24 | 10 | 2017

Що таке Asatru: запитання та відповіді засновника відроджуваного скандинавського вірування

Stephen A. McNallen Asatru Questions and Answers Стівен А. McNallen. АСАТРУ

На сторінці Ярослава Красицького  розміщено український переклад інтерв'ю Stephen A. McNallen,письменника, засновника  американо-скандинавського ново язичницького братства Asatru з 1972р. (початок - з 1970р.), 

Матеріал, котрий може нам додати в уявленні про основи вірування давніх скандинавів: asatru.org/
 
Якщо відкинути всі упередження щодо окремих положень вірування АСАТРУ  (наприклад, щодо расової терпимості – це й зрозуміло, адже сучасна американська ідеологія «толерантно» згладжує будь які біовидові антропологічні відмінності. Також незвична для нас їхня аполітичність, що є традиційним для апатичного американського суспільства), то з цього інтерв’ю можна виокремити цікаві пізнавальні моменти, особливо щодо погляду північно-західного вірянина (в інтерпретації американця) на взаємостосунки з аврамічними релігіями, з феноменом природного джерела у походженні цього вірування, еволюціонування з розвитком суспільно-економічних чинників древнього поселенця віком від як найменше 40000 р. (!), що «не стидаючись» встановлено у часі, як найдавнішої мітки започаткування духовного життя європейської людини, про взаємостосунки древньої людини з Богами, зв’язвки з предками, уявленням про потойбіччя, реінкарнацію та ін...
 
Також на тій сторінці можна знайти Статут цього альянсу, який, гадаю, також може бути цікавим для дослідників становлення та відродження доаврамічних вірувань  інших європейських народів.
На сторінці Ф/Б можна знайти їхню сторінку з додатковою інформацією:  Наберіть у пошуковику:   A s a t r u     A l l i a n c e  
 
  • Треба зазначити, що Варг Вікернес (норвезький музикант-новатор, «язичник» /в лапках, бо так він себе означив/ - в’язень сумління засуджений на 21 рік, аналітик, теоретик кореневих засад не лише норвезького язичництва, а й загально європейського) не згоджується з цим положенням: «називаючи свої релігійні звичаї «звичаями», а магічні пісні «магічними піснями», навіщо їм потрібні були вигадливі назви для інших релігійних традицій? У древньої релігії просто-напросто немає ніякої споконвічної назви. Тому я називаю її просто «древньою релігією», оскільки це найточніше і найправильніше визначення, що я можу дати. («Сварог». №19-20.)
  • Цей факт свідчить про сумісність або й навіть тотожність з відповідними приписами Велес Книги, де чітко простежується така сама ритуальна особливість: почуватися меншими родичами Богів, котрих останніх не просити, лише славити необхідно.
  • І це ще раз вказує на автентичність ВК, адже «фальшувальник» навряд чи переймався б тонкощами скандинавських вірувань, де концептуальні положення їхніх вірувань так уподібнілися б приписам ВК. І це, також, говорить про існування  древніших спільно кореневих духовних засад вже цілої європейської спільноти.
  • Щодо Велес Книги, то тут рідновіри цілком згодні, що вона писана волхвами, котрі до історичних відомостей додавали повчальні напучування з усвідомленими чеснотами та застереженнями, як однозначні висновки з тогочасного історичного досвіду, а також описували основи Богорозуміння як систему правдиво існуючих фактів.Очевидно, з відомого вислову Е.Канта про дві найдивовижніші речі, котрі його завжди хвилювали: зоряне небо і внутрішні моральні норми.
  • Осьдечки природне пояснення походження колористики нашого Прапора. Що також підтверджує про європейські спільні погляди на концептуальні фрагменті світоуявлення
 
 

 

Юдаїзм, іслам та християнство - чужинські релігії, які насправді не говорять з нашими душами.

 

Що таке Asatru?

Задовго до того, як християнство добулося в Північну Європу, тамтешні поселенці - наші предки - мали свої вірування. Одне з них було Asatru. Воно побутувало в землях, які обіймають сьогодні Скандинавія, Англія, Німеччина, Франція, Нідерланди та інш. країни. Asatru є природним чи то рідним релігійним віруванням для всіх народів, які жили в цих регіонах.
 

