17 | 10 | 2017

Ілларія і українська пісня

Ілларія (Illaria), Співачка,композитор,поет.

Ілларія (ІLLАRІА)  – молода українська співачка, композитор, поетеса. В основному виконує авторські пісні: на свої слова і музику, де часто є і аранжирувальником, музикантом а також українські пісні, де намагається передати дух, мелодику,почуття нашого народу. 

Виконавиця, “яка несе світло” (саме так в перекладі з грецької звучить її ім’я) й голосом пробиває стіни, що сковують нас у темряві. Не тільки співає для нас, а й вчить насолоджуватись життям на повну й божеволіти від щастя.

 "Мистецькі грані", Олена Глущук
 
 
Звук – це те, що відкриває мені сутність навколишнього світу…
 
Голос – це те, що прагне висловити мої почуття...
 
І коли почуття переповнюють – з’являється музика…
 
Ілларія
 
 

Народилася та мешкає в Києві.

Ілларія (Illaria), Співачка,композитор,поет.
Писати музику та співати почала змалку. Роки навчання в музичному училищі та інституті музики ім. Р.М. Гліера сприяли творчим пошукам та викарбовуванню власного стилю.
 
ILLARIA сміливо експериментувала з різними образами та напрямками, вивчала світову музичну культуру, досліджувала український фольклор та брала участь у різноманітних мистецьких проектах.
 
Однак особисті смаки співачки більше схилялися до етнічної музичної естетики. А народження пісні «Вільна» влітку 2006 року остаточно закріпило її уподобання, окресливши власний неповторний стиль. За  рік співачка  вже презентує свій промо-диск «Рано», до якого увійшли 4 авторські твори.
 
В  2008-му  році  ILLARIA  виступає у якості фронт-вокалістки  та співавторки третього студійного альбому фольк-рок гурту «Natural spirit».
 
Паралельно з цим набуває розвитку і її сольна діяльність. Навколо співачки згуртовуються професійні музиканти (гітарист, басист, барабанщик та перкусіоніст) і, таким чином, формується власна творча команда. Розпочинається активна концертна діяльність – виступи у клубах та на інших концертних майданчиках України, гастролі у Росії, Польщі, Італії, участь у різноманітних фестивалях («Мазепа-фест», «Гогольfest», «Червона Рута»), теле- та радіо-проектах («Х-фактор», «Фольк-music»).
 
Восени 2010 року ILLARIA записує нову версію української народної пісні «Ой верше, мій верше» для реклами ТМ «Львівське Живе».
 
А вже наприкінці 2010 року ILLARIA презентує дебютний сольний альбом «Вільна», до якого увійшли 15 музичних творів, значна частина з яких складають авторські композиції та дві оригінальні кавер-версії старовинних українських пісень.
 
Нині ILLARIA продовжує активно виступати із сольними програмами, накопичує новий музичний матеріал для наступної платівки, а також створює музику для кіно, пише пісні іншим виконавцям.
 
 

Творчі досягнення

ILLARIA – учасниця фестивалів «Шешори» (с.Шешори), «Вольниця» (Дніпродзержинськ), «Київський форум молоді» (Київ), «Всі ми діти твої, Україно» (Київ); лауреат першої премії «Всеукраїнського фестивалю грецької культури» (Маріуполь); хедлайнер фестивалів «Славянский дзен» (Одеса), «Гогольfest» (Київ), «Двара» (Дніпропетровськ); гість фестивалю «Масленница» (м.Москва, Росія), спеціальний гість святкування дня міста Красніка (Польща), фестивалю етнічних культур світу в м.Мессіна (Сицилія).
 
ILLARIA є володаркою гран-прі конкурсу молодих композиторів ім. Івана Карабиця, а також почесної премії  Міністерства культури України «За особистий внесок у розвиток культури України»; відзначена званням «Відкриття року» фестивалю «Мазепа-Фест» (Полтава, 2010), увійшла до фіналу конкурсу «Червона рута» (2010-2011).

 

Інтрев'ю

Музика полонила ї ї з раннього дитинства.Грала уявою, розбурхуючи творчу душу, даруючи неповторні образи, спонукаючи втілювати мрії…Муза захопила ї ї в свої тенета і, неначе за покликанням вищих сил, повела безкінечною дорогою наполегливої праці і саморозвитку, подарувала сценічне ім’я-талісман — ILLARIA.

