20 | 10 | 2017

Три сутності в арійському світогляді

Шегор Расате (д-р Иван Митев)

Текст, який написав великий шанувальник української автентичної духовності і всього нашого народу, д-р Иван Митев (Шегора Расате - жрець Болгарської Рідної Віри і Полтавської громади Рідної Віри в Україні, один з визначних ідеологів  Болгарського національного відродження.
Трагічно загинув вночі з 11 на 12 жовтня 2009 року при невияснених обставинах.

Автор переклав  цей текст  українською мовою - тому є деякі відмінності (помилки) від української орфографії. Але це допомагає зрозуміти думку автора, яка була рідною йому, болгарською мовою.

 

Частина I

 

Три сутності в людині і суспільстві

ПЕРЕХІД ДО ЗМІСТУ

      Слідуючи за неписаних законах своєї раси, арійці створили передові цивілізації, засновані в трьохфункціональної общественой йерархіі-духовенство, воїни та робітники. Вірні їх расової душі, вони завжди усвідомили свій громадський порядок як продовження космічне порядку, укладає французький професор Жордж Дюмезиль. Ці три громадські стани відповідають трьом царствам Миру, також богам, що керують ними.
Перш за все ми повинні знайти причину цього трійкового порядку в одиночному людину і в життєвих потреб його роду.
 
 

Три основні чесноти

     Що потрібно людині, щоб повноцінно жити? На першому місці ій потрібні засоби існування - їжа, одяг, будинок, які він добуває працею.
Але праця є тільки однією половину з реальної роботи - добробут має бути ще захищено. Якщо людина хоче мати право вільної роботи, і взагалі життя, вона повиннна їх завойовувати, вона повинна перш за все воїном бути.
Життя - це одна вічна війна, війна для панування Рода і завоювання його життєвого простору. Життя - це Воля до влади, укладає великий німецький філософ Фрідріх Ніцше. У військовому справі здійснюється воля до влади, не тільки для панування Рода, але в головному - для збереження і поліпшення його раси. Священний символ расової спадковості є кров - вона циркулює всередині людини і проходить в поколінні, вона справді є безсмертною. На цієї причини в стародавніх суспільствах величина людини мерілось його крові. Так люди підкоряли їх поодинокі життя священним законам крові.
 
 
     Проте людина повинна бути не тільки воїном, в тісної сенсу цього розуміння. Закони життя є надто складні, так що не всі проблеми в цьому світі могли б вирішуватися тільки силою. Людина повинна повністю бути господар долі свого Роду - не тільки в просторі, але також і в часі, в далекому майбутньому. Тому йому потрібно пізнання про Цілому, він повинен себе побудувати як цілісної особистості. Вивчаючи совкупние закони природи, людина пізнавала і її невидимого Творця, Творця самого його. Богопознание являеться самий вищий сенс одиночної життя. Досягаючи єднання з Господом, людина пов'язує своє знання з Божественним началом, так що він в стан використовувати це тільки для добрих справ, не заважаючи божественого порядку. Зрештою добре тільки те, що добре для власного роду. Духовне пізнання - це не самоціль, це служба Рода і здійснення його расової душі. Тільки людина з шляхетні крові може відкрити своїх сприйнятті до Духовному виміром, досягаючи візія про таїнств Творіння і долі його Роду.
 
"Після того, протягом четвертого тижня, у святих і праведників будуть бачення; для покоління буде приведений світ і буде побудований будинок для них; протягом п'ятого тижня буде бути побудований могутній і величний будинок для них." (Книга Еноха 92:9)
 
 
     Міркуючи про це, ми робимо висновок, що всередині людини осуществляеться трьохфункціональні єдність його основних чеснот - робітники, військові і духовні, які рухають трьох коловрата людського існування - обмінний, кровний і духовний. Один із символів духовного коловрата - це  восміногій коня Одіна - Слейпнірі, в німецькій міфології. Зі засобом Слейпнірі Один проходить з Небесного царства в Земній і назад в Небесному.
 
 

Трифункціональная ієрархія

      Самотня людина не може в повністю здійснити себе в духовних, військових і трудових чеснотах. Але по силу необхідності цих чеснот виникала одна трьохфункційний структура суспільного поділу.
Згідно проф. Дюмезіль, ця система характерна для індоєвропейських народів, і вона має наступний загальний вигляд:
 

  На першому місці - законодавча влада, яка обхопити функції суверенітету, магії, релігії і разом з ним - законодавство.

   На другому місці - політична влада з виконавчими повноваженнями поліції, армії й адміністрації.

   На третьому місці - ікономіческая влада в сфері торгівлі, товарів, виробництва і добробуту. (1)

   
     Цей тип громадської організації був в силі у всіх індоєвропейських народів, незважаючи на уровен їх державної традиції.
 
При  древніх кельтах, у яких були невеликі племінні держави, трьохфункційний ієрархія мала такий вигляд:    
 
     1. Друїди - духовенство.
 
     2. Флаітх - воїни.
 
     3. Бо-айріг - власники худобу.
 
 
     Стародавні Германи мали подібної громадської організації, з наступними відомими станами:
 
     1. Арман - духовенство.
 
     2. Берсеркери - воїни.
 
 
  Ахеменідський Парфія була добре влаштованої імперією, установи у якої були засновані на трьохфункційний ієрархію:
 
     1. Антхра-ван - духовне стан, яке складається з священиків-мобадов, відомі також як маги.
 
     2. Сатрапи - адміністратори; Ратхае-Штар - воїни, що б'ються в колісницях.
 
     3. Робочі люди: ВАСТРА - земедельци; фрушіянт - скотарі.
 
 
     В Індійському суспільстві, яке відбудеться з багатьох рас і народів, трьохфункційний йерархія ускладнилася.
Вона відповідають отделнимі рас, хто coставляют основні чотири (не три) касти (варни):
 
     1. Брахмани - священики і міністри.
 
     2. Кшатрії - воїни, адміністратори і королі (раджі).
 
     3. Вайш'ї - земедельци і торговці.
 
     4. Шудри (з неарійського проізхожденія) - помічники і слуги, які працюють для вищих трьох каст.
 
 
     Стародавні болгари мали передова державна організація, з більш ніж 40 державних і військових званнях, заснованими на трьохфункціональної ієрархії:
 
      1. Колобри - духовенство.
 
     2. Військове стан, що складається з: боіли (боляр) - старші командири; Таркан-адміністратори; Багатурія (рос. богатир) - тежковооружение вершники; багаіни - молодші командири. (2)
 
      3. Робітники-люди, названі просто болгари, згідно одного кам'яного написи Кана Маламіра.
 
