24 | 09 | 2017

10 уроків життя та 14 заповідей від Будди

Будда дає настанови учням

Сіддхартха Ґаутама був великим духовним наставником і засновником Буддизму в стародавній Індії.
В буддистській традиції він вважається Верховним Буддою. У перекладі «Будда» означає: «Той, хто пробудився» або «Той, хто просвітився».

 

10 уроків життя від Будди

 
 
1. Починати з малого - це нормально
 
«Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею».
 
Ралф Уолдо Емерсон сказав: «Кожен майстер колись був початківцем».
 
Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте малим. Якщо ви послідовні і терплячі, ви досягнете успіху! Ніхто не може досягти успіху лише за одну ніч: успіх приходить до тих, хто готовий почати з малого і старанно працювати, доки не заповниться глечик.
 
 
2. Думки матеріальні
 
Все, що ми є - результат того, що ми думаємо про себе. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, його переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за ним слідує щастя, яке, як тінь, ніколи його не залишить.
 
Будда говорив: «Наша свідомість - це все. Ви стаєте тим, про що думаєте». Джеймс Ален говорив: «Людина - мозок». Щоб правильно жити, ви маєте заповнити свій мозок «правильними» думками.
 
Ваше мислення визначає дії; ваші дії визначають результат. Правильне мислення дасть все, що забажаєте; неправильне мислення - зло, яке врешті-решт зруйнує вас.
 
Якщо ви зміните своє мислення, ви зміните і своє життя. Будда говорив: «Всі провини виникають через розум. Якщо розум зміниться, чи залишаться провини?».
 
 
3. Пробачайте
 
Стримувати гнів у собі, все одно, що схопити гаряче вугілля з наміром кинути його в когось ще; згорите саме ви.
 
Коли ви звільняєте тих, хто у в`язниці невибачення, ви звільняєте з цієї в`язниці самого себе. Ви нікого не зможете придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчіться вибачати. Вчіться вибачати швидше.
 
 
4. Ваші вчинки мають значення
 
Скільки б заповідей ви не прочитали, скільки б ви не говорили, що будуть вони значити, якщо ви не будете їм слідувати?
 
Кажуть: «Слова нічого не варті», і це так. Щоб розвиватися, треба діяти; щоб швидко розвиватися, діяти треба кожного дня. Слава не впаде вам на голову!
 
Слава для всіх, але пізнати її зможуть тільки ті, хто постійно діє. Прислів`я говорить: «Бог дає кожній птиці хробака, але не кидає його в гніздо». Будда сказав: «Я не вірю в долю, яка звалюється на людей, коли вони діють, але я вірю в долю, яка звалюється на них, якщо вони не діють».
 
 
5. Намагайтеся зрозуміти
 
Ми перестали боротися за правду, ми почали боротися тільки за себе.
 
Стефан Кові сказав: «Спершу спробуйте зрозуміти, і лише потім намагайтися, щоб зрозуміли вас». Легко сказати, а важко зробити, і ви повинні докласти всі свої сили, щоб зрозуміти точку зору «іншої» людини. Коли ви відчуваєте, що вас перемагає гнів - знищіть його.
 
Вислухайте інших, зрозумійте їх точку зору, і ви знайдете спокій. Більше зосередьтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж бути правим.
 
 
6. Переможіть себе
 
Краще перемогти себе, ніж виграти тисячі боїв. Тоді перемога твоя. Її в тебе не зможуть відняти ані ангели, ані демони, ні рай, ні пекло.
 
Той, хто переможе себе, той сильніший. Для того, щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум. Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі.
 
«Я не можу контролювати свої думки. Думка приходить, коли їй заманеться». Ви не можете заборонити птиці пролітати над вами, але, поза сумнівом, ви можете перешкодити їй звити гніздо у вас на голові.
 
Проженіть думки, що не відповідають життєвим принципам, за якими ви хочете жити. Будда сказав: «Не ворог, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку».
 
 
7. Живіть в гармонії
 
Гармонія приходить зсередини. Не шукайте її ззовні.
 
Не шукайте зовні те, що може бути тільки у вашому серці. Ми можемо шукати зовні, тільки щоб відвернути себе від правдивої реальності.
 
Правда в тому, що гармонію можна знайти лише всередині себе. Гармонія - це не нова робота, не нова машина або новий шлюб ... гармонія - це нові можливості і вони починаються з вас.
 
 
8. Будьте вдячні
 
Давайте подякуємо за те, що якщо ми не вчилися багато, то, принаймні, ми вчилися небагато, а якщо ми не вчилися небагато, то, принаймні, ми не захворіли, якщо ж ми захворіли, то хоча б не померли. Тому будемо вдячні.
 
Завжди знайдеться щось, за що варто подякувати. Не будьте настільки песимістичні, що на хвилину, навіть у момент сварки, ви не в змозі усвідомити тисячі речей, за які варто бути вдячним. Не всі змогли прокинутися сьогодні вранці; вчора деякі заснули в останній раз.
 
Завжди є щось, за що варто подякувати, зрозумійте це і подякуйте. Вдячне серце зробить вас великим!
 
 
9. Будьте вірні тому, що знаєте
 
Найголовніший проступок - не бути вірним тому, що знаєш напевно.
 
Ми знаємо багато, але не завжди робимо те, що знаємо.
 
Якщо ви зазнаєте невдачі, це станеться не тому, що ви не знали що робити, це відбудеться через те, що ви не зробили того, що знали.
 
Робіть так, як ви знаєте. Не просто засвоювати інформацію, а зосередьтеся на думках про те, ким ви хочете стати, поки у вас не з`явиться гостре бажання це довести.
 
 
10. Подорожуйте
 
Краще подорожувати, ніж прибути на місце.
 
Життя - це подорож! Не відкладайте своє щастя на невизначений час, прагнучи досягти мети, яка, як ви думаєте, зможе зробити вас щасливим. Подорожуйте сьогодні, насолоджуйтеся подорожжю.
 
 
 

14 заповідей від Будди

 
 1.     Немає в тебе гіршого ворога, ніж ти сам.
 2.     Немає в житті дурнішого, ніж брехня.
 3.     Найважча твоя поразка – від пихатості.
 4.     Найсумніші твої печалі – від заздрощів.
 5.     Немає невиправнішої помилки, як втратити самого себе.
 6.     Найважча твоя провина – невдячність.
 7.     Найбільше співчуття ти викликаєш приниженням власної гідності.
 8.     Найбільшого захоплення ти вартий, коли підводишся після падіння.
 9.     Немає що втрачати, втративши надію.
 10.     Найдорожчий твій скарб – здоров’я і розум.
 11.     Найвищий твій обов’язок – щирі почуття.
 12.     Найцінніший твій дар – великодушність.
 13.     Немає важчого недоліку, ніж нездатність до розуміння.
 14.     Нічим так не втішишся, як добрими справами.

 

Будда в медитації

 

 

Джерело:  сайт "Аратта"

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud474.jpg
Свята наша земля
pryr124.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.