22 | 09 | 2017

Московський патріархат включають в грандіозну фінансову аферу

Московский патриархат- афера
Партія регіонів планує запустити схему при будівництві кафедрального собору УПЦ МП в Києві

Будівництво Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового УПЦ МП в столичному Либідському парку біля метро «Либідська» вже встигло обрости гучними скандалами.

 

Ще в 2007 року, коли міська влада виділяла Московському патріархату 4 гектари паркової зони під будівництво собору, то проти цього протестували тисячі киян та десятки громадських організацій. Адже планувалося вирубати значну кількість зелених насаджень, а Либідський парк є чи не єдиним місцем відпочинку місцевих мешканців.

Але в 2007 році протести мало що дали. Тоді навіть Президент Ющенко, який усіляко намагався задобрити митрополита Володимира як частину свого грандіозного плану створення єдиної помісної церкви, особисто брав участь у закладенні першого каменю при будівництві собору. А мер Чернівецький навіть подарував церкві 5 кілограмів золота для майбутнього оздоблення храму. Тоді ж церква розпочала масштабну PR-кампанію, що в Україні буде збудовано найвищий православний храм у світі.

Правда, на додачу до цього почалося будівництво резиденції митрополита, офісного комплексу, гімназії, духовно просвітницького центру, готелю для паломників, телестудії, конференц зали на тисячу людей, спорткомплексу та підземного паркінгу.

Новий сплеск громадських протестів виник у 2009 році, коли міська влада видала дозвіл на вирубку парку, де вже розпочалося будівництво собору. І ніякі акції протесту цьому завадити не змогли – будівництво йшло повним ходом, і всі розуміли, що його спинити не реально.

Тим більше, що паралельно з цим УПК Київського патріархату заявляє про тиск з боку влади на її парафії для переходу під юрисдикцію все того ж Московського патріархату. Київська влада взагалі може заборонити УПК КП надавати ритуальні послуги на цвинтарях. В той же час, Українська греко-католицька церква будує свій кафедральний собор вже більше 10 років, по гривні збираючи на нього з віруючих без мільйонних бюджетних асигнувань, а держава Україна оплачувала останній візит Патріарха Кирила в Україну.

 

Схема ухилення від податків під егідою Московського патріархату

Але навіть ці 11 мільйонів бюджетних коштів можуть виявитися лише квіточками порівняно з тим, що депутати-регіонали Олександр Єдін та Михайло Зубець пропонують прописати для Московського патріархату в Податковому кодексі. Ще минулого тижня вони зареєстрували свій проект закону про внесення змін до Податкового кодексу, але тільки зараз на сайті Ради з’явився сам текст законопроекту.

Схема створення «податкового раю» навколо будівництва Свято-Воскресенського собору вражає і нагадує схему славнозвісних вільних економічних зон, за допомогою яких до 2005 року повз бюджет пускали мільярди гривень щорічно.

 

Пунктом шостим перехідних положень Податкового кодексу вони пропонують записати, що

«Тимчасово на період будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового Української Православної Церкви у м. Києві (до здачі Собору у експлуатацію) не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб суми коштів незалежно від розміру або вартість майна, передані платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків на будівництво зазначеного Собору».

Звичайно, справа благородна не брати податок з пожертвувань на будівництво храму. Проте чому всі інші пожертвування на будівництво храмів обкладаються цим податком, а от на саме цей Московського патріархату мають скинутися своїми недоотриманими пенсіями і зарплатами самі українці. Які, можливо, і не є прихожанами Московського патріархату. Але це найменш спірна пропозиція регіоналів.

Згідно 8 пункту проекту змін перехідних положень Податкового кодексу, «тимчасово на період будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового Української Православної Церкви у м.Києві звільняються від оподаткування податком на додану вартість:

 

 

Операції з постачання товарів, послуг та будівельно-монтажних робіт для будівництва зазначеного Собору;

операції з ввезення на митну територію України товарів (послуг), у тому числі обладнання і матеріалів, устаткування, комплектуючих для будівництва зазначеного Собору;

операції з надання благодійної допомоги, зокрема, безоплатне постачання товарів, послуг для будівництва зазначеного Собору».

Аби ПДВ дійсно не обкладалися тільки операції, пов’язані з будівництво храму, то було б ще півбіди. Але ж знаючи українські реалії, не важко здогадатися, що без ПДВ під егідою цієї схеми продаватимуть незрівнянно більше будівельних товарів. І можна тільки уявити, скільки податків на цьому зекономлять.

Якщо врахувати, що при будівництві собору планується звести більше 22 тисяч квадратів різноманітних офісно-готельних площ, під прикриттям ввезення в Україну устаткування і будматеріалів для собору може хлинути цілий потік неоподаткованої продукції. Адже для зведення цього комплексу знадобиться все: від тротуарної плитки до плазмовових телевізорів. Тож потрібним наближеним людям можна буде відмити десятки і сотні мільйонів гривень.

 

Ну і останній, 22 пункт перехідних положень Податкового кодексу може стати справжнім клондайком для близьких до Московського патріархату підприємців. Всі компанії, які задекларують, що віддають 50% прибутку на Собор, взагалі звільняються від спадкування!

«Тимчасово на період будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового Української Православної Церкви у м. Києві звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій, якщо не менш як 50 відсотків такого прибутку спрямовується на будівництво зазначеного Собору.

Суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг незалежно від їх розміру, добровільно перераховані (передані) платниками податку на прибуток підприємств протягом звітного року до Української Православної Церкви для будівництва Кафедрального Собору на честь Воскресіння Христового, включаються до складу витрат, що враховуються при обчисленні прибутку таких платників».

В пояснювальній записці до проекту закону регіонали вказують, що ухвалення цих поправок не вимагає витрат з бюджету. Навіть якщо підготовлені законодавчі пільги будуть використовувати без значних махінацій, то це вже не додасть до бюджету десятки мільйонів гривень при запланованих масштабах робіт в Либідському парку. А скільки лівих коштів буде відмито і прокручено через схеми будівництва кафедрального собору з такими пільгами – поки що можна тільки здогадуватися. Але досвід Російської православної церкви показує – при значних економічних пільгах церква швидко обростає різноманітними фірмами та фірмочками, які заробляють мільйони. Тим більше, що пільги у нас діятимуть до моменту здачі собору в експлуатацію, а це далеко не один або два роки.

 

Джерело: glavcom.ua

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud415.jpg
Свята наша земля
pryr96.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.