20 | 10 | 2017

Чи є Ісус насправді сином Божим?

Образ Бога Творця роботи Мікеланджело, картина «Сотворення сонця та місяця»

У Біблії багато хто названий синами Бога. Або ж про них говориться, що Бог є їхнім батьком. Однак християни їх не обожнюють.

У Євангеліях Ісус (мир йому) багаторазово називається Сином Божим, і християни вважають це вагомим доказом Божественності Ісуса. Чи справді це так? Чи обгрунтовані їх твердження?Ісус - Син Божий ... Що це означає? Чи називав Ісус (мир йому) себе Сином Бога?

Багато дослідників звернули увагу на те, що в Євангеліях Ісус називає себе Сином Божим тільки один (!) раз , а саме - в Євангелії від Іоанна (10:36): «Тому, що Отець освятив і послав у світ, ви говорите: Зневажаєш Ти Бога, бо Я сказав: Я Син Божий? ».

У всіх інших місцях Сином Божим називають Ісуса сучасники та учні.

Тому дослідники сумніваються в тому, що ці слова дійсно належать Ісуса і його учням.

Шарль Жаннібер каже: «Дослідники прийшли до незаперечний висновку про те, що Ісус ніколи не говорив, що він і є очікуваний Месія, і не називав себе Сином Божим. Такі висловлювання почали застосовувати християни під впливом грецької культури » [1] .

Відомий вчений Кальман сказав про це словосполученні: «Апостоли, про які йдеться в" Діяннях святих апостолів ", наслідували приклад свого вчителя, який не називав себе цим прізвиськом і не схвалював його, і вони йшли його звичаєм» .

Жаннібер вважає, що це помилкове поняття потрапило в Євангеліє через неточний розуміння новонавернених християн - колишніх язичників. Він каже: «Поняття" син Бога "походить зі світу грецького мислення та уявлень про світ».

Колишній священик Сулейман Муфассір і Шарль Жаннібер вважають, що першим використав словосполучення «син Божий» Павло. Спочатку було «раб Божий». Він замінив слово «раб» словом, що перекладається як «дитина» або «слуга», щоб наблизити вчення Ісуса до розуміння новонавернених християн з числа колишніх язичників [2] .

Ісус (мир йому) названий також «сином людським»

 На противагу текстам, в яких Ісус названий сином Бога, в Біблії є 83 тексту, в яких Ісус названий «сином людським» . І якщо перші тексти вказують на Божественність Ісуса, то другі свідчать про те, що він - людина, і дають нам вагомі підстави вважати, що «сином Божим» він названий не в буквальному сенсі, а в якості черговий метафори, яких так багато у Священній Книзі.

Наприклад, читаємо: «І каже йому Ісус: лисиці мають нори і птиці небесні - гнізда, а Син Людський не має де прихилити голову» (Від Матвія, 8:20).

У наступному Євангелії читаємо: «Людський Син справді йде, як про Нього написано» (Від Марка, 14:21).

А в Старому Завіті говориться: «Бог не чоловік, щоб неправду казати, і не син людський, щоб Йому жалкувати» (Числа, 23:19).

У Бога багато синів ... Чи є всі вони богами?

 Не тільки Ісус названий у Біблії сином Бога. Подібні фрази застосовуються і до інших, проте ніхто не стверджує про їх Божественності, оскільки очевидно, що це метафора: маються на увазі віруючі і праведні люди.

Наприклад, якщо вірити Старому Завіту, праотець людства Адам також є «сином Божим»:«Ісус, починаючи Своє служіння, мав років із тридцять, бувши, як думали, сином Йосипа, Ілія, ..., Енош, Сіфових, Адамов, Божий ». (Від Луки, 3:38).

Сиф був сином Адама, а Адам, як випливає з родоводу, був сином Бога ... Очевидно, що це метафора.

А Давидові Господь сказав: « Ти Син Мій; Я сьогодні породив Тебе »(Псалтир, 2:7).

Соломон також названий сином Бога: «Він збудує Мені храм, а престол його навіки. Я буду йому батьком, і він буде Мені за сина , - і милість Моя не відхилиться від нього »(1-я Хронік, 17-12-13).

