24 | 09 | 2017

Олексій Одександрович (Доброслав) Добровольський (1938-2013)

Доброслав Добровольский (А.Добровольский, Доброслав)

Не стало ще одного Деміурга… У ніч з 18 на 19 травня 2013 року на 75 році обірвався життєвий шлях визначного лідера і ідеолога слав’янського Рідновір'я, містика, дисидента, громадського діяча, поета і яскравого письменника, а також кудесника товариства охорони Природи «Стріли Ярила» - Олексія Олександровича Добровольського, відомого у колі язичників як Доброслав.

 

Про це повідомив старший син Доброслава – Родостав. За його словами, причиною смерті послужив серцевий напад. "Він повертався з прогулянки ввечері додому, але, на жаль, не дійшов. Смерть настала швидко, заставши його на присадибній ділянці, добре, що ми опинилися поруч у цей час".

Нагадаю, ще з початку 90-х років Доброслав перебрався у свій маєток, в поселення Весеньово, Шабалінського р-ну Кіровської області. Саме там, у глибокій єдності з Природою і народились його кращі твори: «Язычество как волшебство», «Язычество: Закат и рассвет», «Слава Яриле», «Наш Храм - Родная Природа!», «Мать-Земля», «Дерево целитель», «Жалобная книга Природы» та інші.

Так сталося, що познайомився я з Язичництвом саме завдяки книгам Доброслава. Ще навчаючись, товариш дав мені прочитати «Язычество как волшебство» і «Мать-Земля». З них усе і розпочалося… Це була ода Матері-Природі, її святості, ода Містерії Землі. Тут не було занудних мудрагельств чи штучних понять, тут не було пафосних фраз і безглуздих повчань. Вона писалася доступною мовою – мовою кожного з нас, мовою болі за зганьблену Природу, за зганьблених Предків, мовою боротьби за Праведність, мовою життя. Читаючи його книжки, я вперше почув у свій адрес: «Язичник!»… Мені погрожували, я мав проблеми удома і на роботі, у Росії їх офіційно заборонили, а на автора відкрили кримінальну справу. Так чи інакше, Доброслав подарував мені дорогу - до самоусвідомлення, до відкриття, до зацікавлення, яку я гідно відстояв. Це вже потім у моєму житті з’явились: Рувит, Шаян, Лозко, та інші… А до того був старий відлюдник, якого іменували просто – Дід… Не віриться, що його більше немає… Це завжди так буває, коли помирають наші Генії, наші Діди...

Прощання з Доброславом відбудеться 22-го травня після полудня у селі Весеньово по давньоруському обряду згідно заповіту Доброслава. Поховання праху відбудеться 23 травня на кладовищі Шабалино об 11:00. Хто має можливість
надати фізичну допомогу у підготовці обряду запрошуються 21-го травня. Підвіз транспортом всі три дні буде забезпечений. Уся інформація за телефоном: 8912-827-56-88 (Родостав).

Товариство «СПАДЩИНА ПРЕДКІВ» висловлює щирі співчуття з приводу смерті Олексія Олександровича Добровольського. У ці дні розпочинаємо стрічку пам’яті, присвячену Доброславу. Визначні цитати, уривки з його творів, інтерв’ю та публікації перекладені на українську мову - читайте у нашій спільноті. 

Най у Сварзі пречистій прибуде душа його і хай у щасті єднається із Богами! Світла йому пам’ять!(автор коллажу: Віталій Креслав)

 

Текст на російській, рідній мові Доброслав Добровольського


 

Не стало еще одного Демиурга ... В ночь с 18 на 19 мая 2013 на 75 году оборвался жизненный путь выдающегося лидера и идеолога славянского Родноверия, мистика, диссидента, общественного деятеля, поэта и яркого писателя, а также кудесника общества охраны природы «Стрелы Ярилы» - Алексея Александровича Добровольского, известного в кругу язычников как Доброслав.

 


Об этом сообщил старший сын Доброслава - Родостав. По его словам, причиной смерти послужил сердечный приступ. "Он возвращался с прогулки вечером домой, но, к сожалению, не дошел. Смерть наступила быстро, застав его на приусадебном участке, хорошо, что мы оказались рядом в это время".

Напомню, еще с начала 90-х годов Доброслав перебрался в свое имение, в поселение Весеньово, Шабалинського района Кировской области. Именно там, в глубоком единстве с Природой и родились его лучшие произведения: «Язычество как волшебство», «Язычество: Закат и рассвет», «Слава Яриле», «Наш Храм - Родная Природа», «Мать-Земля», «Дерево целитель »,« Жалобная книга Природы »и другие.

Так случилось, что я познакомился с Язычеством именно благодаря книгам Доброслава. Еще учась, товарищ дал мне прочитать «Язычество как волшебство» и «Мать-Земля». Из них все и началось ... Это была ода Матери-Природе, ее святости, ода Мистерии Земли. Здесь не было занудных мудрагельств или искусственных понятий, здесь не было пафосных фраз и бессмысленных поучений. Она писалась доступным языком - языком каждого из нас, языке боли за поруганную Природу, за опозоренных Предков, языке борьбы за Праведность, языке жизни.
 
Читая его книги, я впервые услышал в свой адрес: «Язычник!" ... Мне угрожали, я имел проблемы дома и на работе, в России книги Доброслава официально запретили, а на автора возбудили уголовное дело.
 
Так или иначе, Доброслав подарил мне дорогу - к самоосознанию, к открытию, к заинтересованности, которую я достойно отстоял. Это уже потом в моей жизни появились: Рувита, Шаян, Лозко, и ... А до того был старый отшельник, которого именовали просто - Дед ... Не верится, что его больше нет ... Это всегда так бывает, когда умирают наши Гении, наши Деды ...

Прощание с Доброславом состоится 22 мая после полудня в селе Весеньово по древнерусскому обряда согласно завещанию Доброслава. Захоронение праха состоится 23 мая на кладбище Шабалино 11:00. Кто имеет возможность
предоставить физическую помощь в подготовке обряда приглашаются 21-го мая. Подвоз транспортом все три дня будет обеспечен. Вся информация по телефону: 8912-827-56-88 (Родостав).

Общество «НАСЛЕДИЕ ПРЕДКОВ» выражает искренние соболезнования по поводу смерти Алексея Александровича Добровольского. В эти дни начинаем ленту памяти, посвященную ДОБРОСЛАВ. Достопримечательности цитаты, отрывки из его произведений, интервью и публикации переведены на украинский язык - читайте в нашем сообществе.

Пусть в Сварге пречистой прибудет душа его и пусть в счастье соединяется с Богами!
 
Светлая ему память!

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud39.jpg
Свята наша земля
pryr70.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.