19 | 10 | 2017

Безпідставність атеїзму. Наука і Всесвіт

Космос. Геометрія, математика- план Всесвіту

Параметри тієї частини Сонячної системи, де розташована наша планета підозріло точно «підігнані» для створення умов, придатних для життя. Це і швидкість обертання Землі, і кут її нахилу, і відстань від Сонця, і наявність і маса Місяця, і величезний Юпітер поблизу, який завдяки своїй масі перехоплює величезна кількість комет і астероїдів, що пролітають повз...

Вчені Інституту сонячно-земної фізики Сибірського відділення РАН недавно заявили, що у Всесвіті виявлено 80 дивних об'єктів - їх назвали Рокос, - які виглядають як зірки, але такими не є. Співробітник інституту Григорій Бескін припустив, що «це якісь маяки, поставлені могутніми цивілізаціями для якихось своїх цілей».
 
Вченого доповнив його колега Сергій Язєв: «Пару десятків років тому« звалити »на позаземні цивілізації втручання в структуру Сонячної системи міг тільки вчений, не піклується про свою репутацію. Але з фактами не посперечаєшся. Припустимо, що ми вивчаємо Сонячну систему «зі сторони», з однією з зоряних систем. І що ж залишається думати, бачучи у нас безліч «дивних закономірностей»? », Пише sunhome.ru
 
 

Один з мільярду

 
Але виявилося, що на землі чудес не менше. Застосування методів точних наук (зокрема, фізики, теорії ймовірностей, інформатики ...) до вивчення біологічних об'єктів дало приголомшливі результати.
 
Прорахувавши ймовірність, вчені прийшли до висновку, що для випадкового виникнення життя на нашій планеті не було і одного шансу з мільярдів.
 
Напевно, першим холодним душем для атеїстів стали дані, наведені на 1-й Міжнародній конференції з проблем зв'язку з поза-земними цивілізаціями в 1978 р., На якій космологи активно обговорювали проблему виникнення життя у Всесвіті. Простий білок може складатися з 100 компонентів, які називаються амінокислотами, серед яких 20 - необхідних для життя. Тому ймовірність їх випадкового об'єднання у відповідному порядку, щоб утворити білкову молекулу, яка складається з 100 амінокислот, дорівнює 20 в мінус 100-го ступеня, або приблизно 10 в мінус 130-й. Вчені підрахували, що всі елементарні частинки у Всесвіті, взаємодіючи мільярди разів в секунду протягом усього її існування, можуть, однак і не утворити цей білок.
 
Ще більш разюче число - необхідна кількість комбінацій для випадкового утворення ферментів, що дорівнює 10 в мінус 40 000-го ступеня ... Досить відомий космолог професор прикладної математики і астрономії Кардіфського університету (Уельс) Н. Ч. Вікрамасингх в статті «Роздуми астронома про біологію» прокоментував це таким чином: «Швидше ураган, що пронісся по кладовищу старих літаків, збере новенький суперлайнер з шматків брухту, ніж в результаті випадкових процесів виникне зі своїх компонентів життя». Але щоб пояснити, як учені прийшли до цього надзвичайного висновку, треба зробити невеличкий екскурс в історію питання.
 

Мертві не народжують

 
Тривалий час найбільш популярними були три теорії виникнення життя на Землі. Біблійна, що стверджувала, що Бог створив світ і живі істоти в ньому за 6 днів. Гіпотеза панспермії, висунута в ХІХ в. Г. Ріхтером - життя занесене на нашу планету з космосу. Теорія А. Опаріна, згідно з якою життя на Землі мимовільно зародилося в первинному океані мільйони і мільйони років тому.
 
Саме  робота Опаріна «Походження життя» (1924 р.) тривалий час подавалася атеїстами як нокаут, нанесений матеріалізмом теології та ідеалістичній філософії, які стверджували, що виникнення життя є результат творчого акту Бога чи Вищого розуму. Радість атеїстів була закономірною. Їх боротьба з теологами почалася з наївних припущень середньовічних вчених, що життя самозароджується і в нашу геологічну епоху (наприклад, бельгійський алхімік Я. Гельмонт вірив, що з суміші пшеничного борошна, пилу і старих ганчірок на горищах будинків можуть зароджуватися миші).Після цього матеріалісти пройшли довгий шлях, дечого досягли, особливо по частині окремих експериментів, але стрункої всеосяжної теорії так і не створили.
 
