20 | 10 | 2017

Омела біла. Магія, знахарство

Найбільшу популярність омела мала у кельтських жерців - друїдів. Вони вважали омелу панацеєю від всіх хвороб і бід. Вважалося, що в ній міститься сила дуба, вся його магічна сила і цілюща енергетика.
 


Основні магічні властивості: захист людини від порчі; залучення любові і сімейного щастя, захист від раптового удару блискавки, пожежі, інших несподіваних бід.
Магічні частини рослини: гілки, листя, плоди.Міфи, легенди, повір'я


Багато легенд і переказів гуляє по світу про чаклунські властивості омели білої.

В основі цього лежить той факт, що омела і взимку продовжує зеленіти навіть на позбавленому листя дубі.

Крім того, ця рослина виростає не з землі, а з стовбура або гілки дерева, тобто вона не виростає, подібно іншим рослинам, із землі, а приходить з неба, ніколи не стикається із землею - інакше втратило б свою силу.

З цим також пов'язано і те, що омелу намагаються приймати відразу в біле полотно. Небесне походження і той факт, що насіння її розносяться птахами, пояснює, чому вживання в їжу омели давало можливість, на думку стародавніх германців, спілкуватися з духами.

До речі, звідси й походить віра в те, що омела, яка не може падати на землю, здатна виліковувати «високу хворобу», епілептичні припадки, які проявляються падіннями на землю.

У Швеції жителі старанно розшукують омелу напередодні дня святого Іоанна Хрестителя, тому що вірять, що ця рослина надзвичайно обдарована містичними властивостями і магічною силою, і, якщо гілки прикріпити до стелі житлового будинку, конюшні або ясел, то тролі будуть безсилі зашкодити людям і тваринам.

Цікаво, що і на іншому кінці світу айни - люди білої раси, що живуть на крайній півночі Японії, приписують омели майже ті ж самі якості та наділяють її практично такими ж магічними здібностями.

Можна вірити, а краще - перевірити, як ставляться до омели білої в інших країнах. У будь-якій європейській країні цю рослину давно і добре знають.

Угорці, поляки, чехи непохитні у своїй любові до омели білої.

Англійці, як нащадки друїдів, обожнюють омелу білу, що росте на дубі, вважаючи її самим священним рослиною. Свою щиру віру в цілюще-магічні властивості омели білої англійці довели справою. Переселенці, їдучи в далеку Америку, неодмінно брали з собою омелу білу - як талісман - оберіг і лікарський засіб. На новій землі омела біла стала часткою рідній Англії, стала символом вірної любові і щастя.

Це говорить про те, що маги і чаклуни, жерці і відьми, знахарі і Цілителі на різних сторонах світла в своєму вивченні світу приходять до одних і тих самих висновків, що дає право назвати науку магії воістину Універсальної!

 

Як Миколу Васильовича Гоголя обпоїли омелою.
Родовий маєток Гоголя - Василівка знаходиться на Полтавщині, в одному з найкрасивіших місць округи.
За красою тутешніх місць Гоголь сумував все життя, описуючи їх у своїх літературних працях.
Найбільш примітним місцем у маєтку був великий ставок, оточений розкішними вербами і тополями-осокорами, схожими на казкових велетнів. Осокори обвивала омела біла. За ставком починалися заповідні ліси - знаменита Яворівщина.
За переказами, закохана в юного Миколи Гоголя кріпосна напоїла його приворотним зіллям з омели.
Не зовсім вдало дівчина приготувала напій - любов не народилася.
Виникло пристрасть до живої природи, рівне обожнюванню. Микола Васильович став найромантичнішим письменником 19 століття, бо розуміння непояснених таємниць природи далося йому легко.


Специфіка збору:

 

 • - Найкращий день - 7 липня, в день Івана Купали;
 • - Щомісячно - на 6-й день після молодика збирають гілочки і листя;
 • - У жовтні - плоди.

Дуже важливо відзначити факт: для того щоб омела знайшла свої чудодійні магічні властивості, її потрібно зрізати тільки на перший або шостий місячний день і лише срібним серпом (в крайньому випадку дерев'яним ножем, але при цьому гілочка омели не повинна торкнутися землі).Практичне застосування


Омела - це універсальна рослина. Всі традиції наділяли її всілякими лікарськими і магічними властивостями.

Омела має дуже потужні охоронні властивості. Той,хто має при собі омелу в якості оберега повністю захищений від будь-якого пристріту і псування. У омели настільки потужна енергетика, що вона здатна протистояти навіть самим негативним вібраціям.

Якщо говорити про механізм нанесення порчі, то в двох словах можна сказати, що її суть полягає в нанесенні «пробоїн» в ауру людини.

Омела, яка використовується як оберіг, здатна «латати» такі енергетичні «пробоїни». Вона як би постійно включена в вібраційне поле тієї людини, яка її носить із собою і весь час підживлює його, створюючи настільки сильну ауру, що вона від спроб завдати їй потужний енергетичний удар не страждає, а навпаки, перетворює негативну енергію в позитивну і направляє собі «на службу», тобто стає тільки сильніше. Ось з цієї причини друїди і вважалися практичними непереможними в магічних сутичках, так як постійно носили омелу з собою.

Ґрунтуючись на сказаному вище, можна порадити вживати омелу і як, так би мовити, «бойовий» талісман, тобто використовувати омелу не тільки для захисту від пристріту і порчі, але і як надійний енергетичний щит для ведення магічної війни.