 
      Згідно принципу самодержавства, верховна влада належить Царю. Як правило, Цар ставитися до духовенства, але він здійснює верховної влади над трьох станах, будь одночасно верховним жерцем, верховним воєначальником і самодержець.
На цьому принципі були влаштовані Давня Болгарія і Парфія, а також і Римська імперія.

На відміну від них, держави стародавніх кельтів і індусів були влаштовані на основі теократичного принципу - королі проїзходіт з військового стану, але духовний стан має верховну владу над ними.
 
     Як форма суспільного устрою, трьохфункційний ієрархія є не тільки створенням індоєвропейців.
Загалом вона властива народам Білої раси, вона мала б виникла після самого створення нашої раси.

Це поняття розвинене в діалогах Платона Тімей і Критій, де він повідомляє про найбільш найдавніших світових цивілізацій - Атлантиду і сучасної її цивілізації на місці Афіни. Державний устрій доісторичної Афіни було засновано на трьохфункціональної ієрархії. Платон вказує, що цієї лад створили боги Гефест і Афіна, предки доісторичних афінян.

Подібне було також державний устрій Атлантиди. В її описі Платон звертає уваги на поєднанні трьох кольорових в її архітектурі - білий, червоний і чорний, відповідні на трьох громадських станів.
 
     Легенда про доісторичних Афіни і Атлантиду, що зникли приблизно 12000 років тому, зовсім не вигадка. Уривчасті дані цієї віддаленої доісторичної епохи збереглися в міфах багатьох народностей.
Ми укладаємо, що багато чого час перш індоєвропейців інші білі народи володіли Світу. Особливу групу з них складають древні єгиптяни, інки і гуанчі - корінні жителі Канарських островів.
У цих народів є специфічні сімейні, династичні та похоронні традиції, різні з традиції індоєвропейців.
З цієї причини ми вважаємо їх як спадкоємці Атлантиди.
 
Тріфункціональная ієрархія існувала в Древньому Єгипті, в імперій Інків, а також в королівствах гуанчі, які жили на такому первобітном рівні, як в кам'яному віці, згідно поданні сучасності.
 
Так королі гуанчі мали звання менс, а трьохфункційний ієрархія мала такий вигляд:
 
        1. Ахіменсей - благородна сословше.
 
        2. Ціхіціквітос - воїни.
 
        3. Ахікаксна - робітники.
 
 
     Найменш два тисячоліття перед  індоєвропейськими завоюваннями Близького Сходу та Індії, в цих землях розвивалися Шумерська і Протоіндійска цивілізації.

В їх спадщині ми знаходимо багатьох слів, близькі до державних звань і священних понять прадавніх болгар. (3)
Це підтвердження, що наші предки являються спадкоємці однієї дуже древньої цивілізації, якій багато чого час перш індоєвропейців поширила свій культурний вплив на Старий Світ. Може побут, це ж сама Атлантида.
 
 

Ідеологія трьохфункціональної ієрархії

     Три основні чесноти визначають структуру суспільства і систему цінностей всіх рас і народів. В історії відомі народи, у яких по різному переважають трудові та войнскіе чесноти. У цьому підсумку зовсім не дивно, що деякі древні історики, як наприклад Херодот, говорять про так званих "народів з жерців". В цьому сенсі ми має розуміти тих народів, у яких виражені духовні чесноти. Зрештою три основні чесноти просто один з критеріїв про різноманіття народів.
 
      Зовсім ясно, що народи без будь-яких військових і духовних чеснот ніколи не створювали стабільний громадський порядок і міцні культурні досягнення. У більшості з випадків, вони були завойовані і асімільовані іншими, вище організованими народами.
Зі свого боку військові народи також ніколи не створювали міцних держав, незважаючи на їх організаторські здібності. Захоплені в завойовницьких війнах і проводення жагою влади і грабежу, вони не змогли побачити майбутній розвиток історичного процесу, щоб змогти його управляти.
Тому такі імперії завжди пропали під своєю власною вагою.
 
     Тільки держави з повним трьохфункціональні порядком домоглися успіху, щоб зберегти свою могутність не тільки в просторі, але також і в часі.
Держави, де були реалізовані три основні принципу тріфункціональной ієрархії - велич, сила, багатство. (Це девіз РНЕ). Під цим ми маємо на увазі здорові духовні основи, сильна армія, дієздатна адміністрація і процвітаюче хозайство. Такі держави домоглися успіху, щоб зберегтися через мінливості історії, оскільки вони були в управлінні високоосвіченої духовної еліти, які мали довгострокову візію і стратегію управління.
 
     Історичні Ізвор про трьохфункціональної ієрархії занадто обмежені, оскільки цей громадської порядок розвивався за силою одного неписаного закону. Стародавні люди сприймали його як що то або занадто природно, щоб робити будь то докладного опису цього.
У всіх випадках три громадські стани осознаються як відповідності трьох царств Світу - Небесне, Земне і поземне, і вони символізуються трьома кольорами, які мають відношення до них - білий, червоний і чорний. Ці кольори мають основне значення в Арійської духовної традиції.
 
     Більше про трьохфункціональну ідеологію ми можемо дізнатися з древнондійскої філософії та законодавства. Заради ускладнення йерархіі в Індійському суспільстві, її кольорова символіка доповнилась ще одним кольором.
Це колір жовтий - колір вайш'ї, поки звичайний для робітників чорний колір, ставитися до найнижчої кастою - до шудри.
 
     Різна природа окремих каст пояснюється міфом їх проізхожденія з різних частинах тіла Брахми. Брахмани проїзходіт з його голови, кшатрії - з рук, вайш'ї - з ніг, і шудри - з щаблі.

З цього випливає, що кожна каста (раса) має власний моральної закон - на самскріте це називається дхарма.

Вона має бути реалізованою в слідування певних правил поведінки в особистому та в суспільному житті. Скільки вище місце касти в ієрархії, так більш складніше є ці правила. Приписи різних каст для життєвих норм, прав, зобов'язань і взаємних відносин визначені у Законах Ману. Основна ідея цих законів, що людина повинна бути вірним своєї касти, і також поважати людей більш вищий каст, але він не треба приходити на рівні більш низьких каст.
 
Таким чином в Законах Ману виражений основний закон Природи:
 
Будь Себою, але прагни бути більш ніж Собою!
 
У зв'язку з цього, чилійський публіцист Мігел Серано стверджує, що Закони Ману складають одну Імперію Духа - Імперія Mану.
 
     Метафізичні відносини між достойнствами  різних каст та їх кольорів виражені в наступному мудрості з Васту Шастра:
 
Кожна група людей має її власна земля.
 
Якщо Ви хочете щось для когось побудувати
 
- Дізнайтеся якостей і середу.
 
