21 | 10 | 2017

5 березня 7519(2011) року - V Собор Об'єднання Рідновірів України .

5 собор Об'єднання Рідновірів України (ОРУ)

 5 березня 7519(2011) року на свято Новоліття у м. Києві відбувся V Собор Об'єднання Рідновірів України. 

 

Собор розпочався славленням Рідних Богів і доповіддю волхвині Зореслави Лозко "Розвиток рідної віри у ХХ-ХХІ 

століттях", потому виступили голови громад ОРУ з усіх областей України, після чого тривали змістовні дискусії щодо всіх напрямків ефективного відродження і розвитку Рідної віри в Україні.

  Собор заслухав 20 доповідей і повідомлень з різних напрямків діяльності ОРУ, а також запитання й відповіді керівників концептуальних центрів та голів громад з нагальних проблем рідновірської діяльності та ухвалив такі рішення:
 

Щодо активізації роботи в громадах рідної віри:

1. Урочистість, усталена послідовність проведення традиційних обрядів, чіткість виконання та естетична краса української культури – є найкращим способом пропагування Рідної віри та рідновірської громади.
2. Необхідно здійснювати поступову адаптацію громад, які долучилися до ОРУ з інших конфесій, до богослов’я і обрядовості ОРУ (відповідальні – Галина Лозко, Ярина Гамаль, Світослава Качуріна, Вогнедар Шапошніков).
3. При прийнятті нових громад в ОРУ проводити експертизу щодо їхньої діяльності, обрядовості, релігійності та надавати допомогу на етапі становлення або адаптації. З цією метою створити експертну групу в складі: Голова ОРУ волхвиня Зореслава, жрець Вогнедар, жриця Ярина Гамаль.
4. Розіслати всім новоприйнятим громадам опис основних обрядів, прийнятих в ОРУ (відповідальний – ІІ заступник Голови ОРУ Володимир Кагадій).
5. Усім громадам, жерцям та обрядодіям неухильно дотримуватися єдиної структури обрядів ОРУ, зберігаючи при цьому й місцеві традиційно-звичаєві особливості.
6. Громадам ОРУ в своїй діяльності неухильно дотримуватися прийнятих рішень Соборів, рекомендацій та указів Священної ради.
7. Головам громад створити в своїх місцевостях Школи рідної віри, які мають керуватися типовим положенням про Школу Рідної віри (відповідальний – жрець Вогнедар).
8. Кожній громаді бажано заснувати власне культове місце зі статуями Богів.

Галина Лозко

9. Громадам ОРУ рекомендовано співпрацювати з козацькими, молодіжними та спортивно-оздоровчими організаціями в своєму краї.
10. Надалі продовжувати роботу з релігійними громадами, які поки що не є юридичними особами, методично і юридично допомагаючи їм здійснити офіційну реєстрацію своїх громад та налагодити релігійну діяльність (відповідальні – Володимир Кагадій, Михайло Бойчук).
 

 

Щодо жерців та обрядодіїв:

1. Впровадити випробувальний термін для кандидатів на обрядодіїв і жерців та випробувальний іспит перед посвятою (показове проведення свята чи обряду з обов’язковим запрошенням членів експертної ради та інших досвідчених жерців з наступним обговоренням та прийняттям відповідного рішення).
 
Щодо роботи Української духовної академії рідновірів:
1. Головам громад ОРУ до 15 березня цього року представити Приймальній комісії (заступнику голови комісії – Світославі Качуріній) рекомендації абітурієнтів для вступу до академії на 2011/12 навчальний рік.
2. Зобов’язати голів громад заслухати студентів академії про їхні навчальні здобутки та залучати їх до роботи в Школах рідної віри в своїй місцевості.
3. Науковому відділу академії визначити перелік наукових та богословських творів, які треба знати кожному рідновіру та розіслати в громади (відповідальні Проректор з наукової роботи Світослава Качуріна та завідувач навчального відділу Северина Олень).
 

Щодо відвідування священних місць України

1. Схвалити діяльність жерця Володимира Кагадія з організації поїздок до священних та історичних місць України.
2. Продовжувати здійснювати такі поїздки та розробляти нові маршрути, залучаючи інших рідновірів до пізнання священної географії Батьківщини.
3. Описи таких подорожей зі світлинами постійно подавати для розміщення на сайті ОРУ.
 

Щодо вироблення морально-етичних засад Рідної віри та розгляду конкретних ситуацій взаємостосунків у рідновірському середовищі:

1. Створити Раду Старійшин: Руслан Морозовський (обрядовій Сивояр), Геннадій Сіренко (Ярослав Кметь), Ярослав Красицький, Микола Оцун, Степан Бачик, Ярун Мотронюк, Катерина Пилипчук (Свядана).
2. Уводити в діяльність рідновірських громад поняття Звичаєвого права та створити конституційну комісію: Галина Лозко, Геннадій Сіренко, Михайло Бойчук, Правомир Косянчук, Степан Бачик.
 

Щодо інформаційно-видавничої діяльності:

1. Головам громад запровадити посаду референта для зв’язків з місцевими органами влади для наступного інформування влади про проведення свят, обрядів, інших заходів та заснування культових місць.
2. Громадам утворити пресову службу для інформування ЗМІ про свої заходи.
3. У силу можливостей заснувати власне рідновірське пресове видання (газету, часопис, вісник тощо).
4. Накопичувати власний капітал громади, що надходить від добровільних пожертв, для організації заходів, рідновірських видань та розвитку громади.
5. Кожній громаді бажано мати власний інтернет-ресурс.
6. Громадам, які мають інтернет-сторінки, терміново подати інформацію та банери на сайт ОРУ.
 

Інше:

1. Підтримати ініціативу львів’ян та мешканців села Добростани щодо створення міжнародного Центру Володимира Шаяна (відповідальна Ясновида Іванішина).
2. На наступному Соборі ОРУ розглянути, обговорити та затвердити запропоновані Групою з питань активізації діяльності пропозиції щодо упорядкування Структури ОРУ, створити відповідні структурні підрозділи та обрати керівників концептуальних центрів за напрямками діяльності ОРУ.
3. Зауважити ІІ заступнику Голови ОРУ Володимиру Кагадію про недостатню організаційну роботу щодо запрошення делегатів від громад на Собор ОРУ, зокрема представників Київської громади «Православ’я».
4. Задовольнити прохання голови Рівненської громади «Сварожий вогонь» Добромира Лукащука щодо виведення цього представництва зі складу ОРУ, згідно поданої заяви.
 
Голова ОРУ                            Галина Лозко
 
Писар                           Росана Горохівська
 
 

Собор ОРУ. 2011 рік

 
5 собор Об'єднання Рідновірів України (ОРУ). 2011 рік
 
Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud42.jpg
Свята наша земля
pryr13.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.