А ось що говориться в Новому Заповіті: «Ісус сказав їм у відповідь: чада віку цього одружуються і виходять заміж; а достойні того віку й воскресіння з мертвих ні одружуються, ні заміж виходити, ні вмерти вже не можуть, бо рівні вони Анголам і суть сини Божі , бувши синами воскресіння »(від Луки, 20:36).

У Біблії багато названі синами Бога. Або ж про них говориться, що Бог є їхнім батьком.Однак християни їх не обожнюють.

Апостоли - теж сини Бога. Це засвідчив сам Ісус: «... йди до братів Моїх та їм: Я йду до Свого Отця й Отця вашого , і до Бога Мого й Бога вашого "(Іван, 20:17).

Ісус також сказав своїм учням: «... так будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний »(від Матвія, 5:48).

Крім того, Ісус учив їх: «Ви ж моліться так: Отче наш , що єси на небесах! Хай святиться ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя і на землі, як на небі; хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу , але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є Царство і сила, і слава навіки. Амінь. Бо якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний , а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то і Отець ваш не простить вам гріхів ваших »(від Матвія, 6:9-15).

А Іван говорив: «Дивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми були дітьми Божими» (1 Івана, 3:1).

Більш того, всі ізраїльтяни вважали себе синами Бога: «... ми не від розпусти, одного Отця маємо, Бога» (Іван, 8:41).

А в книзі пророка Осії говориться: «І буде число Ізраїлевих синів, як морський пісок, що не можна ані зміряти, ані злічити і там, де говорили їм: Ви не Мій народ, буде їм сказано: Ви сини Бога живого »(Осія 1: 10).

А також: «Коли Ізраїль був хлопцем, Я любив його і з Єгипту викликав сина Мого»(Осія, 11:1).

А в Книзі Виходу про ізраїльтян говориться: «І ти скажеш фараонові: Так сказав Господь: Ізраїль є син Мій , Мій перворідний Я кажу тобі: Відпусти Мого сина»(4:22-23).

А Давид звернувся до них зі словами: «Дайте Господу, Божі сини , дайте Господу славу й честь! »(Псалтир, 28:1).

Давид також сказав: «Бо хто в небі подібний до Господа? Хто між синами Божимиуподібниться Господу? »(Псалтир, 88:7).

А в книзі пророка Іови говориться: «І був день, коли прийшли сини Божі стати перед Господом »(1:6).

У Євангелії сказано: «Блаженні миротворці, бо вони будуть наречені синами Божими»(від Матвія, 5:9).

А Павло сказав про віруючих: «Отож, бувши Божим тим родом , не повинні думати, що Божество подібне до золота, або срібла, чи до каменю, твору мистецтва чи людської вигадки »(Дії, 17:29). Мається на увазі, що вони покірні Богу, люблять Його і улюблені Ім.

У П'ятикнижжі Мойсея можна прочитати таке: «Коли люди почали множитися на землі і народилися в них дочки, тоді сини Божі побачили дочок людських, що вони красиві, і взяли собі в дружини, яких вибрали ... У той час були на землі велетні, особливо ж з того часу, як сини Божі  стали входити до дочок людських, і вони стали народжувати їм: це сильні, спрадавна славні люди »(Буття, 6:2).

Якщо допустити, що в Біблії словосполучення «син Бога» вживається в буквальному сенсі, тоді всіх «синів Божих», згаданих в Писанні, - а не одного тільки Ісуса, - слід визнати Богами. А якщо це метафора, то ніхто з цих «синів» не є Богом, в тому числі і Ісус ...

Так чому ж тоді християни відокремлюють Ісуса від решти «синів Бога», стверджуючи, що всі вони названі так як метафори, і тільки Ісус є сином Бога в дійсності?

Щоб стверджувати це, потрібно мати докази, а у християн їх немає.

Професор Мункиз ібн Махмуд ас-Саккарі, "Єдиний Бог чи Трійця?"


 


[1] Аль-масіхіййа нашатуха ва татаввуруха. С. 50.

[2] Сулейман Муфассір. Іса расул аль-Іслям. С. 44-47.

 

Джерело: pravoslavie-islam

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud339.jpg
Свята наша земля
pryr3.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.