Що означає слово "Asatru" ?

Це, узагальнюючи, - "віра в Богів» з древньоскандинавскої мови стародавньої Скандинавії, яка полишила багато прописаного з наших джерел. Asatru це ім'я, під яким скандинави називали свою релігію?.
 

Коли Asatru започатковано?

Asatru існує впродовж тисячі років. Його першопочатки губляться в доісторичній добі і воно старіше за християнство, іслам, буддизм та й більшість інших релігій.
Духовні імпульси променіють настільки ж з тої давнини, що й походженням самі європейські народи – щонайменше як 40 000 років, і, можливо, набагато давніше.
 

Навіщо нам потрібна Asatru?

Хіба більшість людей заохочені в  християнстві, чи вони задоволені аби хтось з них "Створював" релігії?
Люди тягнуться до більш відомих релігій, тому що у них є справжні духовні потреби, які повинні бути заповнені. Люди шукають спільноти і для відповідей на «великі питання»: що взагалі є життя, і як ми повинні жити. Для багатьох людей сьогодні, так звані основні конфесії не надають належну відповідь. Asatru дає відповідь, але воно не є альтернативою для більшості пошукачів цього питання, тому що вони не знають про це. Як тільки вони впізнають, що є й інший шлях - кращий, більш природний, більш почесного ґатунку - вони не будуть задоволені, аж поки не повернуться до релігії своїх предків.
 

Чому релігія наших предків краща для нас?

Тому що ми більше схожі на наших предків, ніж на будь когось іншого. Ми успадкували не тільки їх загальний зовнішній вигляд, але й їх переважно розумові, емоційні та духовні риси.
Ми думаємо і відчуваємо подібно як вони, наші основні потреби є такими ж як їхні. Ця релігія, Asatru, як найліпше виражає потаємність природи, краще відповідає нам ніж якісь інші віросповідання, що започаткувалися на Близькому Сході серед людей, котрі суттєво відрізняються від нас. Юдаїзм, іслам та християнство - чужинські релігії, які насправді не говорять з нашими душами.
 

Чому Asatru лишилося зникаючою, якщо це була справжня релігія для європейців?

Asatru піддавалося насильницькій кампанії репресій протягом сотень років. Незліченні тисячі людей були вбиті, покалічені, і вислані в цьому процесі. Прості люди (ваші предки!) не віддавали християнам свої заповітні переконання так легко. Зрештою, монолітна організація християнської церкви, підкріплена загрозою економічної ізоляції та за сприяння енергійної кампанії пропаганди, здобула перемогу над доблесними але недосвідчений племенами.
Або це так здавалося! Незважаючи на переслідування, елементи Asatru продовжували проявлятися аж до наших часів - часто під виглядом фольклору - доводячи, що наші власні релігійні звернення до нашого сокровенного буття є фундаментальним чинником.
Тепер, через тисячу років після його начебто передбачуваної загибелі, воно живе і зростає.
Направду, допоки є чоловіки і жінки європейського походження, вона не може померти, тому що це джерело, котре сотворює душу нашого народу. Asatru не тільки те, що ми ВІРУЄМО, але це те, що ми Є.
 

Чи не було прийняття християнства, як Знак цивілізації, кроком від варварства?

Ні! Звірства християн, мусульман і євреїв протягом всієї історії навряд чи крок від нічого. Так звані «варвари», які пильнували Asatru (вікінги, різні германські племена і т. д.) були джерелом наших кращих цивілізаційних традицій: суду присяжних, парламенту, Англосаксонського загального права, права жінок,.. - що є лише з кількох названих. Наше саме слово «закон» походить від норвезької мови, а не з мови християнської землі. Ми просто не потребували, щоб християнство нас цивілізувало.
 

Ви кажете, що Asatru було релігією вікінгів, серед інших ранніх європейських культур. Хіба воно не було значною мірою  Кровожерно- доленосною?