 
Брахмани нуждаються білої землі
 
З запахом масла, з солодким смаком.
 
Так вони відчувають блаженство і щастя.
 
 
 
Кшатрії пов'язується з червоною землі,
 
З запахом крові і терпкого смаку.
 
Вона веде їх до влади.
 
 
 
Вайш'ї шукати жовтої землею,
 
З запахом пшениці і кислотної землі.
 
Це - найкраще для накопичення багатства.
 
 
 
Шудрі в Чорному півдні живуть на чорній землі,
 
П'янкої як вино, з гірким смаком.
 
Так як робота, на який ця земля обв'язує їх. (4)
 
 
 
     У продовження багатьох років офіційна історична наука представляла стародавніх болгар як якусь виключно войнственная орду кочовиків, скітающіесях по степах.
 
Останні дослідження спростували цей неправильний образ наших предків.
 
Стародавні болгари були сильні в кожній галузі життя.
"Болгарин - це людина мудрості, людина, яка багато знає."

З цього починала письмова історія волжкіх болгар, так вони визначали сенс свого народностно ім'я. Дійсно стародавні болгари славили себе як мудрий народ з дуже древній і передової державної традиції. Вони мали високі астрономічні пізнання, здійснені в один досконалий календар. До сих пір Болгарська календар дивує вчених з своєї точності. Болгари також були відмінні воїни, знамениті з їх бойових уміннях і здібностях справліватся з кожним нестатки і труднощів у військових справ. У сфері господарства болгари були знамениті з їх високоякісних ремісничих товарів, яких були відомими в багатьох країн Стародавнього світу. Все це свідчить, що наш народ в повністю розвивав трьох основних чеснот у своїй суспільній структурі. Так прямуєте визначити основний принцип Болг-Арії: Сила є тільки в Цілому. Цей принцип ми відносимо до Болгарському Законі, який ми усвідомлюємо як спадщину Священної Болгарської династії Дуло - це Закон Дуло. Нам здається, що це основний задум в прапор прадавніх болгар, відоме від Другого Болгарського царства (XIV c.) Три леви у вертикальному порядку, як символи трьох стані, стовпи Болгарського Рода і Царства. До цих пір цей прапор в силі в Англії (з Уельса), також у німецькій провінції Баден-Вюртемберг. Прапор наших кімерійскіх (древноболгарскіх) предків, їх спадщина в цих землею.
 
 

Три сутності в індійському вченням епох

     Навчання епох мали основне значення в поданні прадавніх людей про світову історію. Такі навчання відомі з спадщини всіх культурних народів, які жили в давнину - індійці, парфе, халдеї, греки, кельти і ацтеки. Всупереч їх специфічних особливостях, ці навчання основаються на загальних принципах, які доводять їх загальна проізхожденія. Згідно всіх ці вченні епох Всесвітня історія поділяється на чотири доби, протягом яких панувати різні людські раси. Кінець кожної епохи відзначається деякою Космічної катастрофи, осознатой як покарання богів для гріхи людей. У продовження чотирьох епох людство переживає постійні занепад, який накопичується в часі, так що кожна наступна епоха гірше ніж колишній. Древноіндійская філософія отлічаеться зі своїм глибоким пізнанням динаміки епох і панували в їх людських рас. Основний Коловрат історії в цьому вченні визначається як Махаюга, з продовженням з 12000 років. Махаюга поділяється на чотири епох-південь, тривалість яких уменшаеться протягом їх порядки, в відносинах 4:3:2:1. Кожна півдня має характерну суспільну структуру.
 
               Перша епоха - Криту півдня, відповідає відомим передстваленіем про Золотому столітті. Люди, що живуть тоді, були сильні як тіла і душі, і жили в щастя, незная гріху. Передставленіе про Золотий вік відповідає на ті народи, які жили в Північному і Центральному Європі до кінця Раннього Средновековія. Самі вони були ябедненим як "варвари" з боку греків і римлян, які вважалися більш культурними народами.
 
      Не так думав римський історик Тацит по відношенню прадавніх германців, в відмінності його соотечественіках. В їх обличчя він усвідомив свій ідеал про справедливим суспільстві, їх сильна раса і благородні суспільні відносини справили глибоке враження на нього. З почуттям носталгіі він завжди споменал про їх батьківщини, названого на його книгах "Вільні лісу".
 
          Багато століть пізніше, в XIV c., Європейці виявили Канарських островах, де жив споконвічний народ гуанчи, майже в повністю знищеним іспанських завойовників після майже столітньої війни. Вони вважаються як нащадки Атлантиди, у яких ми також знаходимо один приклад про народу з Криту юги. Ці високі, синьоокі і красноволосяние чоловіки дивували європейців не тільки зі своїми фізичною силою і красу, але також зі своїми глибокими моральними гідностями.
 
Наприклад вони ніколи не вбивали обеззброєних людей. Невипадково стародавні грецькі автори згадують про які то "Щасливих островах", які знаходилися в цьому частині Атлантичного океану. Нам здається Канарські острови були відомі грецькі і фінікійські мореплавцями.
 
        Старі болгари теж відчували себе як народ, хто виходить із Золотого століття, "з Першого Сонця", згідно средневековном болгарському перекладі книги Сібіл. Після затвердження християнства візантійські звичаї знищили традиційні болгарські гідності серед благородцев. Але болгарське селянство зберегло ці достоїнства в одиним незагразанним видом до кінця османську владічества.
 
      В Трета півдні починалася порочність і занепад раси. Але зло було все ще не багато і трьохфункційний порядок був ще збережений. Згідно індійського вчення провідним станом були ще брахмани. Ця епоха відповідає часу від IV-ого до I-ого тисячоліття пр. Хр. Тоді розвивалися одні з найдавніших цивілізацій, управління високопросвещеннимі жрецькими елітами. Цей тип цивілізації ми називаємо духовні. Самі ранние з них - Єгипет, Шумер, Елам і Протоіндійская цивілізація. Пізніше виникли й духовні цивілізації індоєвропейців - Індія, Парфія, а також і давні болгарську державу - Балхар.
 
      В Двапара півдні керуючим кастою були воїни - кшатрії. На цій епохи відповідає антична Грецько-Римська цивілізація, а також і подальша Средневековноя Європейська цивілізація. У цих цивілізації духовне стан було не так освіченим, з таким високим авторитетом, як у предшествуьщіх духовних цивілізації. Тому ми називаємо їх військові. Наприклад городян Стародавнього Риму поділялися на двох добре відомих стані - патрицій і плебеї. Керуючі патрицій були військової аристократією, якій присвоїли правомощіе духовного стану - так звана sacra. Зі свого боку плебеї ніколи не визнали sacra патрицій. Це означає, що плебеї тримається осторонь істинного тріфункціонального порядку, знищений патрицій.
 
