18 | 10 | 2017

В ніч з 14 на 15 липня 2011р. було убито відомого мольфара Михайла Нечая.

Данило Нечай. Мольфар, цілитель, українецьМихайло Нечай був єдиним  відомим мольфаром Карпат, жив у Верхньому Ясенові Верховинського району на  Гуцульщині, по сусідству з горами, порослими смереками, й полонинами з запашними травами, за бурхливою річкою в простій хатині.

Він міг  лікувати недуги та передбачати майбутнє, причаровувати дівчат і багато іншого. До нього приїжджали за допомогою люди з усього світу,  багато хто з vip-персон політики в Україні.

 

Михайло Нечай твердив, що він є білим (сонячним) магом і розповідав, що є в Карпатах і чорні (місячні).   Одні  більше звертаються(практикують) з Правою, другі - більше з Навою, але всі працюють в одному полі - люблять свій край,його природу, народ -Рід, хоча мають і суттєві відмінності.

Крім мольфарства, Михайло Нечай відомий ще як "градівник".

У вересні 1989 року, напередодні Першого фестивалю "Червона рута", присвяченого пам'яті Володимира Івасюка, діда Михайла запросили у Чернівці для того, щоби розігнати дощові хмари, які перешкоджали проведенню свята, і забезпечити сонячну погоду. Як результат, сім днів у місті, була безхмарна погода. Дощ пішов тільки тоді, коли дід Нечай поїхав додому.

Про Михайла Нечая у вікіпедії.

У березні 2010 року Нечай отримав звання Заслуженого працівника культури за більш ніж сорокарічну роботу керівника народного аматорського ансамблю дримбарів Струни Черемоша.

В НІЧ З 14 НА 15 ЛИПНЯ 2011Р. БУЛО УБИТО ВІДОМОГО МОЛЬФАРА МИХАЙЛА НЕЧАЯ

Створений фільм студією "Ієрогліф" в 2007 році  «Мудрість карпатського мольфара», де є живе спілкування з одним з останніх представників карпатського шаманізму, 77-річним мольфаром Михайлом Нечаєм. (Фільм складається з 12 тем:  1. Хто такий мольфар  2. знаряддя мольфара     3. Ворожба  4. дримба  5. Мольфарство 6. демонологія  7. очищення 8. Таємне і явне  9. перевтілення  10. трави  11. духовність  12. Пророцтво ). Через 2 роки відзнятий другий фільм.

Стара хата

Старий змужнілий дім.
Ніч. Чорногора.
Ні шороху довкола
В покої тім нічнім.
Тривожний подих

Тягарем на серці стигне.
Крок смертельний
Все ближче,
Все лине та лине.
А сивий мольфар –

Хранитель магії чар,
Пригнічений, доживав.

Не передав він дару –
Обраному святий алатар.
Осиротілі стіни.
Їх привид наганяє страх.
Вітрами дикими

В просторах неозорих
Розвіявся старого прах.

(Олександр Сікура / Печерник)

Про вбивство Михайла Нечая інтернет видавництву paralleli повідомив начальник Центру зв’язків із громадськістю Василь Гультайчук: з самого ранку мольфар приймав людей. В 6:50 в міліцію надійшло повідомлення, що мольфар виявлений вбитим ножем у себе вдома. "Після того як від нього вийшла людина, решта людей чекали на виклик. Однак Нечай довго нікого не кликав",- пояснив Гультайчук.

 

Варто мабуть задуматись - на протязі  останніх 2 років в Україні ведеться наступ  певних сил в Україні, зокрема християнських конфесій   - руйнація капищ, кумирів у Запоріжжі, Нікополі, Києві та інших містах, демонтаж зображень українських Богів сучасною владою.

Після того,як  влада в Україні не тільки не реагує на подібні випадки (так як злочинців не покарано)- стали можливими випадки застосування вогнепальної зброї (як у Києві представниками УПЦ МП), а зараз - вбито людину, відомого мольфара, українця, який основою свого життя мав Рідну Землю, Природу, Нарід.

Чомусь дивно, що майже у всіх повідомленнях про це страшне, резонансне вбивство відомої не тільки в Україні, але і за її межами незвичайної людини - інформація акцентується на "вбивці-шизофреніку", якщо взагалі подається.

До того, на похоронах не було телебачення, лише 2 репортери, на було хоча б тих представників політики, яких вилікував мольфар Нечай.

Чомусь не береться до уваги очевидний, кричущий факт-  вбивця був фанатичним послідовником якоїсь християнської церкви (у нього в наметі знайшли багато християнської літератури- він тягнув це з собою в гори).

У статті ua.korrespondent.net  "Підозрюваний у вбивстві Нечая назвав відомого мольфара язичником" (16.07.2011) є повідомлення керівника прикарпатської міліції Василя Варцаби:

"Відповідно до свідчень затриманого, він убив Нечая за те, що той не сприймає і не поважає обряди і норми традиційного християнського віросповідання, а є язичником. Протягом двох днів підозрюваний і мольфар спілкувалися на цю тему. Перед вбивством, як зізнався затриманий, він всю ніч молився і, як він каже, "Бог дав йому дозвіл покарати зло".

Хто вбивці "вклав в голову" ненависть до "язичників", що привело аж до вбивства?

Яка конфесія, - всупереч самому християнському вченню,  проводить в Україні політику реліігійної нетерпимості, більш того- переслідування послідовників споконвічного світогляду Українців-Русинів, т.зв. українського "язичництва" - рідної віри?  Ми маємо вже багато фактів такої нетерпимості.

Це вбивство привело до великої втрати українським народом - не стало можливо, останнього карпатського хранителя споконвічних традицій, світогляду українців-русинів.

