18 | 10 | 2017

Одеська влада внесла зміни до статутів 124-х шкіл, відповідно до яких всі школи у місті стали двомовними.

Алексей КостуэвВ Одесі більше немає українських шкіл. Після того, як міська рада Одеси ухвалила програму збереження і розвитку російської мови, в місті всі школи мають статус двомовних.

Про це заявив мер Одеси Олексій Костусєв в ефірі радіостанції "Ехо Москви".

"На останньому виконкомі ми внесли зміни в документи, до статутів 124 шкіл ... Тому тепер в Одесі шкіл немає ні україномовних, ні російськомовних, вони всі двомовні - можна хоч так, можна хоч так", - сказав чиновник."Батьки можуть вибрати, щоб інші предмети дитина вчила російською мовою. Це їхнє право. І таке право ми дали. І я вважаю, що це демократія, я вважаю, що це досягнення", - підкреслив Костусєв.

Костусєв наголосив, що "Одеса - це російськомовне місто, і наша культура, вона російськомовна".

"Якщо в Одеси відібрати російську мову, Одеса втратить самобутність, вона перестане бути Одесою. Великі наші одесити, великі письменники, ми знаємо всі їхні імена, вони творили, писали російською мовою", - нагадав мер.

Нагадаємо, раніше Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою.

Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

 

До теми:

 

Мер Одеси за рік став мільйонером

Мер Одеси Олексій Костусєв задекларував дохід за 2010 рік на суму понад 1 мільйон 700 тисяч гривень

Про це міський голова повідомив під час брифінгу, відповідаючи на питання журналіста, чи не збирається він оприлюднити свою декларацію про доходи, як це, наприклад, зробив мер Дніпропетровська.

У відповідь на питання Костусєв заявив, що з цим "немає жодних проблем", і пообіцяв, що декларація буде опублікована на офіційному сайті мерії.

"Я можу навіть назвати заповітну цифру - це понад 1,7 мільйона гривень", - заявив мер Одеси.

Згідно з декларацією про доходи, зарплата мера Дніпропетровська Івана Куліченка становить близько 17 500 грн на місяць.

У свою чергу перший заступник мера Дніпропетровська Ігор Циркін також задекларував себе мільйонером. При цьому права рука градоначальника не може похвалитися ні власним житлом, ні наявністю транспортних засобів. Згідно з декларацією про доходи Циркіна, чиновник на утримання невизначеного в декларації рухомого і нерухомого майна у 2010 р витратив 32 000 грн, або по 2500 грн на місяць. При цьому не маючи ні власного житла, ні автотранспорту, на відсотки і дивіденди заступник мера Циркін отримав 4 800 000 грн за минулий рік.

Нагадаємо, в лютому цього року в ЗМІ з'явився документ про збільшення окладу Костусєва. Президент Віктор Янукович пообіцяв з'ясувати причини підвищення. Пізніше Олексій Костусєв заявив, що надбавки йому належать за законом.

"Я буду отримувати близько 8 тисяч гривень, що на 3 тисячі більше, ніж отримував Гурвіц. Така різниця через те, що у мене 1 ранг держслужбовця, більше вислуги років, є науковий ступінь доктора наук і почесне звання заслуженого економіста України", - розповів Костусєв.

 

Костусєв вважає вкрай важливим перейменувати вулиці в Одесі. Наприклад "Затишну" на "Уютную"

Костусєв вважає вкрай важливим перейменувати вулиці в Одесі. Наприклад "Затишну" на "Уютную"

Історико-топонімічна комісія Одеської міськради, яку очолює в.о. віце-мера Світлана Фабрикант, ухвалила рішення про перейменування вулиці Івана і Юрія Лип у мікрорайоні Ближні Млини у вулицю Федора Пішеніна.

Члени оновленої комісії, яку затвердив міський голова- "регіонал" Олексій Костусєв, мотивували винесення проекту такого рішення на чергову сесію міськради тим, що від групи городян надійшло "звернення про повернення вулиці Івана і Юрія Лип колишньої назви – Радянська".

Проте, як повідомили в Управлінні інформації міськради, історико-топонімічна комісія вирішила не відновлювати вулицю Радянську, а присвоїти їй, керуючись принципом історизму, ім`я Пішеніна, виходячи з того, що в ХІХ столітті тут розташовувалися три млини цього одеського міщанина, пише УНІАН.

Крім того, комісія, яку очолює представниця партії "Сильна Україна" С.Фабрикант, ініціювала перейменування вулиці Затишної в Уютную, а вулиці Скісної – в Косвенну.

Нагадаємо, Одеська міськрада увічнила в назві вулиці імена одеситів Івана і Юрія Лип за їхні видатні заслуги перед країною:Іван Липа був відомим українським державником, міністром Української Народної Республіки і створив разом із сином Юрієм, відомим в Одесі лікарем і поетом, поліклініку для малозабезпечених, що й досі діє на північній околиці міста.

Повідомляючи про цю ініціативу історико-топонімічної комісії, газета "Вільна Одеса" розцінила рішення "як початок повзучої насильницької русифікації Одеси і спробу небагатьох проросійськи налаштованих ділків одеської влади, що волею випадку опинилися біля керма, витравити з Одеси її українське коріння".

"Вони бачать її виключно російськомовним містом і на догоду своїм московським господарям прагнуть дійсно причесати її на малоруський зразок. А ще - намагаються нав`язати одеситам думки на ідеологічні теми, щоб відвернути їхню увагу від дійсно насущних питань - тарифів і цін, якими влада намагається остаточно задушити населення. І свою організаційну і адміністративну збитковість намагаються прикрити інжирним листком з червоних прапорів, георгіївських стрічок і радянських пісень", - резюмує газета "Вільна Одеса".

Раніше Костусєв наказав подавати йому документи тільки російською мовою. Одеські депутати також зробили російську мовою спілкування в ході проведення засідання.

 


Костусєв обіцяє Одесі міську конституцію

У своїй передвиборній програмі на посаду міського голови міста Одеса, Олексій Костусев пообіцяв “Создать «городскую Конституцию» - Устав Одессы. Важнейшие решения будут приниматься с учетом мнения всех одесситов”


Мер Одеси відмовився цитувати Шевченка: "Не смішіть людей"

Мер Одеси Олексій Костусєв відмовився на прохання журналістів процитувати рядки з творів Тараса Шевченка. На його думку, це не гідне мера Одеси.

Таку думку він висловив сьогодні, 9 березня, після покладання квітів до пам'ятника поету.

"Слухайте, давайте ви будете задавати питання... нехай у дитячому садку, у школі діти читають, але не мер міста", - заявив він.

Костусєв так само різко відмовився назвати декілька відомих творів Шевченка.
"Не смішіть, не треба мені влаштовувати іспит, добре? Не смішіть людей", - сказав мер.“Захисник” російської мови в Одесі Костусєв не знає правопису

Одеський міський голова Олексій Костусєв пише з грубими граматичними помилками. Про це повідомляє Свободная Одесса.
У розпорядженні видання опинився документ, підписаний Костусєвим. "Готовте доклад КРУ на исполкоме", - написано від руки на бланку міського голови.
За правилами російської мови, слово "готовьте" пишеться з м'яким знаком.
Як повідомлялося, раніше Костусєв зажадав від службовців мерії надавати йому документи виключно російською
мовою. Днями депутат Одеської міськради, за сумісництвом головний редактор газети Одеський вісник Григорій
Кваснюк допустив 14 помилок у зверненні до Кабінету міністрів.

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud22.jpg
Свята наша земля
pryr53.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.