Це може знадобитися тим чаклунів або відьмам, яким доведеться вступити в сутичку з нечистою силою або іншим чорним магом за спасіння душі тієї чи іншої людини. Адже в магічних війнах перемагає не стільки добрий і світлий маг, скільки той, хто добре до неї підготовлений, хто має більш досконале і потужне «зброю».

Одна з найцінніших властивостей цієї рослини - здатність захищати від чаклунства. Так, наприклад, австрійці кладуть гілку омели на поріг, щоб уберегтися від злих відьом і перевертнів.

Омела володіє і широким спектром магічних властивостей і в цілительстві. Її здавна вважали ефективним засобом проти багатьох захворювань.

За повір'ям італійців, жінці, яка не може зачати дитину, але носить при собі шматок омели, це допоможе завагітніти.

На думку галлів, дієвість омели зростала, якщо рослину зривали в перший місячний день без застосування заліза, і якщо при цьому воно не торкнулося землі. Здобута таким чином омела вважалася хорошим засобом від епілепсії.

Нерідко знахарі використовують омелу для зцілення від виразки. Для цього хворому потрібно пожувати шматок цієї рослини, а інший прикласти до хворого місця.

Нерідко в цілительстві для лікування використовувалися чаї з гілочок або ягідок омели. Але рецепти подібних чаїв зберігалися в найсуворішому секреті, а використання їх без особливих настанов може перетворити звичайний чай в сильно токсичний напій, який здатний навіть викликати летальний результат.

Взагалі омела надає благотворну дію на загальний фізичний і психічний стан людини, не даючи хвороботворним вібраціям проникнути в ауру.

Омела використовується і для того, щоб змусити безплідний худобу принести приплід, а також для охорони домашніх тварин від пристріту і порчі.

Так, наприклад, мешканці північної частини Англії кажуть, що якщо ви хочете, щоб ваше молочне господарство процвітало, слід згодувати пучком омели першу корову, яка отелилась після нового року, бо ніщо так не шкодить молоку і маслу, як чаклунські чари.

Деякі чаклунські школи для цієї мети рекомендували гілочками омели гладити корову, або перший удій злити у відро через гілочку омели. А потім намоченою молоком гілочкою три рази перехрестити корову.

У валлійців також було звичай давати гілку омели корові, що отелилась через годину після нового року, щоб добре йшли справи на маслоробні.

Багато магічних традицій сходилися на думці, що омела також сприяє рясному плодоношення садів.
Для цього листя омели нарізають шматочками і, промовивши над ними молитву про родючість, висівають з просом і насінням інших злаків. А малу дещицю вживають в їжу.

Нерідко маги використовують омелу з метою запобігання пожежі, так як згідно з повір'ям, якщо в будинку зберігати декілька гілочок омели, то в ньому ніколи не спалахне пожежа.

Таке ж уявлення про омелу мали і стародавні італійци, а також шведські селяни, які підвішують пучки омели, що виросла на дубі  до стелі в кімнатах в якості засобу захисту від напастей взагалі і від пожеж, зокрема.

 

Використання омели в медицині


Як антисептик від гнійних ран, у середньовіччі омелу білу мав при собі кожен подорожній.

Як лікарська рослина, омела біла давно і міцно зайняла своє місце, як в офіційній медицині, так і в народній, ставши незамінним компонентом багатьох цілющих зілля.

Країни Європи знайомі з омелою білою більше тисячі років.

Цю рослину знали лікарі Стародавньої Греції, у Древньому Римі знаменитий Пліній лікував омелою епілепсію і ракові пухлини.

Лікар, алхімік, маг Теофраст Парацельс за часів Середньовіччя успішно використовував омелу білу при лікуванні багатьох захворювань. Слід зауважити, що саме Парацельс обгрунтував першим у світі поняття - «внутрішньочерепний тиск». Омелою білою Парацельс лікував всі нервові захворювання, всі види внутрішніх кровотеч, параліч спинного мозку, головні болі, хвороби очей, всі види пухлин. Саме Парацельс, як лікар, маг і алхімік, вивчив усі властивості омели білої і науково обгрунтував її застосування.

В даний час офіційна медицина узаконила препарат омелін - густий екстракт з листя омели білої. Омелін рекомендовано застосовувати при гіпертонії.

Народна медицина як і раніше вірна цілющим властивостям омели білої і рекомендує застосовувати її як болезаспокійливий, кровоспинний і в'яжучий засіб.

Готують цілющий відвар, суворо дотримуючись дозу: 1 столова ложка сухого листя омели білої на 1 літр води, довести до кипіння, кип'ятити не більше 5-6 хвилин, настояти 15 хвилин. Відвар приймати по 2 столових ложки тричі на день за півгодини до їди - дорослим. Дітям обмежити прийом відвару до 1 столової ложки раз на день перед сном.
 

 


Резюме

 

Ось уже протягом багатьох століть мільйони людей різних країн шанують омелу білу, так виходить, вона гідна любові, поваги і визнання.


Омела використовується для:

 •     благотворного впливу на загальний фізичний і психічний стан людини;
 •     захисту в магічних війнах;
 •     захисту домашніх тварин від пристріту і псування;
 •     захисту від перевертнів;
 •     захисту від пристріту і псування;
 •     зцілення від виразки;
 •     латання енергетичних «пробоїн» в аурі;
 •     лікування епілепсії;
 •     рясного плодоношення садів;
 •     підвищення плодючості худоби;
 •     запобігання пожежі;
 •     перетворення негативної енергії в позитивну;
 •     процвітання молочного господарства;
 •     вирішення проблем, пов'язаних із зачаттям дитини.
Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud89.jpg
Свята наша земля
pryr89.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.