами до спаровування.
 
З одного з м'ясокомбінатів була взята модифікована соя трьох типів. 60% народжених щурят загинули протягом декількох днів, що залишилися 40% сильно відставали в розвитку.
 
На продемонстрованих фото видно, що порівняльні розміри піддослідних щурят і щурят з контрольної групи істотно різняться - нормальні голови здаються непропорційно великими для немічних тел.
 
Ті  щурята, що вижили, при паруванні між собою, вже в другому поколінні нащадків не дали.
 
У печінці, нирках, сім'яниках піддослідних щурів сталися очевидні морфологічні зміни, порушення кровотоку, дегенерація ...
 
У спостережуваних щурів було відзначено порушення інстинктів, в тому числі і материнського інстинкту, підвищення рівня тривожності.
 
Використовувана в ході експерименту модифікована соя, була стійка до обробки гербіцидом типу Round-up, він добре відомий садівникам: при обробці подібним засобом, звичайні рослини гинуть, а от ГМ-рослини - виживають і накопичують в собі отруйні речовини ...
 
На даний момент в Росії живе близько 40 мільйонів дітей. Здорові з них не більше 18-20%.
 
Прогнозується, що до 2015 року дітей в Росії буде не більше 25 мільйонів. Народжуваність, як відомо, падає. Разом зі здоров'ям.
 
Найбільш часто зустрічаються захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи і алергія. Причин багато. Однією з перших зазвичай називають екологію ...

 

ДЖерело:1-sovetnik.com (на російській мові)

 


 

До теми: Оприлюднено результати незалежного російського дослідження з вивчення впливу ГМО на ссавців

 

Відео

Генетика. Смерть після їжі  ( на російській мові)

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud339.jpg
Свята наша земля
pryr141.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.