17 | 10 | 2017

150 років без Т.Г.Шевченка. Як відзвітуються спадкоємці Заповіту?

Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко...

Духовний батько нації, Пророк українського народу.

Важким, тернистим був Його життєвий шлях. Він прожив усього 47 років, із них 24 у кріпацькій неволі, 10 — з царської «ласки» - на засланні і лише 13 років — на волі, та й то на чужині. Він показав нам, серед усього,  причини важкого ярма поневолення.

 

 
 
Гірше ляха свої діти її розпинають.
Байстрюки Єкатерини Сараною сіли.
Бодай кати їх постинали,
Отих царів, катів людських.
...Добра не жди,
Не жди сподіваної волі –
Вона заснула: цар Микола
Її приспав. А щоб збудить
Хиренну волю, треба миром
Громадою обух сталить;
Та добре вигострить сокиру –
Та й заходиться вже будить.
В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.
Все розберіть... та й спитайте
Тойді себе: що ми?..
Чиї сини? яких батьків?
Ким? за що закуті?..
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечерній
Тихо засіяє...
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
Поховайте та вставайте
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І повіє огонь новий
З Холодного Яру.
Заговорять і Дніпро, і гори!
І потече сторіками кров у синє море.
Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі.

Влада в Україні за ці більш ніж 200 років  проходить ротацію назв і кольорів - то царська, то московська червоно-кровава...

Всіх їх єднає реальні кроки по експансії Московії в Україні, винищенню народу України і привласнення його священної спадщини - передусім історії, самобутньої назви українського народу - Русь, його мови. Т.Г.Шевченко показав це сучасникам і нащадкам.

 

Як же ви, нащадки, відзвітуєтесь перед священною цією могилою?

10 березня  2011  року  минуло  150  років  від дня смерті,  а 22 травня 2011 року - від  дня  перепоховання  Пророка   Українського народу - Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня 2014 року відзначатиметься 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. У зв’язку з цим Рада Міжпарламентської Асамблеї держав — учасників Співдружності Незалежних Держав звернулася до Ради голів держав СНД про оголошення 2014 року роком творчої спадщини Шевченка в СНД.

А що ж робить влада, яка існує для того, щоб  дбати за  народ і нашу державу Україна, за яку караючись, мучився, але не каявся в надії на його Щастя і Волю Тарас Шевченко?

Вчитаймося в ПОСТАНОВУ  ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ"  Про відзначення 150-річчя від дня смерті та дня перепоховання  Тараса Григоровича Шевченка або в УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  Віктор ЮЩЕНКО 27 січня 2010 року № 72/2010 "Про заходи, присвячені 150-й річниці  від дня смерті Т.Г. Шевченка та перепоховання його в Україні"

Заплановано серед іншого( видача марки, карбування монети тощо):

  • "завершення      реставрації      інтер'єрів     Успенського (Георгіївського) собору у місті Каневі та благоустрою прилеглої до собору території";
  • "проведення  робіт  з  облаштування автомобільної дороги від Успенського (Георгіївського) собору до підніжжя Тарасової гори"...

І ще - будівництво вертолітного майданчика в селі Пекарі Канівського району Черкаської області (де проживає 463 жителів (пенсіонерів - 219,  дітей до 18 років- 39)  з пасажирським терміналом ...за майже 90 млн грн, або викидаються десятки мільйонів гривень на євро-ремонт музею, роблячи його безликим, нехтуючи проектом Василя Кричевського...

А  ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ розпорядилась:

•  завершити у м.Канів будівництво туристичного центру «Авто-ріка» з терміналом та реконструкцією приплаву;

•  забезпечити реконструкцію автомобільної дороги від підніжжя Тарасової гори до с.Пекарі Канівського району;

•  провести упорядження прилеглої до Успенського (Георгіївського) собору території у Каневі;

•  провести у м.Каневі молебень в Успенському Соборі 22 травня;

Тобто та організація, яка визначає себе як церква (зараз має назву "Русская Православная Церковь Московского патриархату"), яка є основою царизму і історично причетна до страждань і неволі Т.Г.Шевченка, до нищення мови і культури українського народу - буде проводити панахиду по Ньому, отримає  від держави Україна в день 150-річчя від  поховання Т.Г.Шевченка, порушуючи Конституцію України (ст.35, - Церква і релігійні організації  в  Україні  відокремлені  від держави, а школа - від церкви) кошти на реставрацію, благоустрій, автомобільну дорогу...

