17 | 10 | 2017

«Благодатний вогонь». Техніка виконання.

Якщо попередня стаття була присвячена викриттю міфу навколо сходження Благодатного Вогню, то тут мова піде про спосіб його появи.

Захисники «дива послання» в основному використовують як докази спогади паломниці IV століття Сільвії. Вона, згадуючи про вечірню службу, пише: «В дев'яту ж годину (що ми називаємо вечірньою) всі збираються в храм Воскресіння, запалюються всі лампади і свічки, і робиться велике світло. А вогонь не приноситься ззовні, але подається з внутрішньої печери, де вдень і вночі горить невгасима лампада, тобто, всередині загорожі » .

Але в цьому оповіданні йдеться не про чудо, а про запалювання вогню від лампади. Однак з тих пір аж до IX століття немає описів цього ритуалу. Можливо, саме в цей період дана церемонія стала сприйматися як диво.

У наступні століття відбулися ключові зміни в ритуалі. Починаючи з  XII  століття священики стали  входити всередину Кувуклії (невелика купольна каплиця жовто-рожевого мармуру в центрі храму «Гробу Господнього» в Єрусалимі) для отримання «Благодатного Вогню». Раніше для отримання вогню не було потрібно присутності людини.Ось як ритуал появи «дива» описується у відомого історика Дамаска  Ібн ал-Каланіси (пом. 1162): 

«Коли вони знаходяться на Пасху там (християни) ... то вішають лампади у вівтарі і влаштовують хитрість, щоб вогонь до них дійшов по олії бальзамового дерева і пристосувань з нього, а його властивістю є виникнення вогню при з'єднанні з жасминовим маслом. Він (вогонь) володіє яскравим світлом і блискучим сяйвом.Вони ухитряються провести між сусідніми лампадами натягнутий залізний дріт на кшталт нитки, безперервно йде від однієї до іншої, і натирають її бальзамовим маслом, приховуючи це від поглядів, поки нитка не пройде до всіх лампадах. Коли вони моляться і настає час сходження, відкриваються двері жертовника; а вони вважають, що там колиска Іси, мир йому, і що звідти він піднявся на небо. Вони входять і запалюють багато свічок, а в будинку від дихання безлічі народу стає жарко. Хто-небудь з наближає вогонь до нитки, він чіпляється за неї і переходить по всіх лампадах від однієї до іншої, поки не запалює все. Хто дивиться на це, думає, що з неба зійшов вогонь запалили лампади »  (І. Ю. Крачковський «Благодатний вогонь» за оповіданням ал-Біруні та інших мусульманських письменників X-XIII ст. / / Християнський Схід. Пг., 1915. Т . 3. Вип. 3)).

Інший сучасник ал-Джаубарі (пом. 1242) так само згадує:  

«А справа в тому, що ця лампада найбільший з фокусів, влаштованих першими поколіннями; я роз'ясню його тобі і відкрию таємницю. Справа в тому, що у вершині куполу є залізна шкатулка, сполучена з ланцюгом, на якій підвішена. Вона укріплена в самому зведенні куполу, і її не бачить ніхто окрім цього ченця. На цьому ланцюзі і є шкатулка, всередині якої порожнеча. А коли настає вечір суботи світла, чернець піднімається до шкатулки і кладе в неї сірку на подобу «санбусека», а під нею вогонь, розрахований до тієї години, коли йому потрібно сходження світла. Ланцюг він змащує маслом бальзамовим дерева і, коли настає час, вогонь запалює склад у місці з'єднання ланцюга з цією прикріпленою скринькою. Бальзамовой масло збирається в цій точці і починає текти по ланцюгу, спускаючись до лампади. Вогонь стосується гнота лампади, а він раніше буває насичений бальзамовм маслом, і запалює його »  (І. Ю. Крачковський «Благодатний вогонь» за оповіданням ал-Біруні та інших мусульманських письменників X-XIII ст. / / Християнський Схід. Пг., 1915 ).

Без всіх подробиць вимальовується наступна картина: у Кувуклії, швидше за все в її куполі, була розміщена, добре замаскована, запалена свічка (або щось більш складне). До свічці підходила шовкова нитка або залізна ланцюжок, змащена палаючим речовиною. У момент, коли свічка прогорала до місця зіткнення з ниткою, вогонь переходив на нитку і по ній йшов до потрібних лампад. Після того, як всередину Кувуклії став входити патріарх (нововведення з XII ст.), Можливості отримання вогню значно збільшилися.

