20 | 10 | 2017

Запрошуємо на "Великдень у Космачі" 2011!

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.КосмачУ с.Космач (Косівський район, Івано-Франківської області), як вдалось вияснити все-таки, незважаючи на видиме небажання теперішньої влади, яка під будь-якими приводами намагається зупинити розвиток українських традицій у с.Космач - завдяки зусиллям Міжнародного волонтерського оргкомітету -  фестиваль у Космачі триватиме три дні (з 1 по 3 травня).

Найбільше на Гуцульщині село, що має 32 присілки, славиться насамперед своїми майстрами, яких тут три тисячі, – писанкарі, вишивальники, різьбярі, ткачі, боднарі, будівники церков, виготовлювачі дитячих іграшок.

Оспіване в піснях і легендах, змальоване в картинах, записане на фільмових стрічках, описане письменниками і науковцями це карпатське село не має собі рівного в Україні. Космач називають столицею, серцем Гуцульщини, бо впродовж століть з’їжджаються сюди з усіх усюдів митці, щоб змалювати неповторну красу природи, народні звичаї, самобутнє мистецтво Космача.

За словами сільського голови, відомого вишивальника, заслуженого майстра народної творчості Дмитра Пожоджука, у Космачі, назва якого перекладається як «келія Сонця», можна надихнутися особливою енеретикою Карпат і відчути велич та силу народних традицій. А ще побачити особливі місця, де любили відпочивати чимало відомих людей. Ідея ж фестивалю – популяризація і підтримка гуцульського мистецтва.В минулих роках на фестивалі була запалена найбільша у світі ватра, а  живі древні традиції відкривались кожному гостю фестивалю - музикантами, співаками, народними умільцями тощо. А головне- люди. Диву даєшся, коли опиняєшся в середовищі жителів села Космач і прилеглих сіл - це є дійснно щирі, привітні, відкриті і доброзичливі Люди! Перебування в такому духовному з великої букви середовищі, серед чудових краєвидів і гір має неймовірну перевагу над усілякими коштовними "тренінгами" і "лікуваннями" душі і тіла, є незабутнім Світлом для кожного, хто там побував.

Переглянути світлини з попередніх фестивалів можна за посиланнями на світлини селищного голови Космача - Дмитра Пожоджука 
чи його ж "Великдень у Космачі", або "Добування живого вогню".

Про фестиваль 2011 року до цього часу не вдалось знайти якихось офіційних матеріалів - прес-релізу тощо, як і немає підтримки в мас-медіа і інтернеті від керівництва району і області.  Мало того - в той самий день! в іншому місці владою організовується ще один фестиваль...

А багаторічний фестиваль "Великдень у Космачі", що став радістю і притулком для душі багатьох українців (як етнічних, так і громадян різних національностей, якщо визначати поняття "українець" згідно нашої Конституції) , і  який по праву є міжнародним і мав проводитись 3 дні, обмежили у тривалості (тоді може зменшитись  його статус до рівня "обласного") і майже припинено фінансування.

Зусиллями волонтерів (одна з груп на фейсбуці - є і інші тут) з різних країн фестиваль все-таки не тільки відбудеться, але й набере яскравіших рис. Відомо, що На фестиваль  мають з’їхатися народні колективи з Опілля, Бойківщини, Покуття та Гуцульщини, ансамбль танцю «Молодість» з м.Червонограда Львівської області, ансамбль пісні і танцю «Писанка» з м. Львова та інші, бандуристи (зокрема з Японії), . Також очікують багато народних майстрів, які пообіцяли привезти кераміку, народну іграшку, писанки та багато чого іншого.

В інтернеті є програма фестивалю, що була виставлена заздалегідь. Як стало відомо від волонтерів, заходи будуть ще цікавіші і змістовніші, а спілкування - ширшим.

1 травня:

Офіційні заходи (те, що планувалося як заходи, фінансовані владою):

 • 12:00 - офіційне відкриття Фестивалю.
 • 13:00 - 16:00 - виступи колективів Івано-Франківської та Львівської областей. Зокрема, виступатиме львівський дівочий ансамбль "Писанка" з водінням хороводів, гаївок, веснянок.
 • 16:00 - 19:00 - виступи колективів Косівського району.
 • 12:00 - 19:00 - виступи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

 

2 травня:

 • Водіння хороводів, гаївок, веснянок львівським ансамблем "Писанка", тернопільським товариством "Вертеп";
 • виступ японського бандуриста Чарлі Сакума;
 • майстер-класи писанкарства, бойового гопаку, психологічні, органічного землеробства (вирощування рослин без хімії), вечори української пісні, танцю, забави, розваги, ватра тощо.

Заходи проводитимуться волонтерами - професіоналами в названих профілях.

 

3 травня:

Сходження на гору Лисина Космацька, де збереглися унікальні прадавні святилища астрономічного характеру (з сонячним годинником).

 

Ну і, звичайно, на «Великдень у Космачі» пройде ярмарок народної культури Гуцульщини та виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва з усієї України. протягом усього фестивалю!

 

Як доїхати до Космача

Авто: з Івано-Франківська на Коломию, далі на Яблунів, і на Космач.

Потяг: потягом до Коломиї, тоді автобусом (маршруткою) на Космач, (відправка з Коломиї щогодини). Автобус на Космач курсує з Івано-Франківська щодня о 16:40.

ДОРОГА назад

Рейс “Коломия –Київ“, вартість 146,00 грн. Час відправлення з Коломиї: 07.30,19.15,19.40

Рейс “Коломия – Львів“, вартість 46,00 грн. Час відправлення з Коломиї: 06.50,07.50,09.30,10.00,10.35,14.00,14.50,17.50

Рейс “Коломия – Чернівці“, вартість 20,00 грн. Час відправлення з Коломиї: 05.45,06.15,06.40,07.20,07.45,08,00 (після 08.00 також курсує багато автобусів)

Рейс “Коломия-Хмельницький“, вартість 70,00 грн. Час відправлення з Коломиї: 07.35,08.50,19.15

Рейс “Коломия – Тернопіль“, вартість 44,00 грн. Час відправлення з Коломиї: 05.20,09.05,11.40,13.05,19.15

 

ДЕ ЖИТИ

Приватне житло - проживання у будинках мешканців Космача та у наметах на їхній території

Наметове містечко – буде 3 майданчика для наметових містечок

Автостоянка – буде автостоянка з охороною на 1000 автомобілей

Велостоянка - на подвір’ї у мешканців Космача будуть облаштовані велостоянки

 

 

 

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

Етнічний фестиваль ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ с.Космач

 

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud266.jpg
Свята наша земля
pryr104.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.