20 | 10 | 2017

Станіслав Сергійович Губерначук

С.Губерначук

Станіслав Сергійович Губерначук (народився 15.02.1938 року)

Хай буде благословенна ота зимова ніч на Стрітення 1938 року, коли осівецька жінка-породілля і знана тоді в селі баба-повитуха Шкурандиха вперше почули життєствердний покрик новонародженого, названого його старшими братами Станіславом.
 
Спинався на ноги хлопчина у сім´ї свого батька – осівецького лікаря Сергія Івановича, котрий, окрім інших своїх чеснот, ще й захоплювався історією. Мати ж мала гарний голос і знала безліч давніх українських пісень. Один зі старших братів, Іван, гарно малював (він згодом вивчився на художника).
 
Творча атмосфера у сім´ї, та певно й гени, сприяли розвитку в малого Станіслава потягу до знань. Після успішного закінчення осівецької семирічки подався до брусилівської десятирічки. Три роки щодня – і в спеку, і в лютий мороз та заметілі, долаючи десять кілометрів туди й сюди, – крокував спраглий до знань юнак назустріч Сонцю.
 
А потім була трирічна служба в совєтському війську аж у Німеччині. А опісля – "завоювання" закритого на той час для селюків та іногородніх стольного Києва. Покрутившись на непрестижних, образливих для талановитого юнака, київських роботах, Станіслав урешті-решт став студентом філологічного факультету Київського університету за фахом українська мова та література. І вже тоді, у студентські роки, почав друкуватися у журналі "Театрально-концертний Київ", бо мав не тільки потяг до музики і співу, а й величезний досвід виступів на самодіяльних сценах.
 
Як не як, а ще перебуваючи у війську, Станіслав учився на московських заочних курсах теорії музики, а в Києві брав уроки гри на гітарі у професора Київської консерваторії Пухальського.
 
Отримавши диплом філолога, Станіслав почав працювати редактором на кіностудії "Укртелефільм", потім – журналістом у прес-центрі Держкомсільгосптехніки, трохи навіть учителем, редактором у кількох київських видавництвах.
 
Він постійно писав. За багато творчих років Станіслав Губерначук здійснив десятки публікацій, у тім числі й про прадавнє походження української мови. Остання тема, яку він розкрив із об´єктивних позицій, на противагу фальсифікаціям академічної науки, зробила Станіслава Губерначука відомою людиною серед української патріотично налаштованої інтелігенції. Наш земляк став частим гостем на Українському радіо, у студентських аудиторіях. У цей же період честолюбний філолог виступав на багатьох конгресах, конференціях, присвячених питанням мови та історії.
 
Працює Станіслав Губерначук і як прозаїк. Першу книгу "Украдені діти. Здвижівські бувальщини" я одержав від нього на осівецькому шляху, коли ми гожого весняного дня 1998 року, добираючись від київської автотраси у рідні Осівці, присіли на перепочинок під старою тополею обіч дороги. І хоча була та книга невеликою за обсягом, зате досить глибокою за пізнавальним змістом і літературними достойностями. Адже в історичних оповіданнях автора досить переконливо витлумачуються причини багатовікової недолі українського етносу. Що особливо важливо: герої його оповідань – реальні люди, які були тісно пов’язані із Брусилівським Надздвижжям. На початку кожного оповідання автор подавав уривок із давнього документу чи й спогади свідків, які потім лягали в основу певної розповіді. Ось лише одне з таких посилань (зміст і стиль збережено):
"Року 1762... У Київський пограничний суд вахмістр надвірної хоругви вельможного Чацького Войтех Петровський доносить: кілька десятків гайдамаків грабунки та забійства людей чинили... В доказ того схоплені нами Федір та Іван Москаленки, піддані із Осівець, до Брусилова приналежних". ("Архів Юго-Западной Росії").
 
І ось уже автор запрошує читача: "Опустимось на нашу землю, звану ще в 1525 році Брусилівщиною, і помандруймо слідом за Л.Похилевичем нашими селами з назвами, як у нього". Тут підсвідомо, підкоряючись тому поклику і подумки прошкуючи від села до села по нашій малій Батьківщині, усім своїм єством відчуваєш щемливий дух прадавніх часів. Тоді й починаєш розуміти, що справжня цінність книги не у кількості аркушів, а в пізнавальній глибинності.
 
Паралельно з краєзнавчими дослідженнями Станіслав Губерначук постійно працює над своєю основною темою – про прадавнє походження української мови. Ось так, у результаті багатолітньої пошуково-дослідницької праці, з’явилася на світ нова мовознавча книга "Як гул століть, як шум віків – рідна мова". У ній бунтівна душа щирого українця не хоче миритися з надуманою тезою тоді академічної науки, що буцімто ніякої української мови не тільки до нової ери, але й у часи Київської Русі не було. Станіслав Губерначук віднаходить безліч неспростовних аргументів на користь того, що наша українська мова простежується ще в VI-III тисячоліттях до нової ери і що вона наперекір нещирим запевненням невігласів приречена не лише на довге життя, а ще й на здійснення майбутньої важливої місії у справі встановлення істинної історії мов Європи, Малої Азії та Індії.
 
Наш земляк дотримується тієї думки, і глибоко її аргументує, що український етнос сформувався ще в доісторичну сонцепоклонницьку добу і саме нашій предковічній сонцепоклонницькій вірі українство зобов´язане своєю високою моральністю та глибокою, багатою духовністю. Справжня творча людина ніколи не спочиває на лаврах.
 
Так і наш осівецький земляк не зупинився на двох книгах, і запропонував читацькому загалу нове мовознавче дослідження "Трипілля і українська мова", видане у 2005 році. У ній автор на основі глибокого аналізу мовних, археологічних, етнографічних та історичних фактів доходить висновку про спадкоємний зв´язок між мовно-культурним світом українства і мовно-культурним світом творців Трипільської цивілізації, себто людності Правобережної України (там, де живемо й ми, осівчани) протягом VI-III тисячоліть до нової ери.
 
Застосовуючи метод "слів і речей" при дослідженні того, що вміли, знали, у що вірили носії Трипільської культури, С.Губерначук робить цілком логічний висновок: мова трипільців стала свого часу базовою для становлення праукраїнської мови. А продемонстрований у книзі аналіз символів-знаків оздоблення трипільського посуду і символів-образів та мотивів українських обрядових пісень сонцепоклонницького походження засвідчив: основні символи, образи й мотиви української обрядової поезії пройшли таки у своєму формуванні і через добу Трипільської цивілізації. Такий висновок дослідника – справжній прорив в українській фольклористиці – ще ніхто не простежував так глибоко витоки української обрядової пісенності.
 
Воістину титанічний труд вкладає Станіслав Губерначук у пошуки коренів української минувшини, у встановлення істинних прадавніх витоків українського родоводу, нашої рідної мови.
 
Здавалося б, пора вже й перепочити, а він знову й знову поринає у творчі пошуки, а у вільний час, як завжди, поспішає на зустрічі зі студентством, інтелігенцією та на різні конференції. І скрізь натхненно й переконливо популяризує свої прогресивні ідеї.
 

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud400.jpg
Свята наша земля
pryr118.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.