17 | 10 | 2017

Капітуляція на порозі?

Нещодавно в українських ЗМІ з’явилося повідомлення про бажання Московського патріархату внести до Конституції України зміни, щоб зникли статті про відокремлення церкви від держави. На це ніхто з політиків не відреагував. 

 

То ж не дивно, що одразу розпочалася широкомасштабна пропагандистка акція необхідності введення у Збройних Силах посади капелана. Використовуючи цей термін, доморощені політики навіть не перегорнули тлумачний словник, щоб дізнатися про значення цього слова, яке не має відношення до православ’я.

 

Отож, що принесе у військові підрозділи введення інституту капеланства у нашій багатонаціональній і різноконфесійній країні? І тут слід  повернутися на початок незалежності. Тоді, окремі націонал-патріоти вже робили спробу вчепити попам еполети, та зваживши всі «за» і «проти» відмовилися від намірів. На це була вагома причина – набирала розвою українська національна церква, яка боролася за уми громадян. МП це не подобалося і, використовуючи різні важелі впливу, тему закрили. Багатьом здавалося, що назавжди, бо Україна декларувалася світською державою. Однак, варто було московським духівникам взяти за горло УПЦ Київського патріархату, Автокефальну та Греко-католицьку церкви, як питання підпорядкування армії знову висунуло голову.

Те що люди відвідують храм тієї чи іншої конфесії то є право їх особистого вибору. Але давайте розглянемо аспект введення священників Московського патріархату в українських збройних силах.

Як відомо, Московська церква особливо запопадливо почала обслуговувати імперію ще за Петра першого. Коли ж царат захитався (згадаймо народників), саме священики виступили активними борцями з крамолою. Хоча вони й до того порушували святеє святих – сповідь, доповідаючи в жандармські відділки почуте. Далі був знаменитий «революціонер» Гапон, заклики воювати до переможного кінця із братами-християнами. Та це все історія, котрої у нас не хочуть знати, бо так легше жити.

То ж повернемося до наших баранів. Ми вже знаємо, що у всі часи і у всіх народів людина, яка знає потаєні настрої прихожан, неодмінно співпрацює із спецслужбою. Байдуже як вона іменується, головне доповідати. В тоталітарній державі це вважається нормальним явищем, але ж ніяк не в демократичній, де людина іншої конфесії чи атеїст мають рівні права з апологетом МП. І ось, як тільки  з’являться капелани, то зрозуміло, що у тих військових частинах, де ще є ознаки секретності, душами пастви опікуватимуться… офіцери ФСБ у сутанах. У другорядні формування наплавлятимуться неперспективні випускники семінарій, котрих ніде працевлаштувати.

Зрозуміло, що священики активно втручатимуться у виховний процес військовослужбовців і схилятимуть їх до зради, прикриваючись Богом, який все простить заради церкви. Не секрет, що християнська ідеологія більше зацікавлена в прихожанах, які скоїли злочин чи правопорушення і розкаялася в ньому, ні ж та людина, котра живе за божими заповідями. Зрештою і цей аспект ми можемо залишити в спокої, бо є значно важливіший. Чи виконуватимуть  українські військовослужбовці свій конституційний обов’язок, якщо вважатимуть, що їхній дороговказ - православна Москва? Ось тут і зарита собака. Бо ідеологія сусідньої держави, перед якою, як сказав В.Путін, лежить завдання відтворення імперії. Дивно, але ніхто не говорить про те, що має бути інститут капеланства котроїсь із національних церков. Хоча, навіть, коли прийняти аргумент про їхню неканонічність, (а це категорія своєрідного шулерства), то поряд із нами активно діє католицька церква, Румунська православна, є кілька потужних християнських течій. Чому віруючі цих церков мають слухати московського попа? По якому праву? Хто дозволив? Як у такому випадку бути із історією, коли українські козаки неодноразово гнали  «добрих» сусідів шаблями? А що робити із Мазепою-гетьманом, з якого досі не знято анафему і державним орденом його імені? А на яких прикладах героїзму виховуватимуться солдати? Хто зробив більше для України Сагайдачний чи Голіцин, Виговський чи Шереметьєв? Чи, може, Вельямінов, Меньшиков і Рум’янцев стануть нашими взірцями? Невже знову забудемо про Конотоп? Як тоді трактувати різанину мирного населення, вчинену російськими солдатами в Батурині та Брацлаві? А як оцінити знищення православними союзниками Запорізької Січі? Все це і багато інших злочинів скоєно з відома московських патріархів і ніхто їм за це досі не дорікнув. Може тому вони й нахабніють, бо ніхто не запитає чому мовчали в 1933 році й досі не визнають Голодомору? А чи не їхні ставленики радо зустрічали нацистів?

 

При такому розкладі мені важко уявити, як призиватимуться на службу молоді люди. Якщо в армії буде священик МП, то виходить, що для мусульманина, іудея чи атеїста шлях до служби закритий. А відтак, тільки прихильники однієї церкви зможуть  служити у силових підрозділах, бо туди беруть після армії. Що ми матимемо за десять років? Армію і всі силові структури які керуватимуться не Статутом, а словом Божим. Далі, якщо солдати присягатимуть на Біблії, то виникає логічне питання, а навіщо тоді присяга? Бог вище і надійніше, бо в нього завжди можна випросити помилування, а військовий  трибунал не пощадить.

Особливість МП в тому, що він засобами релігійних відправ нав’язуватиме російську мову, а це в людей, котрі не переймаються важливістю засобів комунікації, (бо не володіють ними на належному рівні і не є переконаними патріотами національної держави), несе  небачену загрозу обороноздатності України. І ось тут пригадуються слова Лейби Троцького, який, аби захопити владу, сказав: «Ні війни, ні миру. Армію розпустити». Є над чим замислитися, чи не так?

Чи стане наша армія боєздатнішою на чолі з капеланами? В мене великий сумнів. Тут я знову хочу повернутися до історії. Згадаймо, як мільйони православних солдат піддалися соціальним та політичним гаслам більшовиків і нищили свої ж святині. А все чому? Бо вони  малограмотні, доведені до відчаю зрозуміли хибність і лицемірство догматиків й пішли за політичними авантюристами які обіцяли добробут уже завтра.

Розмірковуючи над цією темою, пригадав, як у нас на території однієї силової структури будували каплицю, «пропонуючи» співробітникам внести певну суму. Але ж після відкриття будівлі, моральності в діях цих людей не побільшало, як і прихожан! В армійських структурах все буде  простіше, бо там є дармова сила – солдати. Ось їх і використовуватимуть на будівництві та обслуговуванні забаганок попів, а офіцерів строєм водитимуть на службу, вони «добровільно» перераховуватимуть зі своєї злидарської зарплати пожертву на храм, будуть вимушені  брати церковний шлюб чи хрестити дитину. Капелану треба ж за щось утримувати родину. Нікого не хвилюватиме, що молодий лейтенант не має де жити, головне щоб він знав «Отче наш» і бив поклони.

Ініціатори цієї політичної оборудки навіть не замислилися, що в такому разі з народного фольклору зникне хитруватий прапорщик і його місце займе підпилий священик із кадилом.  Що ж залишається гірко посміхнутися, бо  наші очільники, очевидно, вичерпали всі пропагандистські засоби в плані поліпшення добробуту громадян. Тепер надія на Бога. Та забуваються вони, що Бог має бути в серці й посередників між ним не треба.

 

 

Володимир Воловодюк,
отаман Вінницького козацького полку імені Івана Богуна

 

Джерело: http://a-ingwar.blogspot.com/l

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud450.jpg
Свята наша земля
pryr16.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.