 
      Сьогодні ми живемо в Калі-юзі. Згідно пророцтва в цій епосі володіють вайш'ї і шудри, слабкі як тіла і душі, без будь-якого боргу, віри і моральність. Насправді це відповідає на сучасній буржоазной цивілізації, управлінь анонімним шляхах негероїчні елементами-Банкер, лихварями, торгашами. Громадська структура повністю зруйнована, а військові, поліція та уряду, а також так названий "інтелігенція" (атеїстичний сурогат духовенства) обслуговують тільки комерційних інтересах світового паразитного центру.
 
.      Цей короткий погляд над людською історією достатній нам усвідомити, що протягом часу занепад завжди мав переважне в житті людства, так що подібно прокляттю він нагружалься в його долі. Древнондійская філософія пояснює це з втрати дхарми - моральний закону всередині людини, яка в основі громадського порядку і добробуту. Яка ж причина про це?
 
      Життя є одним антіентропійное явищем, але в довгостроковому планe вона подвергаеться повільним виродженням. Природа виправляє це зі  засобами природного відбору - вона чистить все нездорове з життя.
 
Але скільки незалежний від природи стає людина, тим більше занижуються його здібності своєї власної природою контролювати.
 
 Заради обмеження підбору, в поколінні накопичуються якісь негативні мутації, отримані внаслідок расового змішання або дегенеративних процесів всередині раси. Таким чином якість раси ухужается, і це веде до уніщоженіе общественой йерархіі. В крайньому рахунку це знищення веде до повного хаосі, до розкладання - в індійському вчення епох цей стан називаеться Махапралая (Велика розкладання). Але це Махапралая зовсім не доводити до кінця Миру, ні це буде знищення земного життя. Навпаки, це буде тільки одним очищенням, так життя буде продовжить свій вічні Коловрат.
 
          Коловрат епох связиваеться з передставленням про три вищих божеств в хіндуістком пантеоні: Брахма - Творець, Вішну - Сохранітель, і Шива - Руйнівник. З Брахми проїзходіт чисте творіння на початку Криту юги.
 
Руководним станом тоді являються брахмани (точніше Цари-жерці). Пеетому вона також називаеться Брахмана півдня, ще й Сатія півдня (Епоха правди). Вішну втрутяться по середині історичного коловрата, щоб врятувати людства з занепаду, який зростає в цьому час. В Трета півдні, коли влада починалася приходити в руках кшатріїв, Вішну перетворився на брахман у військовій службі - так званий Парашу Рама аватара. Отже, він сполучіл зберегти богоустановленний управління брахманів. В кінці Калі юги, коли розкладання стане неспасяемой, Шива приходить зі своєму космичном танець цього занепадницького світу знищити. Насправді він буде всього нездорового знищить, таким чином він буде очистити життя з поганого, щоб вона знову процвітала за новою Сатія юги.
 
 

Трійкова альхімія людини

     Наше Вчення про три сутностей залишиться неповному, якщо ми не зможемо його розробити в глибину. По дорозі нашого викладу ми торкаємося таких важливих питаннях людського існування. Обвиті в містичній таїнстві, перед нами стоять загадки Створення, повної історії і майбутнього людства. Ключ до цих судбовних таємниці содержаеться у відповіді следнего питання: яка природа тих внутрішніх сил, які рухають трьох коловратов людини - духовного, кровного та обмінного, і з ними пов'язану трьохфункційний структуру арійського суспільства. Ці сили знаходяться поза зі сфери пізнання матеріалістичної науки. Їх існування ізучаеться тільки з боку метафізичної науки. Вона не пояснює їх точними формулами і дефініціями, а в залежності їх якостей та співвідношення, за допомогою яких вони в сетівном світі разкріваються.
 
      Арійці завжди розвивали свої вчення на основі пізнання природних законів. Вони сприймали трійкового порядку людини як одному природним даними, яким вони пов'язували зі своєму цілісним світоглядом. Таким чином виникла одна очеь стародавньої філософії. Як і інші предхрістіянскіе вчення, знищені повсюдно, ця філософія збереглася в Індії - цієї скарбницею Арійської культури. Це ж філософія Самкхя.
.
     Самкхя визначають як дуалістичної філософії, тому що вона визнає два незалежних почав Всесвіту - пуруша і пракріті (дух і природа). Пракріті складається з трьох основних субстанцій, або суті, так названі гуни:

     1. Саттва - духовний потенційні, чиста сутність, через яку пуруша проникає в пракріті.
 
     2. Раджас - активна сила.
 
     3. Таммас - темна, інертна матерія.
 
    
     Три гуни присуствует в цілого всесвіту, вони стоять в основі життя. Якщо ми кинемо погляд на біологію, ми будемо впевнені, що гуни виражаються в трьох зародишное шарах тварин і людини: ектодерма, мезодерма і ендодерма. Саттва переважає у зовнішньому зародковому шарі - ектодерми, з якої развівається шкіра, органи сприйняття і нервова система. За допомогою їх ми відчуваємо Світ, а також і невидимий Дух - пуруша. Таким чином ми здійснюємо нашого духовного коловрата. У середньому шарі переважає раджас, з якого виращает мускулатура, кровоносна і статева системи. У цих системах проявлятися сила, яка рухають життя, і здійснює кровного коловрата. Таммас переважає в внутренних органах, які здійснюють обмінного коловрата.
 
    Від взаємодії гун слід розвиток і різноманіття природи. Коли гуни перебувають у рівновагу, пракріті стоїть у спокою. Коли рівновага гун порушитися, з першооснови виникають найрізноманітніші життєві форми. Отже різноманіття життя залежить з різних співвідношеннях гун в живих творіннях. Але в подальшій розвитком ставлення гун йде до дисгармонію, життя ісчерпиваетьса і в ньому настає саме протилежне явище - розкладання (Прале). Життя возвращаетя до своєї першооснови, поки хармоні гун відновитися. Таким чином, після очищення, життя знову продовжує свого розвитку.
 
      Ми знаходимо ідею про три сутностей в знайомої болгарської прислів'я: "Здоров і читав". ЗДОРОВИЙ значить "здоровий", саме ж значення має і слово читав, але воно проїзходіт з древноболгарского кореня чит, яке означає "три". Так встановив болгарський народоізследователь Пет'р Добрев. Отже ЗДОРОВИЙ він, хто читав, у якого три гуни находяться в рівновагою.
 
      На цих закономірності подчіняеться історичний розвиток людства. Через законах Самкхі ми вже здатні пояснити сутність общественого занепаду - насправді це процес послідовного відколювання від трьох сутностей і коловратов, який вони рухають. Тому процес історії в цілком може побут прогнозування. Це доказиваеться прадавніх прорікання, у яких в точності передвіщається спосіб життя нашого часу.
 
