18 | 10 | 2017

Свята Наша Спадщина

Про найдавнішу українську календарну одиницю та місячний календар

На українських землях за Трипільської доби існував 7-денний тиждень, який був поширений серед усіх пелазгів аж до Малої Азії, а також у єгипетських жерців.
Щоправда, деякі народи (греки, римляни) робили спроби впровадження 5-ти, 6-ти, 8-ми, 10-ти, і навіть 20-денного тижня, але зрештою вони повернулися до природного 7-денного тижня. 

Рідна мова - всьому основа

 Михайло Носа24 травня - День слов'янської писемності і культури. В доважок до Дня української писемності та мови (9 листопада) і Міжнародного дня рідної мови (21 лютого) маємо ще одне "мовне" свято, а точніше - привід поміркувати про роль мови в нашому житті.

   Адже відомо, що мова є духовним скарбом народу, важливим фактором націє- та державотворення. За рідну мову страждають аж до ув'язнення (Іван Дзюба), самоспалення (Олекса Гірник), розстрілів на мітингах протестів (студенти в м.Дака).

Український козацький Звичай (розширене розуміння) Конференція Конференція 21-22.03.2011 р.

Чорні запорожці.Звичаєвий устрій.Козацькуа нарада

Цей документ підготовлений за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Звичай Русі, що став козацьким. Уклад конституції республіки Війська Запорозького (Конституція Пилипа Орлика)». Конференція відбулася 21-22 березня 2011 р. на базі Хмельницького інституту МАУП.

Сучасні правові системи світу

Сучасні правові системи світу. Звичаєве право

Надаємо витяг з підручника "Сучасні правові системи світу" для студентів юридичного факультету, надрукованого у Львові (2003 р.) для знайомства із звичаєво-правовими відносинами в різних країнах світу.

 

Боже походження українського Звичаю

Звичай українського народуБожий Закон не можна підміняти законами людей, навіть самих видатних

 Перш ніж пояснити свою точку зору на цю визначальну проблему, що окреслена у назві роботи, необхідно зазначити два головні вихідні ключові моменти, які не тільки дозволяють більш об’єктивно подивитися на витоки українського Звичаю, але й відчути їх глибинність та правічність.

Український звичай- світогляд та буття народу (Волелюб Добжанський, виступ на конференції „Буття українців”)

Перш нiж почати виклад запропонованої теми, вкрай необхiдно чiтко визначитися з формулюванням основних термiнiв, за допомогою яких вона розкривається. Така потреба обумовлюється розмитiстю, а часом i хибнiстю, як на наш погляд, визначення сутностi певних важливих для розумiння цiєї теми понять («духовнiсть», «звичай», «традицiя» тощо).

Народна кулінарія. Історичний нарис

Народна їжа. Традиції харчування.Вивчаючи побут та звичаї українського народу, неможливо лишити поза увагою і такий важливий аспект життя, як харчування. На наш погляд, це питання слід розглядати не лише у вузькому плані (що їли), а й у ширшому, охоплюючи питання існування та побутування певних традицій у харчуванні українців.

Виступ Велимира Піхоти (м.Вінниця, голова громади "Вінець Бога") на Радіо "Хвиля"

Доброго дня, рідні мої українці!

ЩО ТАКЕ РІДНА ВІРА? Це питання того ж порядку, як:

Хто така рідна мати?

Хто такий рідний батько?

Що таке рідна земля та рідна мова?

 

Українські народні прислів’я та приказки – джерело невгасної народної мудрості,

Приказки, афоризми українського народу

Ця мудрість пройшла крізь віки і зараз є непохитним дороговказом у житті для кожної людини.

ЧУГАЙСТЕР - лісовий сторож, звіриний пастух, Карпатська "снігова людина"

ЧУГАЙСТЕР - ЛІСОВИЙ СТОРОЖ, ЗВІРИНИЙ ПАСТУХ, КАРПАТСЬКА

Про косматого лісового карпатського велета Чугайстра  (Діда, Гая, Ночника) наукових публікацій майже немає, якщо не рахувати двох-трьох записів фольклористів, що побачили світ у різних «Етнографічних збірниках» та в «Гуцульщині» В.Шухевича. 

Соловей-Розбійник — національний герой України

Соловей-Розбійник — національний герой України. Це видатна особистість не лише в українській, але й у всій світовій історії. Жив за сучасними розрахунками — під Києвом у Броварському лісі. Родовий Гетьман роду Солов’їв. Йому належало ряд сіл, які він по-можливості укріпляв. Очолював 30 років національно-визвольний партизанський рух у своєму регіоні. Боровся з грецькою християнською церквою, варязькими і хазарськими дружинами київських князів. Здійснював набіги на гарнізони окупантів, переривав продовольче постачання окупованого і наполовину вирізаного Києва, що згодом фальсифікатори історії перетворили за набіги половців на руські міста, не давав чужій релігії колонізувати рідний народ. Не давав Києво-Печерській Лаврі скуповувати землі.