Сучасні історики згоджуються, що вікінги були не більше жорстокими, ніж інші народи свого часу.
Пам'ятайте, що описи набігів вікінгів та їхні вторгнення були прописані їхніми ворогами, які навряд чи були об'єктивними. Обидві ісламські та християнські культури користалися своєю свідомістю настільки ж кривавою, якщо не більше аніж скандинави. Це був дуже важкий період в історії всіх учасників!
 

Ми постійно говоримо про вікінгів. Це означає, що Asatru тільки для людей скандинавського Походження?

Ні. Asatru, що вірувалося норвежцями, мало так багато спільного з релігією інших германських племен та з їх родичами кельтами, що воно може розглядатися однією з версій загальноєвропейської релігії. Asatru для всіх європейських народів є їхньою спадщиною, власне, як суто скандинавське.
 

Який базис вірування Asatru?

Ми віримо, що в основі усього сущого є усепроникна божественна енергія чи сутність, котра, як правило, прихована від нас, і яка знаходиться поза нашого безпосереднього розуміння. Крім того, ми вважаємо, що ця духовна реальність взаємозалежна з нами, - що ми задіяні в цьому, і вона впливає на нас.
Ми вважаємо, що ця основа божественності проявляється щодо нас у формі Богів і Богинь.
Розповіді про ці божества є подібні, як свого роду код, таємнича «мова», через яку божественна реальність звертається до нас.
Ми віримо в стандарти поведінки, які узгоджуються з цими духовними істинами і гармоніюють з нашим розумінням у глибині нашого буття.
 

Чим Asatru відрізняється від інших релігій?

Asatru менш відоме від знаних релігій у багатьох відношеннях. Ось деякі відмінності:
Ми політеїстичні. Тобто, ми віримо в чисельність божеств, в тім числі Богинь, а також Богів. Ми не приймаємо ідеї «первородного гріха», про те, що ми зіпсовані з самого народження і по суті, з християнського погляду, є поганим. Таким чином, нам не потрібно "порятунку".
Релігії Близького Сходу навчають або ненависті до інших релігій, або як обов'язок навернути інших до себе, часто силою. Вони переважно практикують ці свої переконання з брутальною жорстокістю.
Ми не претендуємо на універсальність нашої релігії чи віри для всього людства. Насправді, ми вважаємо, що таке уявлення неможливе чи небажане.
Суть різноманітності людства у різноманітності сприймання світу, і кожна частнина його є для нього власною і справедливою. Це правильно, що народи мають різні релігії, у які, зазвичай, вони вірують.
 

Чи вважаєте Ви норвезькі Міти Правдою?

Міти є історією про Богів і Богинь Асатру. Вони є способом заявити релігійні істини. Тобто, ми б ствердили, що вони містять істину про природу божественності, нашої власної природи, а також взаємозв'язок між нами. Ми не стверджуємо, що міти сприймаються нами у буквальному сенсі, як історія.
 

Що можна сказати про цих Богів та Богинь? Вони справжні?

Так, вони реальні. Однак, як і більшість християн не думають про їхнього Бога, як старого бороданя на золотому троні на небесах, так само і ми не вважаємо, що Тор (наприклад) є м’язистим, людиноподібним суб'єктом, котрий тримає величезний молот. Існує реальний Тор, але ми лише наближаємося до уявлення про нього через даний позірний образ.
 

Чи віряни Asatru моляться Богам і Богиням? 

Так, але не зовсім таким чином, як більшість людей розуміє зі значенням цього слова.
Ми ніколи не підпорядковуємо нашу волю Їм, або підкоряємося перед Ними, тому що ми бачимо себе Їхніми родичами, а не як неповноцінні, покірні пішаки. Ми також не просимо і не благаємо. Ми спілкуємося з Ними і пошановуємо Їх?, шукаючи своє благословення через формальні і неформальні ритуали медитації. Жити повним та доброчесним життям є однією з форм молитви в собі. Наша релігія впливає на всі сторони нашого життя, а не лише на фрагменти означені як "релігійні".
 

Чи не поклоняєтеся ви каміням, деревам та ідолам?