       У Криту півдні панували люди, у яких троіческой порядок був гармонійно розвинений. Першорядне значення в їхньому житті обіймав духовний Коловрат. Велика частка саттви обусловляла повного розвитку сприйняття для духовного виміру. З цими засобами їх вони могли спілкуватися з вищим духовним сил, таким чином вони досягли глибоких пізнанні про бтьія. В древногреческом вченні епох згадується про ці здібностей. Згідно Хезіода перші люди жили як боги, і навіть самі боги прибутку радитися з ними. Згідно священної книги Маєв Пополь Вух перші люди "мали знання про все, що в Світі існує. Коли вони дивилися навкруги, відразу вони відeлі і спостерігали цілого небесного зводу з верху внизу, і нутрощі землі. Вони відeлі навіть таких подробиць, яких заховані в глибокій темряві. Відразу вони могли побачити цілого Світу, не ворушись з місць перебування. Велика була їх мудрість. "
 
      В сучасних окултних науках такі здібності определяються як "розширення свідомості" або "духовна візія". Завдяки їх люди Криту юги здійснювали себе як цілісної особистості, порівнянних з богів. Правда вони створили одне даний справедливе суспільство.
 
     У наступних епох частка саттви почала зменшуватися. Це завдало обмеження в розвитку духовного коловрата. В Двапара півдні панували люди з першорядного зноченія кровного коловрата. Всупереч їх туги духовного горизонту, ці люди продовжували бути вірними законам природи. Розвиваючи своїх військових чесноти, відповідні раджаса, вони невтомно борілісь для панування Рода. Перш за все вони неотменно дотримувалися заповітної законах крові, питання честі кожного настояшее воїна.
 
. На свій чергу і військові чесноти переходили в занепаді в Калі півдні. У сучасної епохи переважають ті люті, чиє існування зводиться до їх обмінному Коловрат, до Задоволення матеріальних потребностей.Сегодня це задоволення досягло до своєї крайності, названої консумізм. Але врешті-решт рабство матеріалних потреб водити до протиріччя з природою законами - в крайньому рахунку це отслаблівает волю до відтворенні. Тому в Калі півдні звичайний так пойменований "шлюб заради рахунку", виправданим тільки спрагою багатства. Звичайно це за рахунку якості раси в наступних поколіннях. Таким чином оборотний підбір посилиться, і проходить осквернення священних законах крові, згідно прорікання Едди.
 
      Основне значення в житті людей Калі юги мають трудові чесноти. До недавнього минулого основною суспільною силою були мигцем і середні виробники. Вони складали так пойменовану національну буржоазію, відповідаю Вайшії. З своєму пословічние працьовитістю і предпріемчівостью вони підтримували одне стійке і благоденствущее суспільство.
 
             Але і це залишилося історії в нашому часі. Світ сьогодні управляється міжнародним банкерской-ростовщіковой буржоазіі. Їх предпріемчівость зводиться до того, щоб по нетрудових, паразитичним шляхах. вони накопичені свої доходи. З допомогою їх численних засобах для масової інформованості, у всьому Світі вони разпространяют своїх декадентських достоїнства. Сьогодні ми свідки знищення останнього стовпа нашого суспільства - трудових чеснотах. Отже ми живемо в часі шудри - самої нішею громадської кастою, якій впольності чужі три основні чесноти. Але нам зовсім ясво, що згідно законах Самкхі сучасна суспільно-політіская система не будеть ще дольго жити, заради її глибоких внутрішніх протиріч.
 
      Як ми вже звернули увагу, в Калі півдні панують два різні суспільні верстви - вайш'ї і шудри. Тому вона повинна бути рассматреніі як совкупность двох окремих періодах: період вайш і період шудр. Те ж саме поділ останньої доби ми знайшли у вчення епох ацтеків, так що в крайньому рахунку у них епохи стають п'ять. Невідомо звідки, по своєму шляхах мислення ацтеки досягли до ідеї про три сутностей, щоб її здійснити в свого поділу історичних епох.
 
     З історичного розвитку суспільних верств видно, що вони не тільки виникли по силі суспільної необхідності. Перш за все вони історично відокремлені раси - раси Духа, які тантрическое вчення класифікуєте в наступному порядку:
 
     1. Дівящімся - люди божественною природою.
 
     2. Вірян - люди героїчної природи.
 
     3. Пашу - люди жівотінской природи.
 
 
      З цього зрозуміло, що наше вчення зовсім не є щось нове - ми тільки хочем вспоменать добре забутого старого. Але ми не перші, які відроджують вчення про раси Духа. Ще на початку двадьстого сторіччя великий італійський філософ Юліус Евола вже розробив подібне вчення, яке основаеться розумінням про трійкового сутності людини: тіло - душа - дух.

Це передставленіе про метафізики людини добре відоме з християнського вчення, але насправді воно виникло дуже ранше - в Стародавньому Єгипті. Евола приводив расах Духа в наступному порядку:
 
     1. Вічна раса.
 
     2. Раса Духа, обидва відповідних діви.
 
     3. Раса душі, відповідаючи віри.
 
     4. Раса тіла, відповідаючи пашу.
 
 
      Не тільки в навчаннях епох, але також і в деяких прадавніх міфах і легендах рассказиваеться про людей-богів, що живуть у першому епосі. Але там рассказиваеться ще про їхні стосунки зі смертними людями, відповідним людям жівотінской природи - пашу. Від злягання божественних і смертних людей народилися знамениті війни-богатир, які володіли Миру в наступних епох. Таким чином, заради змішування раси, ці перші люди-боги втратили своїх божественнвих достоїнств.
 
      Маю на виду цих переказах, ми повинні одне дуже важливе уточнення зробити: у всіх вченні епох насправді рассматріваеться історія однієї божественної раси, а не совкупного людства. Тільки люди з Білої раси створили Світову цивілізацію, з усіма культурними і науковими осягнення, в цьому числі і вчення епох. Як "історії людства" вони фактично восспроізвелі свою власну історію. Так мало б розуміти такі загальні поняття як "людина" і "людство", використане тут.
 
       Своєрідну ідею про альхіміі людини развівется Платон. Він пояснює божественну природу атлантів наявністю божественним елементом у них, як спадщина богів, а занепад - втратою цього елементу заради його змішування із смертним елементом, успадкування із смертних людей. Якщо ми звернемо увагу на індійському вчення епох, там теж ми побачимо самої ж передставленіі про альхіміі рас.

