19 | 10 | 2017

Слав'янський ніж-оберіг. Практика.

Ніж. Холодна зброя

Чотири стихії - Земля і Вітер, Вогонь і Вода

 

Земля утримує все живе і неживе на поверхні своїй, створюючи умови для існування нашого життя. Із Землі складаємося - кістки, хрящі, нігті, м’язи, сухожилки, шкіру і волосся - від землі святої.

ПоВІТРям живляться тіла наші, рухливість із нього беруть м'язи наші, пульсуації серця ідуть від нього. Повітря керує всім рухом нашої нервової системи.

Вогонь - се душа наша, розум наш. Керує обміном речовин і метаболізмом. Діє в системі травлення, у сірій речовині клітин мозгу. Підтримує температуру тіла, процеси травлення і мислення, здатність бачити.

Вода - се буття, рух життя нашого. Вона доносить інформацію до кожної клітини тіла, вода проявляється в секреції шлункового соку і слинних залоз, в слизових оболонках, у плазмі і протоплазмі.Давньоруські волхви-радетелі заповіли нам шанувати воду, славлячи Богиню Дану, яка проявляє себе у цій стихії.

Всі елементи являються відчуттям людини. Це здатністю людини сприймати оточуючий світ, мають зв'язок із слухом, осязанням, зором, смаком, нюхом - з усіма діями людини.

 

Історія ножа

 
Ніж, подібно до меча та сокири, асоціюється з боротьбою та жертовністю - готовністю у будь-яку мить віддати життя на вівтар справедливої боротьби. З давніх-давен як незамінний атрибут він слугує українським господині і господарю, через що давно набув містичного значення у нашого народу: за допомогою ножа здійснюються чарівницькі дії, ворожіння, ним відганяють хмари і град, усіляку нечисту силу від людей та худоби. Ножем припікали виразки, лікували рани від укусу змії, звідси ритуальне й оберегове значення ножа як захисника від злого і ворожого. Він є містичним знаком на сторожі життя людини, її вірним заступником і другом.
Тож давайте зачерпнемо водиці із джерела роду нашого, якого спокону віків предки берегли задля нас. Не дамо вивітрити із пам'яті старовинну практику. Разом пригадаємо як давні русини-українці освячували перед ратними боями збрую свою і відчуємо зв'язок із Богом, який нам в наш час особливо потрібен.

Ритуал

 
Отож, придбайте на ринку ножа, або краще зробіть його самі. Можна із леза коси, можна із пилки. Головне, щоби із оцепу - сталі. Робити це бажано на Святвечір або Великдень. Можна і в інші святки, головне бути готовим до цього. Опівночі розберіться догола, візьміть кувалду, зубило, молоток і надворі із оцепу ( з давньорус. - сталь)  виріжіть форму ножа. Зробіть його невеличким, аби ножа у будь-який момент можна було сховати, і бажано перед цим підготувати шаблон, згідно якого будете різати. При цьому не відволікайтеся на різні звуки, будьте уважними і сконцентрованими на дії. Чому опівночі і догола? Тому що саме в цей час чакри (канали) тіла виробляють найбільшу енергію, а наші емоційні і розумові процеси готуються до сну і переходять в спокійний, збалансований режим - медитацію - розмову із Богом. Одяг як клапан до стихії Вітру, обмежовує і сковує тіло.
Зробіть шкіряний чехол для ножа. Нікому не позазуйте і тримайте його в надійному місці аж до самої посвяти.
Якщо вже вирішили ножа купувати, то не економте - вибирайте якісне і гостре залізо. Гроші за нього віддайте, сказавши подумки: "Ніж беру на вірну службу, на підмогу і дружбу. Як ніж візьму, так і силу візьму. Слово. Ключ. Замок". Здачу не беріть. Загорніть його в чистий шматок бавовняної або льняної тканини і сховайте подалі від злих очей. Так буде добре...
Тепер Вам потрібне місце сили, щоб ножа освятити. Подумайте, де ви часто буваєте, яке місце вас надихає найбільше, лікує душу, де відчуваєте зв'язок з Предками, Богом. Це може бути галявина, ліс, гора, пагорб, скелі тощо. Подумайте хто ви такі, згадайте дитинство, уявіть собі ту природу, відчуйте себе у повній безпеці. Можете медитувати скільки завгодно, час не має значення. Має значення наскільки це глибоко.
Розчистіть собі місце на землі і зберіть трохи хмизу для багаття. Якщо поблизу немає річки або струмка, принесіть з собою срібну чашу і наповніть її джерельною водою.
Акуратно надріжте вказівний палець правої руки і крапніть на землю декілька капельок крові, після чого одразу по саму ручку встромляйте ножа в землю і, не відпускаючи, мовте:
"Мати Сира-Земля пречистая, краю мій рідний! Кладу цей ніж я в чрево твоє плодовите, з якого душі наші приходять! Освяти ніж мій-блискавку силою своєю, омий кров'ю предків наших праведних! Заклинаю тебе Світлом Рода Всевишнього, твердим будь мій ніж як Віра Предків! Надійним і непохитним будь як скеля, гострим і лютим як грім серед ясного неба! Оберегом будь мені і в ніч, і в днину, і в лиху годину! Слава Макоші!"
Не будьте демонстрантом, робіть все з веління серця.
Після цього підійдіть до вершини і підніміть лезо ножа до неба, виговоріть наступні слова:
"Стрибоже мій, ти, що повеліваєш вітрами, свіжість дихання Небесного! Захищай від злих рук збрую мою, очищай від погляду злого! Хай сила ножа вражає ворогів, як стріли Твої, і знатиму я лише перемоги. Прибудь Боже зі мною на рідній українській землі! Слава Стрибогу!"
Розпаліть багаття, опустіть лезо ножа у вогонь і вимовіть наступне:
"Великий Огнебоже Симаргл! Славлю діла твої світлі, які освячують жертовники наші силою Богів Рідних. Ти є Бог Прави і Яви, Небесний Відогонь, єднаєш нас з Небом Блакитним. Благослови полум'ям своїм животворним ніж мій-блискавку, очисти тіло моє і умий душу мою! Щоби минували мене біди і напасті, труднощі і ворожнеча. Прибудь у кожному куточку леза цього, світи мені ним променями у тяжку годину і лиху днину. Я же славитиму Тебе у всякому обряді, дітей і онуків своїх буду научати, шанувати благодать Твою, Великий Вогнебоже ! Слава Симарглу !"
Після цього підійдіть до річки чи струмка, опустіть лезо ножа у воду (або в чашку з водою), і тоді мовте:
"Дана-водице, священная сестрице! Омий лезо струменем своїм срібним, освяти ніж мій-блискавку! Нехай стійким буде як мороз і мій дух гартує! Оберегом моїм надійним стане! Нехай від болі і хворі лікує всякого, а злого й лихого убиває!  Як вода камінь точить, так слово моє до віку пророчить. Най буде так! Слава Матінці Дані!"
Ніж освячений. Загорніть його у чисту білу матерію, залийте багаття водою із струмка або чашки і йдіть додому. Ховайте ніж в надійному місці і не чіпайте його просто так, поки він вам не буде потрібний.

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud359.jpg
Свята наша земля
pryr16.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.