Це історія солом’янчанки Катерини Прищепи, співачки і композитора, котра справді не уявляє без музики свого життя. Батьки нашої героїні свого часу також займались музикою, але це не стало їх професійним покликанням. Тож не надто зраділи бажанню маленької доньки. Та Катя поставила ультиматум: «Або віддасте мене до музичної школи, або в дитячий садок я не піду». Співачка досі пам’ятає той день, коли дідусь привів її на екзамени, після яких вона потрапила в «нульовку». Десять років навчалась Катерина у ДМШ №15. Грала на фортепіано, на скрипці, співала в хорі. Саме цей хор, зокрема завдяки незабутній вчительці — Ірині Ярій, став першим кроком маленької мрійниці на шляху до музичної кар’єри. В той же час у середній школі співала в естрадному ансамблі. Майбутня артистка одночасно опановувала два напрямки — академічний і естрадний вокал, що в подальшому наклало відбиток на її власну творчість, стало акцентом оригінальності стилю.
 
Важливу роль для розвитку здібностей юної співачки відіграли й заняття композицією, або ж імпровізацією, що викладала Ірина Іносова (нині директор ДМШ №15). Зараз ILLARIA навчається в магістратурі інституту музики ім. Р. Глієра. Розповідає, що в неї було 12 викладачів вокалу, і жартома додає, що 13-м вчителем була собі сама, адже кілька років викладала естрадний вокал і естрадний ансамбль у рідній ДМШ №15. Вперше на професійну сцену, під незвичним сценічним ім’ям ILLARIA, дівчина вийшла наприкінці 2007 року. А ще співачка щороку відзначає на сцені власний День народження.
 
Так, у цьому році відбувся її сольний концерт у столичному клубі «44». ILLARIA сама пише музику і тексти пісень, сама їх виконує. Через пісню дівчина намагається виразити свою душу і передати часточку натхненного піднесення слухачам. Першим значним досягненням, зі слів артистки, була пісня «Вільна», яка стала першою «ластівкою» дебютної сольної платівки.
 
Ілларія (Illaria), Музика авторська
 
Коли я спитала у Катерини, що для неї музика, дівчина відповіла словами своєї бабусі:
«Музика — це коли всередині все обривається і виростають крила».
 
Стиль, який зрештою обрала ILLARIA, — етно-поп-рок (World Music), у своїй творчості вона використовує елементи українського і грецького фольклору (адже її бабуся була етнічною гречанкою). Яскраві сценічні образи та неординарна музика вражають! Звісно, бренд «ІLLARIA» — це не лише виконавиця та її творчість. Це команда професіоналів, у складі якої четверо музикантів, а також режисер, художник по костюмах, стиліст, фотограф, звукорежисер. І це дружний колектив однодумців. Команда нерідко гастролює світом (так, влітку виступали у Казахстані), а крім цього — виступи на фестивалях (Гогольfest, МазепаФест та ін.), на телебаченні тощо. Голос співачки ми нерідко чуємо і в телерекламі…
 
А ще наша героїня була членом журі і гостем гала-концерту на Всеукраїнському конкурсі «Коронація слова», а також зовсім нещодавно здобула перемогу, якою дуже пишається, — на фестивалі «Червона рута-2011» (17– 20 листопада).
 
«Коли душу видно — це музика, коли не видно — це комерція», — вважає артистка.
 
Спонсорська підтримка — це прекрасно, але тільки доти, доки не доводиться переступати через себе, нехтувати «вічним» заради «миттєвого».
«Музика — як птах, за нею не встигаєш», — говорить ІLLARIA.Тож потрібно поспішати, щоб встигнути реалізувати задумане, головне — іти за покликом душі!
 
 

 


 

 

Слухати пісні на авторському сайті  Ілларії

 

 

Відео

 

ILLARIA - ILLARIA (фотоклiп)
 
ILLARIA - Вiльна (фотоклiп) 
 
Верше мій верше, повна версія 
(Виконує співачка ILLARIA. на замовлення "Львівське живе пиво",надається не для реклами спиртних напоїв,зокрема пива.Алкоголь є руйнівним для здоров'я і психіки людини)
 
ILLARIA "Ой, верше, мій верше" (фотокліп)
 
ILLARIA - Відьма (фотокліп)
пісня з дебютного альбому ILLARIA "Вільна", презентація якого відбулася 17.12.2010
 
ILLARIA - Долиною (Folk Music) 

ILLARIA - Світ мій (Перший Національний "Віра, Надія, Любов") 

Ілларія Небо (підбірка) 
 
ILLARIA - Падай (фотокліп)

 

 

Авторський сайт: http://illaria.ua/
http://vkontakte.ru/club3504448

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud158.jpg
Свята наша земля
pryr23.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.