У цьому навчанні занепад суспільства обьясняеться з втратою дхарми, частка якої в перебігу різних епох определяеться в наступному порядку:
 
     1. Криту півдня - повна дхарма.
 
     2. Трета півдня - ¾ дхарма.
 
     3. Двапара півдня - ½ дхарма.
 
     4. Калі півдня - ¼ дхарма.
 
      Як моральні закон всередині людини дхарма являеться проявом його божественого елемента, так що частка дхарми в різних епох насправді відповідає на долях божественного елементу в різних рас, пануючих в перебігу окремих епох. Так получається, що у брахманах, панували в Криту і Трета півднях, наслественость переважно божественної, відповідаючи діви. У кшатрії, що панують в Двапара півдні, спадковість має бути толко наполовину божественної, як у вири. У Калі півдні панують вайш'ї, з ¼ божественної носледственності, потім же шудри, в полностю з небожественного проізхожденія.
 
      Ці основні закономірності розкривають нам сутності двіджа - категорія двічі народжених, до якої відносяться три вищі касти - брахмани, кшатрії і вайш'ї. Згідно Законах Ману толька двіжда могли другого життя після смерті жити, бо душі у них безсмертні, через спадщині божественного елементу. Навпаки, шудри ніколи не дотримуєтесь другого життя досягати, тому що у них немає божественного спадщини - з іншими словами вони являються адвіджа. Вчення двіджі основаеться одою глибокої життєвої мудрості: в усьому житті ми повинні здійснювати нашого божественного елементу, незважаючи на частки цього елемента в нашій спадковості. Юліус Евола висловлює таку думку, що неможливо відновити арійську расу в її початковим чистите, але можна відновити Духа її - насправді це ідея двіджі.
 
     Поглиблене пізнання людської альхіміі показиваеть, що якості трьох (або чотирьох) рас Духа насправді определяються двома основними елементами - божественним і смертним, а також ними співвідношеннями в наследствменності. З іншого боку, з точки зору філософії Самкхі ці два елементи відповідають гунам: божественний елемент - саттву, а смертний елемент - таммасу. Цим гунам насправді позначаються обидва потенційні енергії, які самі осуществлеются у зв'язку з активною енергією - раджас. З саттва і раджас проїзходіт творіння і добрі справи, а з таммас і раджас - переступ і пороки. Отже так же стоїть у нас основний питання існування: як повинні ми нашої жізьі здійснити - в божественному або в жівотінском початку?
 
 

Частина II

 

Три сутності у Всесвіті. Арійський пантеон                            

ПЕРЕХІД ДО ЗМІСТУ

 
     Буття являеться складною плетінкою коловратов творіння і знищення. Тому, згідно арійському світоглядом порядок і Хармон не що то випадково виникло. Вони завжди знаходяться під загрозою знищення. Арійці побудували свій громадський порядок, відповідно до порядку природи, щоб можливо зберегти его з довільних змін у часі. Але якщо все таки такі зміни будуть здійснені, порядок міг би відновитися, дивлячись на його прототипу - Природу.
 
 
      Згідно арійської космогонії, Світ разделяеться на три царства: Небесне, Земне і Підземне, яких відповідають три основні квіти в арійської традиції - білий, червоний і чорний. Також вони відповідають і на трьох станах в арійському суспільстві. Ці три царства населяються трьох груп істот: богів, людей і демонів.
 
     Центральне місце в арійської космогонії займає Дерево Миру, назване також Дерево життя. Воно поєднує трьох царствах Миру в одному цілісним світобудовою. Його коріння проходять глибоко в підземному царстві, зі свого стволом воно перетинає Земної царства, а гілки його досягають Неба. У трьох царствах Миру живуть характерні тварини і міфологічні істоти, які уособлюють природних і надприродних сил. "Високе дерево вирасло, в коренем жовтий змій лежить, в середині-тонка змія, на верху орел висиджує." У цій болгарський народ пісні воссппроізводен самий же міф про ясен Ідграссіла - Дерево Миру в німецькій міфології, згідно ісландської Їжі. Жовтий змій - це ж Нідрір, "Підлий різець", хто гризе коріння Ідграссіла. Дійсно в основи стовбура Іддграссіля живуть змії, і на верху орел варто. В древноболгарской міфології, записаної в "Сказання про дочку Хана" Дерево Миру названо Бій Терек. У багатьох міфологіях Арійських як Дерево Миру воспрінімаеться дуб - як символ вічного життя, і хранитель лісової мудрості, згідно тредіціі кельтських жерців - друїдів. Як ми знаємо, кора дуба коричнева, але коричневий колір получається з суміші трьох основних кольорів - білий, червоний і чорний. Тому це четвертий колір з основним значенням в арійської традиції.
 
      Три царства Світу мають також і вимір у часі - з основи до верху вони ставляться до минулого, сьогодення і майбутнє. Вони також символізують зв'язку всіх поколінні, що становлять Народну спільністю у вічності - мертві, живі і неродение. "Побудова пантеону індоєвропейців відображає тріфункціонального будови людського суспільства, і це показує виняткову хармоні між Божественного світу і світу людини. Перший пов'язується з іншим так родинно, що людина ніколи не міг бути сприйнятим як вторинної продукту, захоплений абсолютним поняттям залежності. Одне передставленіе, яке дуже характерне для всіх релігійних форм, заснованих на могутності одного тоталітарного божества "- підсумовує німецький філософ Пієрія Кребс (1)
 

     Згідно Дюмезіль в пантеоні індоєвропейців оформяться три групи богів:

     1. Верховні боги - Зевс, Юпітер, Один, Варуна ...
 
     2. Боги війни - Арес, Марс, Тор, Індра ...
 
     3. Боги родючості. (2)
 
   
     В ведичному пантеоні ці три групи богів населяють три рівні існування, які не в повністю збігаються з трьома царствами Світу.
"У кожній з цих (сферах) панує один вищий бог - Савітрі або Сурья в Небесної, Індра або Ваю (повітря) - в междінной, і Агні (вогонь) - в земний. Кожен з них проявлятися в одинадцяти різних форм, усвідомлених як окремі божества. Так в крайньому рахунку основні ведичні божества стає тридцять три. " (Стефан Чолаков, 3)
 
     Всі ці групи боги існують і в древноболгарском пантеоні. Вищий Бог наших предків - це Танграм. Ми знаємо цього ім'я з напису Кана Омуртага, якою був виявлений в головному болгарському святилищем - Мадара, в Північно-Східній Болгарії. ТАНГРАМ означає "Бог громовержець", поскільки це ім'я споріднене і з іншими індоєвропейськими поняттями про грому - THUNDER на англійську, DONNER на німецький, і Тандр на мовах памірських народів. Цікаво, що Донер являеться також як більш старе ім'я німецького бога-громовержець Тора. За ставлення його функції, Танграм не тільки Бог-громовержець - перш за все він Всевишній Господь, без образу чи подоби. В його культі ми виявляємо самого древного божество індоєвропейців, відоме як Дяус-Пітар (Небо-Отець), згідно переказах некоториех індоєвропейських народів.
 