У відомому сенсі порятунком для них була гіпотеза панспермії, згідно з якою «зародки життя» (найпростіші мікроорганізми) були занесені на Землю метеоритами або сонячним вітром. Цікаво, що матеріалізм спочатку прийняв панспермії в багнети, хоча вона виводила його з тупика, в який він потрапив, стверджуючи, що життя на Землі виникло само по собі. Потім він це усвідомив і неодноразово повертався до теорії панспермії, коли заходив у черговий глухий кут у своїх спробах обгрунтувати, як само по собі з'явилася на нашій планеті життя у всьому її різноманітті.
 
Тому на перший погляд досить послідовна теорія Опаріна здавалася довгоочікуваним відповіддю на це старе запитання. Коротко суть її в наступному. У гарячому первинному океані, який покривав поверхню Землі, було безліч вуглецевих сполук, з яких утворювалися органічні полімери, збиралися так звані коацерватние краплі. Ці краплі, поглинаючи з навколишнього розчину багаті енергією речовини, збільшувалися в об'ємі і масі. Поступово еволюціонуючи протягом мільйонів років, вони перетворювалися спочатку в протобіонти (відокремлені від розчину системи з органічних речовин), а потім в найпростіші клітини - протоклітини, вже володіли властивостями живого.
Спочатку здавалося, що експерименти підтверджують концепцію. Опаріну зі співробітниками вдалося домогтися освіти в органічному бульйоні коацерватних крапель. Мало того, що вони збільшувалися в розмірах, поглинаючи різні речовини, так набір цих речовин і швидкість їх поглинання визначалися складом і просторовою структурою самих крапель. Ну, прямо як біологічні системи, які поглинають з навколишнього середовища не все підряд, а кожна свій набір речовин!
 
Але на цьому збіги закінчувалися. Безліч вчених в багатьох країнах десятки років варили «опаринський» бульйон в різних режимах з різними добавками, опромінювали його різними видами випромінювання ... Результат незмінно був один і той же - коацерватние краплі утворювалися, збільшувалися, але ... категорично відмовлялися розмножуватися! Іншими словами, не утворювали собі подібних, які здатні функціонувати за певним алгоритмом в певних умовах, і передавати цю властивість наступному поколінню.
Опарін прийняв бажане за дійсне. Мабуть, свою роботу йому слід було б назвати не «Походження життя», а «Походження умов, придатних для життя». Тому він так і не зміг пояснити, як фізико-хімічний етап еволюції природи перейшов в біологічний. І як виникло одне з основних фундаментальних відмінностей між неживим і живим - відмінність у тому, як вони взаємодіють з інформацією.
 
Його суть можна продемонструвати на наступному прикладі. Наприклад, якщо в певному регіоні планети температура поступово падає, то вода в озерах також стає холодною і врешті-решт може перетворитися на лід. Тобто в результаті надходження інформації у вигляді зниження температури вода переходить в інше агрегатний стан. Живі ж істоти, які тут мешкають, реагують інакше - або мігрують в теплі краї, або, якщо зміни клімату відбуваються поступово, пристосовуються до них - наприклад, покриваються шерстю або обростають жиром. І, що важливо, передають ці якості нащадкам. Але якщо з сьогодні на завтра температура підніметься вище нуля - вода знову стане рідиною, проте тварини відразу не скинуть жир або шерсть, отримані від предків як захист від холоду.
 
Це, порівняння, можливо, страждає занадто спрощеним викладом питання, але все ж у загальних рисах дає уявлення про той якісний розрив у взаємодії з інформацією між неживим і живим, який повинна була подолати матерія в ході еволюції. За наслідками це стрибок, результати якого зафіксовані в явищі, притаманному тільки живому - спадковості. Але як саме стався цей стрибок - зрозумілої відповіді у матеріалістів немає.
 

Дарвіну не вистачило інформації

 
З спадковістю пов'язано ще одна приголомшлива властивість живої природи на нашій планеті - її різноманіття. Матеріалісти, полемізуючи з ідеалістами і теологами, завжди посилаються на теорію природного відбору Ч. Дарвіна, відкриття засновника генетики Г. Менделя та їх послідовників. Все живе здатне виробляти потомства більше, ніж здатна прогодувати природа. Причому, частина цього потомства має відхилення від стандартного набору спадкових ознак - мутації. Ті особи, мутації яких збігаються зі змінами навколишнього середовища, отримують переваги в частині виживання. Решта гинуть. Іншими словами, менш пристосовані до умов існування відбраковуються в ході природного відбору.
 