Ні. Ці об'єкти не є Богами, тому ми не поклоняємося їм. Ми дійсно іноді використовуємо ці елементи як нагадування про Бога чи Богиню, і ми вважаємо, що вони можуть стати «зарядженими» з певним аспектом божественної енергії, але ми ніколи не плутаємо їх з фактичними Божествами.
 

Які стандарти поведінки навчає Asatru?

Ось ті якості, до котрих ми ставимося з великою повагою: сила, мужність, радість, честь, свобода, пошанування рідних, реалізм, енергійність і глибока повага до наших предків.
І ми, виконуючи ці установки в нашому житті, найдоброчесніше прагнемо дотримуватися цього.
Їх протилежність: слабкість, боягузтво, схильність до догми, а не до реалій світу, тощо - є пороки і їх слід уникати. Правильна поведінка в Asatru складається у максимізації своєї чесноти і мінімізації пороків. Цей кодекс поведінки відображає високі і найгероїчніші ідеали нашого народу.
 

Чи всі релігії вірять в ці речі, які ви щойно назвали?

Ні. Люди можуть щиро вірити, що це так, але спостереження не підтверджують це. Вони вірять у свободу, але їх писання стверджує, що вони є рабами Богові своєму. Вони визнають, що радість це є добре, але їх вчення обтяжує їх провини як наслідок уявного «первородного гріха». Властиво, їх інстинкт є розумінням світу Природи, яка перевіряється доказами. При цьому вони навчені вірити чорне білим, опукле плоским, а справжні інстинкти для них є безумовним злом, адже вчення їхньої Церкви конфліктує з доказами або з відомими фактами.
Багато з нас інстинктивно вірять у цінності Asatru, тому що вони були передані нам від наших предків. Ми хочемо вірити, що й інші релігії дотримуються таких же цінностей. Ми так бачимо тому, що ми хочемо так бачити.
Більшість людей просто іще не зрозуміли, що основні релігії стверджують речі, які суперечать цінностям, які закріплені в наших серцях як правдиві. Щоб знайти північно європейські чесноти, треба шукати де ці чесноти мають свій природний будинок – в Asatru.
 

Що ви можете сказати про Добро і Зло?

Добро і зло не є константами. Те, що добре в одному випадку не буде добре в іншому, і зло в одних обставинах не буде злом за інших умов. В будь-якому одному конкретному випадку правильний чин має бути сформованим під впливом минулого і сьогодення. Результат може бути, чи не бути, "хорошим", чи "злим", але він все ж таки буде правильною дією.
І ні в якому разі не можна визнавати добро чи зло із тими вимогами до нас із наказів чужинців - авторитарних божеств, які походженням з Близького Сходу. Ми повинні точно використовувати нашу свободу, відповідальність і усвідомлення обов'язку служити найвищому і найкращому до кінця.
 

Що Asatru навчає про післяжиттєвість?

Ми вважаємо, що є життя після смерті і що тим, хто добродійно прожив життя буде воно й надалі продовжуватися для кращого виконання у випробовуваннях, задоволенні та намірах.
Ті, хто волочиться по життю набирає більше недоліків ніж чеснот, тож, будуть відокремлені від родичів і приречені на існування у сірості та мороці.
Точна природа загробного життя - те, що він буде бачити і відчувати - знаходиться за межами нашого розуміння, і розглядається символічно в міфах.
Також в традиція Asatru існує відродження поколінь сім'ї. Напевно, людина має можливість вибирати, чи буде вона повторно проявляється в цьому світі, чи може підлягати природним законам, які керують цим. У певному сенсі, звичайно, ми всі живемо в наших нащадках, не кажучи вже про загробне життя, як таке.
Ми, з Асатру, не надто переймаємося наступним життям. Ми живемо тут і зараз, у цьому світі. Якщо ми добре проживемо, то наступне життя само про себе подбає.
 

Чи віряни Asatru поклоняються предкам?

Asatru говорить, що ми повинні шанувати наших предків. Воно також говорить, що ми пов'язані з предками особливо. Тим не менш, ми насправді не поклоняємося їм.
Ми вважаємо, що наші предки передали нам певні духовні якості, так само, як вони передали нам певні фізичні особливості.
Вони живуть у нас. Сім'ї чи роди вище і поза межами часу та місця. Таким чином ми шануємо наших предків, хоча ми насправді не зобов’язані  їм поклонятися.
 