           Після публікації Сказання вже стали відомі й інші божества гунов і болгарів. "Сказання про дочку Хана" - це один збірник гуноболгарской міфології, спадщина волжкіх болгар. (4) У болгарському пантеоні є двох категорії божеств - до першої ставитися самий Танграм, а до другої - всі інші боги, так звані альпи. Альпи - це Сольнце, Місяць та інші зірки (планети), а також і надлюдські боги, званих альпи-діви. Спільно з Танграм, до групе верховних богів також відносяться альпи Хурсов і Барис. Хурсов - це Бог-коваль, Син сольнца. Він кували зброю для героїв, а людині він дарував безсмертною душі, а також багатьох знанні і здібностей. Тому люди шанували його як Духовним батьком і Покроветелем. Самій же образ Бога-коваля зберігся і в народних переказі з Лудогорія. У цій області Північно-Східної Болгарії Бог Хурсов відомий як Залізна баща (Залізна Батько). Жівушій там люди виразно шанують його як Бога-Праотця.
 
      Барис - це всевидюще бог, хто дотримується космічне порядка.Он являеться судьем, вирішальний сваркою між богів. У Сказання Барис названий на ім'я свого превоплощенія - снежнгого леопарда (барса). Це священна тварина прадавніх болгар, яке живе в горах Центральної Азії. За своїх функціях він цілком відповідає хіндуісткому богу Шиву, а також німецькому Неймдалуру. Є одна болгарська народна пісня, публіковані Георгі Раковського, яка свідчить про култе Шиви серед дунайських болгар. Там Бог Шива воспеваеться під імені Сіви.
 
      Альпи Хурсов і Барис відомі зі своєю магічною влади. Зброя Хурсов володіє магічною силою, але Хурсов позбавляє силою зброї того, хто осмеляеться перетнути його шлях. А в своїм гнівом Барис може вбити тільки поглядом.
 
        Велике значення в Болгарській міфології має Бог війни - Альп пані. Подібно Одіна він являється повелитель вбитих героїв. Розділені на дві армії - Світлі і Темні альпи, вони борються одним-іншому на Небі, подібно воїнів Одіна в Вальхале. З боротьби Альп на Небі залежать виходи битвах людей на Землі. Своїм вибраним людей Бариня також дає деяких прикметах, яких вони повинні розгадати, щоб виявити ключ перемоги. Пет'р Добрев виявив, що ім'я Пан означає "Переможний". Саме ж прізвисько носити св. Георгі - його приймач у християнській традиції. Син Бариня є Кубар, Бог-громовержець. Коли ми порівнюємо бариня з Одіна, ми виявили, що Кубар відповідає самому Тору. З іншого боку, ім'я Кубар звучить близько імені ведичного КУБЕРА - Бог багатств і Пазітеля Півночі.
 
          Боги родючості не ясно визначені в Сказання. До цієї групе відносяться Богиня Вогні Артиш, а також добрий змій Барадж - Пазітеля Священної Болгарської діностіі Дуло і хранитель царст палацу.
 
      У пантеоні прадавніх Болгар ми знаходимо самих же архетипних богів, шанованих всіх індоєвропейських народів. Зокрема давньоболгарська міфологія дуже близька до німецької. Нам здається це не просто випадково. Може побут це пов'язано з спадщини асів. Аси являються обожественний народ в німецькій міфології, а як уточнює письменник Едди Снора Стурлусон, вони вийшли з Сходу, з землях на північ від Кавказу, де теж жили і стародавні болгари у другому століттям після Христа.
 
      Ізследовая вірування болгарського народу, ми виявили одну важливу особливість: в культах святих, приймачі язичницьких божеств - вищих богів, богів війни і родючості, у всіх випадках переважає культ родючості. Це - так, бо хранитель болгарської народної культури являеться селянство. Селянин дивиться на Миру тільки своєю точкою зору, все він пов'язує зі своїм ідеалам про родючості. Отже культ родючості, широко поширений в нашому фольклорі, вже не все. Це тільки одна сторона болгарської народної віри. Старе військовий стан, знищене османським завоюванням, ізповедовало культу героїзму. А язичницьке духовний стан колобров, знищено ранше, у часі чужепоклонніческого хрещення, ізповедовало культу мудрості. Так ми робимо висновок, що є три основні принципу Арійської язичницької традиції: Мудрість, Хоробрість, Плодючість. Кожне стан в арійському суспільстві сповідує культ того бога, відповідно його місце в йерархіі, і шукає його захист в життя. Ідея про три култов дотримувалася в стародавній Парфії. Згідно зороастрийской традиції богослужіння виконувалися в трьох головних храмів Святого вогню, присвячених кожних з трьох стані-духовенства, воїнства і селянства. (5)
 
    Центральне місце в болгарському і німецькому пантеоні займає Бог-Праотець. Він зовсім не однаковий - для болгарів це Хурсов, а для Німеччини - Один. Це так, оскільки в язичницької традиції кожен народ виводить свій проїзходіт зі свого бога-прабатька. За відносини тріфункціональной йерархіі Бог-Праотець є Вищим Господом, але він має не тільки духовних і магічних функції, подібно Барис-Хеймдалура. Бог-Праотець має трьох основних функції - духовної, військової та трудової (родючості), так що він відповідає образу Царя в Арійської традиції - він являється Цар богів.
 
      Своєрідним шляхах етіе три функції поєднані в культах богів-прабатьків Болгарії і Германії. Хурсов являеться Богом ковалем, таким чином він передставляет робоче стан, але накладає зброя героїв, так що він також пов'язаний з військовому станом. Крім того він дав безсмертних душ, це прояв його духовної функціі.Действітельно Альп Хурсов являеться як Цар богів, поки над ним тільки Всевишній Танграм варто.
 
      Культ Одина виник в третьому столітті перш Христа, вважає сучасний одініст Рон Мак Ван. Один - це архетипний Арійський бог, у якого поєднуються характеристики інших божеств, шанованих раніше. (6) - Головним чином він є Бог воїни, і в цьому відношенні дуже близький до болгарського пані. Тим не менш Один також Бог мудрості і поезії. Згідно міфу він відкрив рунах - стародавні писма з глибоким метафізичним змістом. У німецьких віруванні Один представляеться як бога з оленову рогах, подібно Кельтського бога Цернунн - Бог лісах і родючості. Таким чином Один також связиваеться і з культом родючості, звичайним для стану селян.
 
