22 | 09 | 2017

Вознесемо Знесіння чи знесемо?

Парк Знесіння. Львів23 лютого в Галицькому районному суді м. Львова має відбутися суд за позовом Прокуратури про скасування ухвали Львівської міської ради від 01.03.2007 року № 612 «Про погодження ТзОВ «АрхіБуд» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Довбуша, 15 у місті Львові» та ухвали Львівської міської ради від 05.07.2007 року №1023 «Про затвердження ТзОВ «АрхіБуд» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Довбуша, 15 у Львові».

 

Йдеться про унікальну історичну пам’ятку українського народу, яку називають регіональним ландшафтним парком «Знесіння» із Род-горою і Святовидовим полем. За місцевими переказами, як пише в одній публікації Наталія Космолінська, Святовидове поле (або капище) занотував у ХІХ столітті відомий львівський історик Антоній Шнайдер. Так зване Святовидове поле, це практично не досліджене дохристиянське слов’янське капище VII-ІХ століть, якимось дивом уціліле фактично під носом у сучасної цивілізації.

Люди віддавна селилися на зручних землях біля святих місць. Тож очевидно, що саме звідси почав поставати Львів. Одне з найбільш вірогідних місць першого поселення — на Род-горі та в її околицях. Сьогодні це — центр Знесіння. За записаними істориком А. Шнайдером у ХІХ столітті місцевими переказами, на Род-горі розташовувалося давнє слов’янське капище Рода і Рожаниці, які, за слов’янським пантеоном, опікувалися культом життя.

Колишня назва парку «Знесіння»: «Кайзервальд» – «Цісарський ліс». Усі попередні влади міста (польський, австрійський, радянський періоди) зважали на унікальну цінність цього міського «Цісарського лісу» і підтримували його у стані природного відпочинкового масиву, візитної картки Львова та потужного екологічного регулятора. І навіть в архіві є Указ цісаря, який забороняв будь-яке будівництво на «Кайзервальді». Тому обов’язком нинішнього покоління львів’ян має бути максимальне збереження цієї території для нащадків як природно-історичну спадщину Львова і держави Україна. І альтернатива є. Вона втілена рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради № 485 від 05.09.96, яким затверджено Проект організації території РЛП «Знесіння». Проектом передбачено створення комплексу дитячого дозвілля з галереєю – зимовим садом, в простір якого увійшли б природні залишки кам’яного кар’єру, – дитячим театром-студією зі сценою, фоном якої була би панорама «Знесіння». До цього комплексу має входити звільнена від військової частини тераса з тематичними садами, місцями археологічних розкопок та інше. Створений на цьому унікальному природному просторі дитячий центр матиме великий вплив на виховання дітей і має належати громаді міста, а не місцевим олігархам. Однак колишня Львівська міська рада вважала, що це не на часі, бо на часі був дерибан заповідних земельних ділянок.

За словами Михайла Сухая, яий виступає в ролі третьої особи на суді, те, що ухвали Львівської міської ради «Про погодження ТзОВ «АрхіБуд» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Довбуша, 15 у місті Львові» та ухвали Львівської міської ради «Про затвердження ТзОВ «АрхіБуд» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Довбуша, 15 у Львові», були незаконними, без заперечень визнали на початку лютого на «круглому столі» щодо розвитку парку «Знесіння» навіть такі посадові особи виконавчої влади Львова, як Косів, Павлів, Криворучко та Бокало.

Однак сама міськрада не може скасовувати своїх попередніх ухвал, навіть дійшовши розуміння, що вони хибні. Це може зробити тільки суд. Натомість, депутатський корпус має право скасовувати рішення виконкому у справі незаконної забудови парку «Знесіння» (зокрема, рішення виконкому № 664 від 11.06.2010 «Про затвердження історико-містобудівного обґрунтування, містобудівного обґрунтування, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво ТзОВ «АрхіБуд» готельно-рекреаційного комплексу на вул. О. Довбуша, 15 зі знесенням будівель та споруд»). Тому дуже дивним виглядає те, що досі депутатський корпус Львівської міськради, більшість у якому становлять представники ВО «Свобода», не оприлюднив своєї позиції щодо спроб ТзОВ «АрхіБуд» спорудити на трьох гектарах унікального ландшафтного заповідника, що перебуває в пам’яткоохоронній зоні ЮНЕСКО, квартал апартаментної багатоповерхової забудови.