А коштів на розвиток і захист в нашїй державі української мови від нищення, на поширення духовної спадщини Т.Г.Шевченка, на втілення його мрій, задумів, Заповіту  - в Україні, як нам кажуть - немає.

Чи все зробили ми, нащадки Українського Пророка, кожен з нас для виконання Його Заповіту?

Подивіться на рай тихий,
На свою країну,
Полюбіте щирим серцем
Велику руїну,
Розкуйтеся, братайтеся,
У чужому краю
Не шукайте, не питайте
Того, що немає
І на небі, а не тілько
На чужому полі.
В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.

 

Ось такі ми, нащадки нашого Пророка... і так  вшановуємо ми  150 річницю смерті Батька Тараса, без кого, можливо, Україна б не існувала.

А ми дивились та мовчали
Та мовчки чухали чуби.
Німії, подлії раби!
В раї пекло розвели.
Всі оглухли, похилились
В кайданах... байдуже…
А тим часом перевертні
нехай підростають
Кайданами міняються,
правдою торгують
За шмат гнилої ковбаси
Та поможуть москалеві
Господарювати,
Та з матері полатану сорочку знімати…

 

Чи був адептом Московського патріархату Т. Г.Шевченко?

Якщо вже вимірювати подію очима християнина- то яка церква має вшановувати Т.Шевченка?

Звісно, українська церква!   Це очевидно для всіх, хто є християнином-українцем.  Панахиду над ним представниками Московського Патріархату -  багато християн може зрозуміти неоднозначно. Ця організація освячувала царизм і систему гноблення українського народу, репресії проти  української мови і Т. Г.Шевченка.

За Української Народної Республіки в храмі правила автокефальна церква. Богослужіння велось українською мовою. У 1993 році були завершені реставраційні роботи і відреставрований собор був переданий релігійній громаді Української Православної Церкви Адреса: м. Канів, вул. Леніна, 62.

Нині Успенський Собор належить Московському патріархату - який до сьогодні проклинає Мазепу. Звісно, бо  "традиционные конфессии Российской Федерации, и ядерный щит России являются теми составляющими, которые укрепляют российскую государственность, создают необходимые предпосылки для обеспечения внутренней и внешней безопасности страны".Чи був Т.Г.Шевченко християнином?

Чи хтось чує, наприклад,  Олега Кушніра - де у його відкритому листі говориться:

"То навіщо ж Тарасу церква? Щоб у ній проповідувати те, у що він не вірив? Якщо ж Ви вважаєте, що це нормально – у церкві говорити одне, а за її порогом – інше, то хто ж Ви тоді? І найголовніше – про «Заповіт» Шевченка. Чи буде він звучати у «Тарасовій» церкві? Звичайно, ні, бо заклик «...кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте» ніяк не узгоджується з християнськими настановами підставляти праву щоку, коли б’ють у ліву. Чи виконали ми Заповіт нашого Пророка? "

Або, напр., читаймо те, що пише Рідна Іващенко: "Треба знати ще одне. Тарас Шевченко був Пророком і співцем не тільки громадського життя українців. Своїм всевидючим оком він зазирнув в таїну душі землі Української, в таїну Всесвіту. Він збагнув: є на світі Вища Сила, Вищий Розум, та тільки не ті, не в тому образі чужинському, що у церквах проповідується заганяючи українську вільну душу до вічного рабства. Хіба можна його вічно живі слова, його поезію – римовану душу Пророка – вганяти в рамки християнства? Того християнства, яке так ненавидить усе живе і прекрасне, усе сповнене природнім духом. Кожний рядок Шевченка – це розмова з природою, уособлення її з душею окремої людини і цілого народу, це віра у надприродні сили, в які вірили наші далекі предки-язичники. Це розмова з Богом, як з порадником, а не страх перед біблійним карателем – так поводилися і наші предки, бо Бог був захисником, радником, співучасником, а не злим генієм, що нізащо поб’є та й втопить у крові невинні душі.Бачив і розумів чужинську сутність принесених єреями святих і їхнього бога Саваота:
Тарас Григорович Шевченко
 
