19 | 09 | 2017

20.08.2012 у Трускавці знищено пам’ятник Івану Франку в центрі міста. Міською радою?

Іван Франко. Нищення пам'ятника.

У Трускавці знищено напередодні 156-ї річниці від дня народження Каменяра знесено пам’ятник Івану Франку в центрі міста.

Пресконференція відносно цієї події вдібулась  06.09.2012 у м.Львові, в прес-клубі
 

 

Надзвичайна подія, що сталася у Трускавці Львівської області у ніч на 20 серпня, сколихнула українську громадськість - у міському скверику було скинуто погруддя Каменяра з постаменту на землю

Чому ж про це ні словом не обмовилися на сесії міськради, що цього дня проходила у приміщенні Народного дому?
 
Виникає  думка, що акція була спланованою - вона стала реалізацією пропозиції, яка обговорювалася 23 липня 2102 р. на засіданні містобудівної ради Трускавця.

Переважна більшість людей, котрі уже знають про вандалізм у скверику Трускавця, переконані, що двохсоткілограмове погруддя не могло впасти без застосування сторонньої сили. 
Доказом цьому може бути положення, у якому лежав бюст на землі. Таку ж думку мають місцеві двірники, котрі вже не один рік прибирають у скверику. 
Трускавець. Війна за парк
 
Однак, слова міліціонерів про те, що Каменяр міг впасти сам, зронені не просто так, вони можуть мати "руки й ноги", адже факт залишиться фактом: на місце ганебної події тоді не прибув жоден із заступників міського голови чи хоч би хтось із депутатів міськради. 
 
Про це також ні словом не обмовилися на сесії міськради, що цього дня проходила у приміщенні Народного дому. 

Це наводить на думку, що акція була спланованою, вона стала реалізацією пропозиції, яка обговорювалася 23 липня на засіданні містобудівної ради Трускавця. Йшлося про те, що пам'ятник Іванові Франкові зі скверика треба забрати, бо він, нібито, не відповідає естетичним і містобудівним нормам. 
 
З приводу цього відгукнулася громадськість Трускавця.
 
А з метою відновлення пам'ятника в історичному місці, тобто, у скверику, в Трускавці створена ініціативна група «За відродження пам'ятника Івана Франка». Сьогодні їх переслідують лише за те, що молоді люди наважилися стати на захист історичної справедливості.
 

Чому влада Трускавця нищить пам’ятники видатними українцям

 
Йшлося про те, що пам'ятник Іванові Франкові зі скверика треба забрати, бо він, нібито, не відповідає естетичним і містобудівним нормам. До того ж, у міськраді планують встановити іншого Франка і в іншому місці.
Автором "нового" Каменяра має бути розкритикований проектант пам'ятника Степанові Бандері.
мер Трускавця Руслан Козир вже двічі обіцяв відновити постамент. Але як бачимо, річниця відбулась, а ганебний  стан пам'ятника  так і не виправили. Мерія ніби спеціально чомусь відтягує вирішення цього питання. 

Дуже цікава версія причин руйнування памятника може найближчим часом бути висловлена.

Як відомо з неперtвірених джерел, певний час до руйнації пам'ятника І.Франку сесією міської Ради м.Трускавець виділено приватній особі під будівництво готелю аж 15 соток землі (це 10 на 15 метрів) поруч з парком, де стоїть цей пам'ятник.
Звісно, на цій площі жоден готель не побудуєш.
Чи міліція, слідство розробляло версію причетності до поруйнування пам'ятника власника цієї ділянки "для готелю" (в змові з певними чиновниками)? Адже шукати перш за все треба серед тих, кому виігдний злочин.

Бо -  земля 15 соток "під забудову для готелю" як не дивно була виlілена саме біля парку.
А парк- знаходиться недалеко від бювету, де ціни на землю - астрономічні, бо гаранантують величезні прибутки. 
А "приватизувати" цей парк заважає лише памятник - а не міська Рада. які має обрегіти інтерси громади м.Трускавця. 
 