«Круглий стіл» щодо розвитку парку «Знесіння», який відбувся нещодавно, ставив завдання досягнути результату, дати зрозуміти, що громада контролює це питання і не збирається поступатись. Ухвали мають бути переголосовані на користь Львова. Уже сьогодні, - відзначалося на «круглому столі», - спільними зусиллями, єдністю громади Львова, ми можемо зупинити дію корупційних змов, низки помилок і підкилимних домовленостей, через які страждає місто і громада. «Ми впевнені, що з нами – Закон!», – вважає ініціаторка громадських акцій на захист парку «Знесіння» Наталка Криничанка, яка закликає небайдужих узяти участь у судовому процесі від імені громади.

Від ініціативної групи з питань збереження та розвитку парку «Знесіння» Н. Криничанка розповсюдила звернення: «Ми, представники громади м. Львова, надзвичайно стурбовані незаконними ухвалами та рішеннями Львівської міської ради (ЛМР) і фальсифікаціями з боку певних політичних сил та комерційних структур, що мають намір забудувати частину унікальної території, що перебуває одночасно у межах історичного ареалу Львова, в межах Державного історико-архітектурного заповідника, в межах території, що охороняється ЮНЕСКО, та в межах регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Знесіння» – об’єкту природо-заповідного фонду України (статус парку затверджений ухвалою Львівської обласної ради народних депутатів №327 від 2 грудня 1993 р.).

Ініціативна група вважає, що навмисна плутанина в ухвалах, махінації, фальсифікації, системна маніпуляція документами, формальні дії контролюючих органів та така, м’яко кажучи, «пасивність» судів дає можливість ТзОВ «АрхіБуд» в короткий час приступити до незаконного будівництва на природно-заповідній території елітного житла, замаскованого під готельно-рекреаційний комплекс з апартаментами. А потім ніхто не завадить продавати апартаменти як житло. Іншими словами, все це має ознаки корупції.

 

Львів’яни знають, хто стоїть за цим віроломним будівництвом. І в названих інстанціях це теж дуже добре знають і розуміють, що забудовнику необхідний дозвіл на будь-яке будівництво, а будуватимуть елітне житло. Адже свідченням цього є махінації, які здійснює забудовник і його покровителі.

Ми переконані, - заявляють члени ініціативної групи по захисту парку «Знесіння», - що так званий 5-ти зірковий готель апартаментів з підземним паркінгом – це звичайнісіньке житло. В жодному готелі на 5 зірок таких апартаментів бути не може. Тим більше аж 142. Чинне законодавство дозволяє рекреаційні об’єкти в природо-заповідних паркових зонах, але якщо вони пов’язані з їх функціонуванням. Це міг би бути невеличкий готель чи кемпінг, який би служив притулком для туристів, але це вже передбачено у візит-центрі РЛП «Знесіння». А як може бути пов’язаний такий гігантський елітний псевдо-готель-житло з парковою територією, якщо мета наших скоробагатьків зірвати побільший куш – звична схема – побудувати, продати і «спихнути» на баланс міста.

Ми впевнені, якщо пустити «липових» інвесторів «Архібуд» з «Будінвестом» на цю ділянку, то вони своїм будівництвом зруйнують не тільки все навкруги, гору Лева та Церкву Йосафата, але і покладуть початок знищенню РЛП «Знесіння» – єдиного в Україні унікального парку, що є цілим природно-історично-культурним комплексом»…

Парк Знесіння, зважаючи на його вже дослідженні і не дослідженні історичні основи, може бути гордістю не тільки львів’ян і України, а й всієї Європи, адже це земля, до якої не байдужі балканські слов’яни (хорвати саме звідси родом) та росіяни (В. Ключевський писав, що „русский народ вступает на русскую равнину из одного его угла, со склонов Карпат”), серед багатьох поляків Львів вважається «серцем Польщі», дуже шанують це місто австрійці, бо мали тривалі історичні зв’язки з ним…

Може бути… А може й перетворитися на будівельний майданчик та руїну.

 

22.02.2011 Олег Заячківський   (статття взята з сайту  «Ятрань»)

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud374.jpg
Свята наша земля
pryr67.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.