А ти, всевидящеє око!
Чи ти дивилося з висока,
Як сотнями в кайданах гнали
В Сибір невольників святих,
Як мордували, розпинали і вішали.
А ти не знало?
І ти дивилося на них і не осліпло.
Око, око! Не дуже бачиш ти глибоко?
Ти спиш в кивоті.
Ні, не був Шевченко безбожником-єретиком для свого народу і не є він ним і тепер... Адже читаючи його, бачимо: Бог був у душі нашого Пророка і говорив до нього, і знав Шевченко Його, і нам передав свої знання про Нього.
Не хрестись,
І не кленись, і не молись
Нікому в світі! Збрешуть люде.
І візантійський Саваоф Одурить!
Не одурить Бог…

І хоч зараз йому ставляться хрести і церкви (бо немає у Саваотових служителів сили знищити, загасити полум’я Української душі), знаємо, що буде далі. Сам Пророк нам це передбачив.

Церков-домовина
Розвалиться… і з-під неї
Встане Україна.
… Будем, брате,
З багряниць онучі драти,
Люльки з кадил закуряти,
Явленими піч топити.
А кропилом будем брате,
Нову хату вимітати!"

 

Цими словами неоднозначно Т.Г.Шевченко дав нам розуміти його позицію відносно церкви.

 

21-22 травня відбудеться вшанування Т.Г.Шевченка у Каневі на Тарасовій Горі у день його перепоховання.

 

Чи прийдуть  вдячні нащадки своїми Душами запалити Світло над його Могилою?

 

До теми:

 

Корисні посилання про Т.Г.Шевченка

http://www.kobzar.info/ - Портал, присвячений Шевченку

http://www.poezia.org/ua/personnels/4 - авторська сторінка Тараса Шевченка в електронному архіві „Поезія та авторська пісня України”

http://izbornyk.org.ua/links/taras_shevchenko.htm - ІЗБОРНИК

http://www.shevchcycl.kiev.ua Eлектронна версія “Шевченківської енциклопедії” у чотирьох томах, яка готується Інститутом літератури НАНУ за участю шевченкознавців України, діаспори та країн близького і дальнього зарубіжжя. Проект виконується за підтримки фонду Відродження та Державного фонду фундаментальних досліджень.

http://www.park.kiev.ua/u%27people/artists/shevchenko/ Сайт Національного музею Тараса Шевченка у Києві

«Духовні сходження на Тарасову гору» Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода гвардія»

http://www.shevchenkoplace.org Вебсайт комітету збереження вулиці ім.Тараса Шевченка в Нью-Йорці (США).

http://www.shevchenko.org/ Англомовний вебсайт наукового товариства імені Шевченка в Нью-йорці (США).

http://www.infoukes.com/shevchenkomuseum Вебсайт музею Тараса Шевченка в Торонто (Канада

http://www.chass.utoronto.ca/~tarn/courses/429-sp.html Англомовна сторінка з автопортретами Тараса Шевченка. Розташована на сервері департамента слов'янської мови та літератури торонтського університета (Канада).

http://poetyka.uazone.net/kobzar Web-версія "Кобзаря" Тараса Григоровича Шевченка в Бібліотеці Української Поезії.

http://history.opck.org/Shevchenko.php Сторінка Тараса Григоровича Шевченка на російському сайті "Историческая страница Орска".

http://kobzar.info/memories/museums/ Музеї Тараса Шевченка в Канаді, Казахстані, Україні та Росії

http://www.zhitomir.info/news_81003.html Сайт заключного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Шевченка

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud408.jpg
Свята наша земля
pryr43.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.