Asatru має священну книгу подібно Біблії?

Ні. В Asatru є писемні джерела, які корисні для нас, тому що вони містять багато сакральних знань у формі мітів з прикладами правильної поведінки, але ми не приймаємо їх як непогрішні або натхненні документи. Будь-яка релігія, яка робить це обманює своїх членів начебто чистотою і точністю письмового слова. Різні конкуруючі фракції релігій Близького Східу є тому доказом. Їхні суперечливі тлумачення не можуть бути правдивими!
Є два реальних джерела святої істини, і вони не виражають себе достеменно у словах. Одним з них є навколишній Всесвіт, що є проявом основної божественної сутності. Інша - всесвіт всередині нас, - і передається від наших предків, як інстинкт, емоції, вроджена схильність, і, можливо, навіть расова пам'ять. Комбінуючи ці джерела внутрішньої і зовнішньої мудрості з літературою, котру полишили нам наші пращури, ми доходимо до релігійних істин.
Цей живий духовний посібник кращий, ніж будь-яка запилена, догматична «священна книга», чиї твори часто настільки неоднозначні, що навіть вчені не згодні між собою і канцеляристи потрактовують її по різному, залежно від тогочасної політики.
 

Asatru описано як "Природна релігія». Що це означає?

Ми цінуємо духовне благоговіння, почуття "поєднання" з Богами і Богинями, що може проявлятися у пізнанні і поціновуванні краси і величі Природи. Наші Божества спричиняються через нас і через природні закони. Працюючи в гармонії з Природою, ми зможемо стати співпрацівниками Богів. Таке ставлення знімає суперечку між "природним" і "надприродним", релігією та наукою.
Для нас, сповідників "Природної релігіі» є важливим те, що ми є частиною Природи, підкоряємося всім Її законам, навіть якщо це ображає наші християнські помилкові навіювання. Ми можемо бути  сотворцями з Богами, але ми є також представники тваринного царства - благородна спадщина у своєму власному праві.
Наші предки і їх попередники мільярдами років (?! – Я.К.) долали неймовірні проблеми, чинили подвиги, викликаючи благоговіння навіть самих Богів.
 

Як Asatru пояснює сотворення Всесвіту?

Наші міфи описують початок Всесвіту як розгортання природного процесу, аніж єдине надприродне втручання. Послідовникам Asatru не потрібно відмовлятися від сучасної науки, щоб зберегти свою релігію. Древні знання нашого народу описує взаємодію вогню та льоду? і розвиток життя від них - але це символічно, і ми залишимо нашим вченим дізнатися, як народився Всесвіт.
 

Що є руни, і який стосунок вони мають до Asatru?

Руни давніх германських символів представляють різні поняття або сили у Всесвіті. Взяті разом, вони висловлюють світогляд наших предків. Їх значення тісно пов'язані з вченням Asatru. Наші міфи розповідають, як Один, батько Богів, виграв їх через болюче, як для Богів, випробування, аби люди могли використовувати Їх мудрість.
 

Як Asatru організовано?

Проявляючи нашу любов до свободи, Asatru не є авторитарним і централізованим. В той час як у нас є певні принципи, в нас мало догм. Немає всемогутнього духовного лідера, чиє слово є законом, немає "попа" Асатру для диктування істини. А ні гуру, чи священик не мають ексклюзивного прямого зв'язку з Богами.
Боги живуть у тобі!
 

 

Asatru Questions and Answers, copyright (c) 1995 by Stephen A. McNallen

Asatru Запитання та відповіді Copyright (C) 1995 Стівен А. McNallen.
Народився 15.10.1948 в Брекенридж, штат Техас. Засновник впливового американо-скандинавського ново язичницького братства Asatru з 1972р. (початок - з 1970р.), письменник.
 
Stephen A. McNallen Asatru Questions and Answers Стівен А. McNallen. АСАТРУ
 
Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud140.jpg
Свята наша земля
pryr149.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.