18 | 10 | 2017

Гола Пристань Херсонської області: 9.07.2011р. УПЦ Московського Патріархату змусило владу демонтовати українські релігійні символи - скульптурний образ Отця нашого Небесного - Дажбога.

Дажбог. Статуя (скульптуурне зображення) у Голій Пристані Херсонської обл. Встановлено 03.07.2011рУ Голій Пристані Херсонської області 9 липня йдучи на поводу  Української православної церкви Московського патріархату демонтували скульптуру язичницького божества Дажбога, встановлену на міській набережній під час 9-го Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості "Купальські зорі", організатором якого з 2003 року Голопристаньська виступає міська рада.

Фестиваль народної творчості "Купальські зорі" тривав у Голій Пристані 2-3 липня.

Мер міста Анатолій Негра, котрий наразі знаходиться у відпустці за кордоном, повідомив, що у зв'язку з протестом православного духовенства до з'ясування всіх деталей питання він дав команду демонтувати скульптуру.

 

 

За словами секретаря Херсонської єпархії УПЦ Московського Патріархату ігумена Феофана (Михайлова) факт письмового звернення з боку духовенства до мера Голої Пристані мав місце.

Повідомляється, що 5 липня під час загальних єпархіальних зборів, на яких були присутні представники всіх парафій області, підняли питання про зазначену скульптуру. Результатом розгляду питання і стало письмове звернення до Негри, яке підписали понад 100 священиків.

 

"Священики єпархії висловили свою позицію з даного приводу, яка полягає в неприйнятті встановлення релігійних, культових ідолів язичницьких часів і створення можливості поклоніння їм", - повідомив ігумен Феофан.

Зазначається, що мер Голої Пристані Анатолій Негра має церковні нагороди.

Де зараз знаходиться скульптура, у якому стані і якою буде її доля - поки не відомо.

Згідно з повідомленням, вартість створення й установки скульптури Дажбога орієнтовно склала до 30 тис. грн.

 

Додатовка іінформація

 

Дажбог. Статуя (скульптуурне зображення) у Голій Пристані Херсонської обл. Встановлено 03.07.2011р

Даждьбог (Даждьбо) або Дажбог (Дажбо) - один із найголовніших Богів у східних слов'ян, бог родючості та сонячного світла. Даждьбог згадується в найбільш ранніх пам'ятках давньоруської писемної культури, таких як Повість временних літ (Іпатіївський літопис), Слово о полку Ігоревім.

 

З повідомлення на сайті релігійно-інформаційної служби в Україні

 

До теми:

 

Лише сили зла і чорноби можууть таке вчинити. І вони панують зараз в Україні, державі Роду Нашого.

 

Дажбо, Бог-Отець, Той, що сотворив Землю, дав нам життя- це Отець наш, а ми- його діти, онуки.

 

Се бо Дажбо створив нам яйце, що є світ-зоря, яка нам сяє.

І в тій безодні повісив Дажбо землю нашу,

аби тая удержана була.

Так се душі пращурів суть.

І ті світять зорями нам од Іру...

... Однак греки напали на Русь,

чинячи злеє в ім'я богів.

Ми ж не знали вже куди тікати і що творити...

Права бо є таємно уложена Дажбогом,

а по ній, як пряжа, тече Ява,

і та створила життя наше.

А тоді, коли одійде, смерть наступає.

Ява тече і твориться в Праві.

Нава бо є після них.

Доти є Нава і по тому є Нава,

а в Праві ж є Ява.

 

Велесова Книга дощечка 1

 

 

Зображати, розуміти Його, відчувати і спілкуватись із Ним можна по різному.

Але це є мова Світла,  Справедливості, Відданості своїм життєвим шляхом Правді Того, хто сотворив Світ.

Ми, українці- наші великі Предки, наш нарід, який є вічним - несли розуміння Всесвіту, світло Дажбога на схід і на захід від Днііпра, були основою багатьох цивілізацій - коли шанували ріідним нам Богів.
Зокрема, етруски принесли розуміння Дажбога, Перуна і інших наших Богів у Грецію,  Рим, де до сьогодні шанобливо ставляться до духовної спадщини народу і шанують храми Артеміди, Аполллона, Зевса та інші.

І таке брутальне невігластво, що межує з злочином - наруга над споконвічними дууховними святинями - можливо лише над приниженими, завойованими народами. Таке є неможливим в будь-якій цивілізовній країні.
 

В християнській традиції, якіа створена на основі "язиччницької" (язичники -це чужинський термін) для того, щоб її знищити, а Дітей Творця зробити рабами Єгови -  імя йому дано Бог Отець, і моляться люди - "Отче Наш... " саме до прояву Даждбога, Сонця- а не до Єгови.

 

І той, хто підняв руку на скульптурний образ Отця нашого Небесного - є від сатани, вчинив сятотатство.

Чи знають українці, усі чесні люди  - прихожани  УПЦ Московського патріархату, хто їм заслонив Бога?

 

 

Не хрестись,

І не кленись, і не молись

Нікому в світі! Збрешуть люде.

І візантійський Саваоф Одурить!

Не одурить Бог…

Церков-домовина

Розвалиться… і з-під неї

Встане Україна.

 

 

Т.Г,Шевченко

 

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud460.jpg
Свята наша земля
pryr49.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.