Мольфар Михайло Нечай не приховував, що він наполовину язичник - пропагандував, що християнська релігія занепаде і запанує язичницька Рідна Віра -  і мав великий авторитет не тільки у місцевого населення, але й в Україні і за її межами.

І за це його вбито, тобто- із-за любові до Природи, до свого народу, до його традицій, духовних, релігійних переконань.
Чи український народ-етнос, українську мову, світогляд і споконвічну його релігію  захищає держава, яка є на нашій землі, политій тисячоліттями кров'ю наших Великих Предків?

Чи живемо ми в українській, чи в цивілізованій державі?

 

Похорон Михайла Нечая відбувся у неділю, 17 липня 2011 року.

 

За день до похорону, попередній президент України В.Ющенко попрощався з мольфаром Нечаєм.

 

Похорон пройшов за всіма закарпатським традиціям, з трембітами і ходою.
В селі є єдина церква, що належить УПЦ Московського патріархату, тому родичі  Михайла Нечая для поховання запросили відповідно представника цієї організації.  На похованні від самого початку до його закінчення були присутні і представники Рідної Віри Українців,хоча  не проводили обряду поховання, шануючи усталені традиції, так як не було запрошення  на те від родичів мольфара.
 

Похорон мольфара Михайла Нечая. Верхній Ясенів, 17.07.2011

Представник "Об'єднання Рідновірів України", голова громади Червона Русь" (м.Львів) Доброслав Гірак очолював похоронну процесію, в якій приймало участь біля тисячі людей, від дому мольфара Нечая до кладовища. Під час ходи сумно трембітали три трембіти.

Похорон мольфара Нечая

Дивним є те, що на похованні,яке є наслідком резонансного по усій Україні і за її межами незвичайного вбивства - не було представників телебачення, преси (лише двоє репортерів). На даний час інформація з поховання в інтернеті не є об'ємною, а фото- не вдалось віднайти.

З повідомлення  molbuk.com

"Вчора вранці, 17 липня, у селі Верхній Ясенів Верховинського району ховали найвідомішого в Україні мольфара, 81-річного Михайла Нечая.
На похорон прийшло півтисячі людей, розповідає сільський голова Верхнього Ясенева Дмитро Мартищук.

- Були не лише мешканці села, а й люди з усієї України і навіть з-за кордону, - каже Дмитро Мартищук. – Прийшло і керівництво району. Усі плакали… Михайло Михайлович був дуже доброю людиною, гордістю усієї України.
Михайла Нечая в останню путь одягнули у сірий костюм та вишиту сорочку. Біля Будинку культури процесія на кілька хвилин зупинилася. У цей час звучали тужливі звуки дримби – так прощалися зі своїм вчителем учасники ансамблю дримбарів «Струни Черемоша».

Михайла Нечая поховали на сільському цвинтарі поряд зі старшим сином Іваном, який помер від раку."

 

Інформація щодо вбивства мольфара Нечая

 

23.07.2011

 

Міг хмари розігнати, думки людей читати... стаття в газеті "Високий Замок")

Із власних джерел «ВЗ» стало відомо, що Нечая убив 33-річний Павло Семенов. Ні друзі, ні сусіди Павла, ні викладачі одного з львівських університетів, де він вчився, не помічали у хлопця відхилень. Про те, що Павло психічно хворий, кажуть вони, дізналися, лише коли студент убив якусь жінку.
Лікарі визнали його хворим на шизофренію, отож неосудним. На 12 років Павла запроторили на лікування у медзаклад закритого типу у Дніпропетровську. Виписали його звідти незадовго до вбивства Нечая.

 

Мольфар передчував і чекав у той день смерті (подробиці резонансного вбивства) (www.expres.ua)

Часто дiдо Нечай казав, що знає час своєї смертi. "В останнi мiсяцi життя старенький, замислившись та дивлячись на гори, тихо казав: "Уже моя свiчка догорає", -- розповiдають сусiди, в яких знахар купував молоко. Але чути такi слова вiд 81-рiчного односельця не було дивиною.

"Якби знаття, що вiн так свою смерть пророкував!" -- бiдкаються
мiсцевi гуцули. Про те, що, можливо, й справдi Михайло Нечай вiдчував свiй останнiй день, свiдчить i те, що перед убивством вiн одягнув бiлу сорочку, поголився й загадково так усмiхався. Хоча зазвичай мольфар приймав вiдвiдувачiв у звичайнiй повсякденнiй сiльськiй одежi

 

18.07.2011

Відповідно до свідчень затриманого, він убив Нечая за те, що той не сприймає і не поважає обряди і норми традиційного християнського віросповідання, а є язичником. Протягом двох днів підозрюваний і мольфар спілкувалися на цю тему. Перед вбивством, як зізнався затриманий, він всю ніч молився і, як він каже, "Бог дав йому дозвіл покарати зло".

16.07.2011

 

 

 

Мотив вбивства мольфара Нечая - нетерпимість вбивці  до релігійних поглядів Михайла Нечая, що Михайло Нечай був язичник.

 

 

Мольфара Нечая вбито за те, що той не сприймає норми традиційного християнського віросповідання, а сповідує язичництво...

 

 

"Вночі вбили відомого мольфара Михайла Нечая"

 

 

 

Статті, інтерв'ю з Михайлом Нечаєм.

 

 

 

Відео з мольфаром Нечаєм

 

Фільм "Мудрість карпатського мольфара" (повна версія)

 

У Карпатах живе останній мольфар  HTK репортаж

 

 

Монологи. Мольфар. Андрій Михайлик.

 

Карпатський мольфар Михайло Нечай розповідає про дримбу

 

 

Про мольфара Нечая

 

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud167.jpg
Свята наша земля
pryr57.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.