Стежками Франка. Чи справді були упирі у Нагуєвичах?

Креслав. Нагуєвичі"— А знаєте, від чого ті люде мруть?
— Ну, від чого? — діти питають.
— Від упирів. То вони людей потинають.
— Ба, а ти відки то знаєш?
— Бо я й сам упир. Я сам свого тату й маму потяв.
І знаєте, нічия мні кров не була така солодка, як їх".
(І. Франко, «Спалення Упирів в селі Нагуєвичі в 1831 р.»)

Притчі про Віру

Притчі і казки«В утробі вагітної жінки розмовляють два близнюки: один з них – віруючий, інший – невіруючий.

Невіруюче немовля: «Ти віриш в життя після пологів?»

  

Останній мольфар. Вечір пам'яті Михайла Нечая

Мольфар Нечай. Вбивство М.Нечая

Гуцул – це часточка України... 
Гуцул завжди за правду був готовий вбити будь-кого 
або знищити себе. 
За правду він готовий іти у вогонь і воду" 
(Михайло Нечай). 

Підбірка жіночих і чоловічих імен з сайту "Аратта"

Імена  українців. Назвіть дитину рідним іменем!Подаємо підбірку імен, зібраних на сайті "Аратта".

Назовіть дочку, сина рідним іменем!
 

Наші справжні імена

Імена героїв. Великі Українці. Справжні іменаІм’я, в один голос доводять етнографи та психологи, має доленосне значення для людини, здатне впливати на її вдачу, бути своєрідним психологічним захистом чи, навпаки, тавром.

 

Рикведа - сакральна спадщина аріїв

Рігведа. Rigveda

 Брахмани чудово розуміли і усвідомлювали, що чекає на їх нащадків у недалекому майбутньому, а тому залишили у спадок одну з найперших і найцінніших Вед, священну «Рикведу» - збірку арійських піснеспівів, звертань та обрядів.

Світогляд українців (Г.Лозко)

“Арістотель повідомляє, що агафирси в Семигороді закони свої укладають в пісні і їх відспівують, щоби не забувалися.

Українська обрядова їжа (короткий нарис)

Українська обрядова їжа.Ukrainian rite foodЯк відомо, їжа є одним з важливих елементів традиційної матеріальної культури кожного народу, адже саме в ній відбито народний побут, господарювання людей, їх смаки та уподобання. Тому процеси виникнення їжі та продуктів харчування, їх становлення та розвитку, функціонування в певні історичні періоди були і є предметом дослідження учених різних галузей знань, зокрема етнографів, етнологів, істориків, мовознавців.

А ЗЕМЛЯ НЕ БУДЕ ПРОДАВАТИСЬ…

Land For Sale «А земля не буде продаватись назавжди,          бо Моя та земля, бо ви приходьки та осілі в Мене»

«А земля не буде продаватись назавжди,
бо Моя та земля, бо ви приходьки та осілі в Мене»

Біблія. Книга Левіт. Розділ 25. параграф 23.

ЗЕМЛЯ В ЗАПОВІТІ ГЕРОЇВ

В ці дні чимало українських "державницьких" часописів друкують матеріали з пропагандою негайного продажу землі. Пишуть їх переважно пришелепуваті інтелігентики, які на землі ніколи не працювали, із землі ніколи не жили і любові до отчої землі ніколи не відчували.

ЗБЕРЕЖЕМО РІДНУ ЗЕМЛЮ ДЛЯ НАЩАДКІВ!

Рідна земля. Пшениця.Праця у полі.

Проекти розбазарювання української території та сценарії сумнозвісної злочинної приватизації промислових об’єктів схожі між собою як дві краплі води. Але якщо промисловість колись теоретично ще можна відродити і виготовляти власні товари, то з втратою землі українці втрачають будь-яку історичну перспективу.

Земля чекає реформування відносин, а не розпродажу.

Добжанський. Земля- не э предмет продажыЗемля - це найбільша святість людства. І одночасно – найбуденніша річ, бо кожна людина весь час різним чином живе і працює на Землі. Все бере свій початок з Землі, все і закінчується Землею... Земля - це Вища духовна цінність!

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud272.jpg
Свята наша земля
pryr94.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
feed-image Посилання на RSS
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.