Пізніше, на початку ХХ століття, дуже популярною стала гіпотеза, що виникнення життя на Землі - результат випадкового утворення одиничної «живої молекули», в будові якої нібито був закладений весь план подальшого розвитку життя. У 1953 році Дж. Уотсон і Ф. Крик відкрив роль рибонуклеїнових кислот в реалізації механізму спадковості. Гіпотезу, що все живе розвинулося з однієї найпростішої клітини, в яку перетворилася «жива молекула», здавалося тепер можна б обгрунтувати на молекулярному рівні. Молекули дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК), схожі на спіраль, зберігають біологічну інформацію. Коли жива клітина розмножується поділом, відбувається реплікація - подвоєння спіралей ДНК, і кожна з двох новоутворених клітин успадковує повний комплект спадкової інформації. Мутації виникають як наслідок помилок при реплікації. Тобто під час подвоєння спіралей ДНК при поділі клітин відбувається часткова перекомпонування складових частин молекул дезоксирибонуклеїнової кислот.
 
Коли мова йде про еволюційне вдосконалення вже існуючих видів живих істот, все вищезазначене звучить переконливо. Коли ж до видового різноманіття життя в цілому, то ймовірність того, що воно виникло саме цим шляхом, викликає великі сумніви. Знову процитую статтю Вікрамасингх: «Безглуздо думати, що інформацію, яку несе одна найпростіша бактерія, шляхом реплікації можна розвинути так, щоб з'явилася людина і всі інші живі істоти, які населяють нашу планету. Цей так званий «здоровий глузд» рівнозначний припущенням, що якщо першу сторінку
Книги буття переписати мільярди мільярдів разів, то це призведе до накопичення достатньої кількості помилок реплікації і, отже, достатнього різноманіття для появи не тільки всієї Біблії в цілому, але і всіх томів, що зберігаються в найбільших бібліотеках світу.
 
Ці двоє тверджень однаково безглузді. Процеси мутацій і природного добору можуть надати тільки незначний вплив на життя, виступаючи в ролі якогось «точного підстроювання» всієї еволюції. Для життя перш за все необхідно постійне надходження інформації, яка в часі охоплює всі геологічні епохи ».
 
Інформаційні системи - а всі форми життя такими є - не можуть прогресувати без надходження нової інформації. Якби живі організми на Землі тільки накопичували помилки внаслідок реплікації, це призвело б до деградації інформації в них. Іншими словами, твердження що всі існуючі на Землі види, включаючи людину, розвинулися протягом мільярдів років з єдиної примітивної форми життя вищеописаним чином, неспроможне з точки зору теорії інформації ...
 

Навіщо орангутангам фортепіано?

 
Людський розум - ще одне явище, якому матеріалізм не зміг дати чіткого пояснення. Стверджування вчених-матеріалістів, що мислення людини - результат біохімічних реакцій в його мозку, за великим рахунком нічого не пояснює. У мозку мавп також йдуть біохімічні реакції. Але чому ж результат цих реакцій настільки разючий, враховуючи, що, наприклад, спадкова інформація шимпанзе і людини не збігаються всього лише на 3 відсотки?
Хрестоматійно опис того, як в Індії ловлять мавп: кладуть апельсин в ящик, в одній зі стінок якого роблять отвір такого розміру, щоб мавпа з трудом могла просунути лапу. Схопивши апельсин, вона не може вийняти лапу з вузького отвору. Скільки не робить болісних спроб, апельсин при цьому не випускає. Тобто рівень мислення примату такий, що він не здатний зробити найпростішого (причому, життєво важливого) висновку з очевидного.
 
Чому ж тоді найближчий «родич» мавп - людина - здатна робити висновки, що суперечать очевидному, зате відповідні реальності? Наприклад, ще до кругосвітнього плавання Магеллана був зроблений висновок про кулястість Землі, а до польотів в космос - що вона обертається навколо Сонця, а не навпаки.
 
Або як гени людини, необхідні для розробки математичних теорем, створення музичних і літературних творів могли випадково утворитися з генів мавп, якщо в ході природного відбору відбиралося лише те, що необхідне на даний момент для виживання? Коли і в яких джунглях шимпанзе або орангутангам, щоб вижити, необхідно було передати нащадкам спадкові ознаки, що дозволяють в принципі грати на фортепіано?
 
Показовими в цьому плані і численні безуспішні спроби створити штучний інтелект. У відомому сенсі завдання на момент її постановки абсурдна: людський розум намагається змоделювати саму себе ще до того, як зумів дати визначення, що він собою представляє. І це ще питання, чи зможе він коли-небудь самостійно дати таке визначення в разі, якщо він не наслідок природного розвитку, а результат акту творіння.
 