А та теж діє...
Ніби -то міською Радою визнається, що памятник не має цінності (який за совєтів вистояв).
І ніби-то планується новий памятник (коштів, як завжди- на це немає, тим більше в наш час).
Ніби проект нового памятника доручається скульптору, що зробив був розкритикований проект пам'ятника Степанові Бандері.
 
А "очищена" від пам'ятника територія (парк міста) - може стати новим готелем і джерелом збагачення на дарах української землі для чужинців.
 
А щоб українці гризлись між собою -винних за знищення памятника "заплановано "зробити "регіоналів" чи інших воргів нації. 
Але тут заковирка - перед виборами якраз останні і незацікавленні у зменшенні свого рейтингу на Західіній Україні. Моживо, вони і докладуть зусиль, щоб віднайти справжніх злочинців, що поруйнували чи замовили руйнацію пам'ятника Івану Франку?
 
А люде -  пробудіться!
Невже не видно, що нашу Батьківщину грабують, українців витісняють з їх держави - перш за все руками посіпак, яничар-українців?
 
Чи в бій за Вітчизну з того світу мають приходити наші багатостраждальні герої, світочі нації? 
Навіть таким чином - у вигляді пам'ятника?
 
І.Франко. Трускавець. Битва.
 
 
 
Інформація частково взята з мережевої спільноти:  "Громадська ініціатива: "Відновимо постамент Івана Франка"" (vk.com )
 

 

 

У Трускавці погруддя Франка зберігають обличчям в смітті. Пресконференція у Львові

 
Пошкоджений бюст Івана Франка, що раніше стояв в одному із скверів Трускавця, зараз зберігають в одному з парків. Однак, погруддя, яке ще підлягає реставрації, лежить серед обличчям в купі сміття. Про це сьогодні на прес-конференції у Прес-клубі розповів член ініціативної групи з відновлення пам’ятника І. Франку у Трускавці Василь Кирилич.
 
Як зазначають журналісти трускавецького Інтернет-телебачення, сам бюст Франка, який невідомі звалили з постаменту у ніч на 20 серпня, від вчинку вандалів практично не постраждав, адже впав на розпушену клумбу. Однак працівники КП «Парк курортний» недбало вкинули погруддя в кузов і вивезли у парк, де залишили Франка лежати обличчям в смітті.
 
Активісти хотіли забрати цю архітектурну пам’ятку (адже погруддя встановлене до 100-річчя з дня народження Івана Франка у 1956 році), щоб провести відповідні реставраційні роботи і встановити погруддя на його звичне місце. Однак, комунальне підприємство, яке «опікується» пам’яткою, не дає на це дозволу.
 
Нагадаємо, у ніч на 20 серпня у сквері на розі вулиць Бандери та Франка у Трускавці впало погруддя Івана Франка. Правоохоронці висловлюють припущення, що погруддя могло впасти через поганий догляд за ним. Однак, журналісти, які також приїхали на місце події, а також інші очевидці, впевнені, що двохсоткілограмовий пам’ятник не міг впасти сам, без сторонньої допомоги.

 

 

До теми:

За інформацією, якою володіють правоохоронні органи, брат теперішнього хазяїна прилеглої до скверика Івана Франка земельної ділянки в очікуванні вирішення питання сьогодні перебуває в одному із фешенебельних санаторіїв Трускавця. Можна лише припускати, яким чином тепер сприятимуть у Козира іноземцю з непомірними апетитами на українську нерухомість, адже, афера міської влади, фактично, виплила назовні. Належне у викритті махінації слід віддати оперативним зйомкам оператора Трускавецького Інтернет-телебачення, де наочно видно, як грубо вантажили неушкоджений бюст Франка - з тим, що тут його уже не буде.

В 2005 році ми били в «барабани» під міською радою, ми були проти продажу землі водоканалу «Альфа плюс», ми казали це – «афера». Потім була зрада. І тепер у Вашій команді є ті люди, які проголосували за продаж землі! Зрадили  раз, зрадять ще.
Застерігаємо Вас також від радників, які штовхають Вас на продаж Будинку учнівської творчості. Не беріть гріх на душу. На вашій совісті уже лежить спотворений пам`ятник Степанові Бандері
 


 

Відео 

 
Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud273.jpg
Свята наша земля
pryr160.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.