Розповіді історика Ібн-ал-Джаузі (пом. 1256) цікавий, як слова очевидця і єрусалимського мешканця: 

«Я жив у Єрусалимі десять років і ходив у храм Воскресіння на їх паску і в інші дні. Я досліджував, як запалюється лампада в неділя - свято світла. За середині церкви є каплиця з труною; християни вірують, що Христос - світ над ним - після розп'яття був там похований, а потім вознісся на небо. Коли настає ніч суботи на зорі вони входять в цю каплицю і вимивають в ній лампади. Вони мають там ніші, приховані в мармурі, а в нішах лампади, які вони запалюють з зорі; у каплиці ж є вікна. Коли настає опівдні, збираються люди християнської віри, приходять їх священики і входять до каплиці. Християни ж з полудня ходять кругом неї, чекаючи сходження вогню. Коли наближається захід сонця, священики кажуть: «Христос гнівається на вас». Вони піднімають шум, плачуть і кидаються на труну золото, срібло та одягу, так що збирається велика кількість. Священики повторюють ці слова, а вони плачуть, шумлять і кидають все, що є з ними. Коли ж сонце заходить і робиться темно, один зі священиків користується неуважністю прихожан, відкриває нішу в кутку каплиці, де його ніхто не бачить, запалює свою свічку від однієї з лампад і вигукує: «Зійшов світло і змилувався Христос»  (І. Ю. Крачковський ).

Знайдуться ті, хто вважатиме, що всі наведені вище висловлювання очевидців і сучасників - вигадки. Але ось, що про процедуру «сходження Благодатного Вогню» пише сам єпископ Порфирій (Успенський) в одному з томів своєї автобіографічної книги:

«У той рік, коли знаменитий пан Сирії і Палестини Ібрагім, паша єгипетський, знаходився в Єрусалимі, виявилося, що вогонь, що отримується з Гробу Господнього у велику суботу є вогонь неблагодатна, а запалюваний, як запалюється вогонь всякий. Цьому паші заманулося упевнитися, чи справді раптово і чудово є вогонь на кришці Гробу Христового чи запалюється сірчаної сірником. Що ж він зробив? Оголосив намісникам патріарха, що йому завгодно сидіти в самій кувуклії під час отримання вогню і пильно дивитися, як він є, і додав, що в разі правди будуть дані їм 5000 Пунга (2500000 піастрів), а в разі брехні, нехай вони віддадуть йому всі гроші, зібрані з обманюємо шанувальників, і що він надрукує у всіх газетах Європи про мерзенному підробці. Намісники петроаравійскій Мисаїл, і Назаретський митрополит Данило, і філадельфійський єпископ Діонісій (нинішній віфлеємській) зійшлися порадитися, що робити. У хвилини нарад Мисаїл зізнався, що він в кувуклії запалює вогонь від лампади, прихованої за рухомою мармуровою іконою Воскресіння Христового, що у самого Гробу Господнього. Після цього зізнання вирішено було покірливо просити Ібрагіма, щоб він не втручався в релігійні справи і посланий був до нього драгоман Святогробської обителі, який і поставив його до відома, що для його світлості немає жодної користі відкривати таємниці християнського богослужіння і що російський імператор Микола буде вельми невдоволений виявленням сих таємниць. Ібрагім Паша, вислухавши це, махнув рукою і замовк. Але з цієї пори святогробське духовенство вже не вірить в чудесне сходження вогню »  (Н. Д. Успенський «Книга мого Буття» під редакцією П. А. Сирки 1896; стр.299-301 т.3 стор 299-301).

Не варто забувати, що Єпископ Порфир мав дуже великий авторитет, як серед духовенства, так і серед наукових кіл і цей випадок був відомий широкій масі народу. Але, незважаючи на прямі докази істини, деякі християнські вчені захисники «дива» стверджують, що визнання служителі «Храму Гробу Господнього» зробили щоб не допустити іновірця в храм. Але це абсурд, тому що про втрату віри в «диво» говорить сам первосвященик.

Що стосується питання про лампаді, то дійсно навіть в наші дні врата Кувуклії запечатують воском і залишають так в очікування патріарха. Коли наближається час появи грецького патріарха, печатку знімають, але перш ніж увійде патріарх всередину Кувуклії, туди входить священик несе закриту ковпаком лампаду. Можливо, він і ставить її на плиту труни. Потім в печеру входить патріарх і представник вірменської церкви. Двері закриваються. Через деякий час патріарх виходить із засвіченими пучками свічок. А поки вогонь поширюється по храму, ту ж саму лампаду виносять з Кувуклії в тому ж самому, закритому ковпаком вигляді.Питання в тому, який сенс у цій лампаді? Що в ній?

Підводячи підсумок можна сказати, що грунтуючись на свідченнях паломників, первосвящеників і просто сучасників стає ясно, що ніякого «чуда» ніколи не було, а був і є древній символічний обряд розпалювання самими церковнослужителями над труною Лампади. І якби мало місце дійсне «чудо», то Єрусалим, столиця всіх релігій, поліконфесійний, яким ми всі його знаємо, давно б уже був Християнським. Але, на жаль, тут має місце фальсифікація, а християни, не бажаючи шукати істину, живуть за принципом, який сформулював митрополит Ленінградський Григорій :

«... Не чіпайте благочестивих легенд, а то впаде й сама віра!» (Осипов А. А. Відверта розмова з віруючими і невіруючими. Роздуми колишнього богослова. Л., 1983, с. 114-1151).

Це пояснює пасивність християн у викритті одного з догмату християнства - сходження «Благодатного Вогню».

 

Джерело:Зіганшина Ельдар, спеціально для сайту Чому Іслам?

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud261.jpg
Свята наша земля
pryr156.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.