Біохімік М. Бехе в книзі «Чорний ящик Дарвіна» звернув увагу на те, що біологічні об'єкти настільки чітко функціонують як інформаційні системи, що створюється враження, що хтось запрограмованим їх математично.
І висунув концепцію свідомого конструювання, ідеєю якої стала максима «Не може бути програми без програміста». Керуючись нею, математик У.Дембовський розробив метод, за допомогою якого можна виявляти штучно сконструйовані об'єкти. Людина, «протестована» Дембовським, потрапила в розряд штучно створених ...
 

Наука стає стовпом віри

 
Фізико-математичні та біологічні науки тривалий час розвивалися паралельно, майже не перетинаючись. Їх зближення дало вражаючі результати, про які йшла мова вище. І це радикально вплинуло на світогляд самих учених.
 
На початку ХХ століття атеїзм займав такі міцні позиції в науковому середовищі, що віра в Бога вважалася мало не поганим тоном. На порозі ХХІ століття ситуація кардинально змінилася. Судячи з численних висловлювань самих вчених, у міру пізнання світу матеріалізм серед них стає все менше популярний, поступаючись припущенням про існування Розумного початку, на більш низькому освітньому та інтелектуальному рівні іменованого просто Богом.
До речі, в кінці життя в нього вірив навіть А. Ейнштейн, який помітив з приводу витонченості світоустрою: «Бог підступний, але не зловмисний». Ну а вже цитований Вікрамасингхе написав: «Поняття Творця, поміщеного поза Всесвітом, висуває певні труднощі логічного характеру, і я навряд чи можу з ним погодитися. Свої власні філософські уподобання я віддаю вічному і безмежному Всесвіту, в якім якимось природним шляхом виник творець життя -. Розум, який значно перевищує наш»
 
Але це висловлювання вченого кінця ХХ століття. А є ще просто блискуче зауваження середньовічного монарха - короля Кастилії Альфонсо Х, прозваного Мудрим (ХІІI століття): «Якби Господь Бог надав мені честь, запитавши моєї думки при створенні світу, то я би порадив йому створити його трохи кращим, а головне - простішим».

Джерело: morgulis.tv

 

 

 

Нові відкриття NASA можуть перевернути уявлення про Всесвіт

 
 
Два відкриття американських астрономів із NASA поставили під сумнів всі усталені уявлення про Космос і місце людини у ньому. Як повідомляють вчені NASA, у них з'явився шанс не тільки довести унікальність Землі у Всесвіті, але і підтвердити існування Бога.
 
Усталені уявлення про народження Всесвіту з Великого Вибуху поставлені під сумнів дослідницькою групою центру космічних польотів NASA імені Годдарда: аеростатний радіометр Arcade виявив аномально потужний шумовий спектр реліктового випромінювання, пронизуючого Всесвіт.
 
Замість того, щоб розташовуватися неупорядковано, як це і має бути після Великого Вибуху, області випромінювання, холодні і теплі, вибудувані у певній послідовності, яку космолог Жоао Магейжу назвав Віссю Зла.
 
Амплітуда шуму в шість разів перевершує сукупний сигнал усіх можливих радіоджерел у Всесвіті, що припадають на охоплювану антеною детектора область.
Як повідомляється, друге відкриття, ще більш просте, дивним чином доповнює питання про Великий Вибух.
 
У рамках проекту Galaxy Zoo з'ясувалося, що частка спіральних галактик, видимих з Землі як закручених за годинниковою стрілкою, не відповідає частці закручених у протилежну сторону. Насправді, подібних галактик має бути порівно, що обумовлено позицією спостерігача.
 
Так, наприклад, у північній півкулі вода йде у водостік за годинниковою стрілкою, а в південному - проти годинникової. Те ж, по ідеї, повинно відбуватися і у спіральних галактиках, що розглядаються.
 
У ході вивчення орієнтації 1660 спіральних галактик з'ясувалося, зокрема, що їхні осі орієнтовані переважно у напрямку Осі Зла, що зовсім не вкладається у рамки сучасних космологічних модель.
 
Друге відкриття може свідчити про те, що Земля розташована у Всесвіті унікальним, заздалегідь обумовленим чином, що і дає нам можливість бачити те, чого в Космосі бути не повинно.
 
Нагадаємо, 16 січня повідомлялося про те, що вперше отримані приладові дані про те, що на Червоній планеті можуть існувати бактерії, - можливо, під поверхнею, де вони захищені від холоду та жорсткого ультрафіолетового 
випромінювання.
 
За матерiалами: NEWSru.com

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud470.jpg
Свята наша земля
pryr90.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.