     Занадто неможливо порівнювати Небесного коваля Хурсов і Повелитель небесних воїнів Одіна. Всупереч великих відмінностях між ними, в їх образах воплощаеться ідея про Бога-Праотця і основні принципи арійського світогляду, вправлені в його. Бог-Праотець обьединяет культів всіх стані Народної спільності, а разом з їх віра в богів і предків - двох стольбах людської свідомості, діалектичним шляхом пов'язується в язичницьку традицію. Бог-Праотець, у якого кожна людина може знайти самого Себе.
 
 

Троичное і четвертинний поділ

     Вчення про три сутностей ставитися до порядку Миру у вертикальному плані. Проте це не єдина ідея для порядку Всесвіту в арійському світоглядом. В хорізонтальном плані Мир поділяється на чотири напрямки, рік - в чотири сезони, природа - в чотири елементи: земля, вода, повітря і вогонь. Є деякі вчення, розроблені на основі четвертинного поділу. Вони не суперечать в навчаннях, заснованих на трійкового розподілі, а навпаки - в багатьох випадках вони навіть дополняеться друг-іншому. Крім Самкхя, в стародавній Індії також була розроблена філософія няя-вайшешика, заснована на концепцію про чотирьох елементів і духовної субстанції - акаша. Але не можна порівнювати цих двох вченні по відношенні їх предметах пізнанні. Няя-вайшешика являеться матеріалістичної філософії, ізучавшіі фізичні властивості природи, поки Самкхя - духовна філософія, вона вивчає метафізичних якостях природи, недовідних фізичним досвідом.
 
      У його загальному вигляду, вчення кельтських жерців-друїдів основаеться в четвертинному розподілі, у зв'язку з чотирьох сезонах і чотирьох елементів. Проте там також розроблена і ідея про троїчності, як у філософії Самкхі. Там йдеться про силу натхнення - Ауен, що виявляється в трьох крапель, з яких проїзходіт три промені натхненним. "Виражається в зовнішніх форм світ являється наступником трійкового Ауен, і коли рівновагу Всесвіту нарушаеться, Ауен ніколи не може сам себе по природнім шляхом здійснитися, так що він повинен повернутися до джерела його власної природи." (Кейтлін Матюс, 7)
 
     З природженим почуттям вищого порядку Всесвіту великий болгарський народоісследователь Діміт'р С'с'лов попиталься відновити метафізичного вчення прадавніх болгар. (8) У своєму Вченні про верховним єдністю він розробив принципу центру і двох крил. На основі цього принципу були організовані війська і держава гунах, раховані як предків болгарського народу. Все таки принцип центру і двох крил ставитися тільки до горизонтальному порядку Миру, так що він зовсім не збігається з нашому Вченням про три сутності. Центр і два крила встановлюються в лінійному порядку, так що дійсно цей принцип міг добре бути додається у війні, як відповідність фронтової лінії. Але тільки в центр і чотири напрямки міститися цілісна ідея про горизонтальному порядку Світу. Але через центр проходять ще й три царства Миру, і так вийти седмічное поділ простору. Седмичних принцип має важливе значення в Арійської духовної традиції.
 
      Священний сенс четвертинного і трійкового розподілу проявляється в архетипових арійських символах: свастика і кельтський хрест, відповідно тріквестер (трійкова свастика).
 
 

Чоловіче і жіноче начало

     Ідея для чоловічого і жіночого поділу має велике значення в Арійської космогонії. На основі цього принципу розроблений даосизм - вчення Лао Дз', самий який не має китайське проізхожденія. Згідно його вчення Всесвіт складається з двох основних субстанцій: мужкая (небесна) - янг, і жіноча (земна) - ін. Подібне вчення теж відоме від древного Шумера. Там субстанції відповідно названі ан і ки. Подібні ідеї також відомі з Халдеї, Парфії та Індії.
 
      Нам неможливо розробляти Вчення про трьох сутностей в глибину, якщо ми не з'ясували арійської точки зору про Створення і богів. А це випливає з розуміння про мужком та жіночому початку. Стародавні арійці ніколи не уявляли собі Створено як будь-яке планування і еднолічное справа, досконалим яким то одінственним і всевластьним богом, як це представлено в біблійному міфі. Подальший розвиток цієї ідеї досягнутої в зловісної масонської доктриною про "Великого архітекта". Так названий "Великий архітект" - це самий же холодний і бездушний розум, творець всього цього протиприродного світу, який сьогодні задушив нашую волю до життя.
 
       Згідно арійських релігійних розуміннях Світ створений з злягання двох основних божеств: Батько-Неба (Дяус-Пітар) і Земля-Мати. Якщо створення зробили самі боги, то це таємниця, яка не підлягає якою либой опису та свідомої направленості. Як початок нового життя, згідно законах життя це повинно бути зроблено з любові. З священного одруження (гіерогаміі) народжуються і нові боги, які на їх чергу продовжують справу творіння. Арійська ідеологія про створення розроблена в навчанні тантризму, пов'язане з індуїзмом і Самкхі. "Бог - це ж сама правда, або саттва. Щоб творить, йому потрібна також і матерія, котороя теж є енергією. Це названо в самскріте шакті, і вона передствалена як богині, інший же половиною Бога ... Він (Шива) був створений першим богом Брахми, щоб створити Мир. Коли ще ніщо не було на світі, повна тиша володіла скрізь. Тому первинне дію творіння підірвало як шторм або лопатьніе вогню, через те, що воно було первинне вираження самої енергії. Рудра (Шіва) сказав "Мені потрібна жінка, щоб змогти творити "" (Джан Нап'рт, 9)
 
     Етая індійська мудрість допомагає нам усвідомити глибокого метафізичного сенсу болгарських народних віруваннях., Збережених в культах святих. До кожного святому наш народ додавав по одній святій жінці, а до кожної святої жінці - по одному святому. Ця народна філософія протиставляється на Церковних канонах, але з нею видно, що ідея мужкого і жіночого поділу має основне значення в болгарському народному світоглядом, тим не менше, ніж в хіндуізмі.
 
На підтвердження цього ми повинні расстолковать наше общое слово СТВОРЕНО (в болгарському і в російській мові) - це означатиме спільне, а не однолічное творіння - СО-ТВАРИН. Воно також звучить як Саттва.
 
      Ідея про мужкого і жіночого начала відтворюється в одну дуже популярну болгарську народну традицію, яку ми виконуємо на зустрічі весни - носеніе мартеніци. Мартениця - це прикраса, зроблено з кольорових ниток - білих і червоних, яке носиться для щастя. Найбільш виразна етая мартениця, яка складається з мужкой та жіночої кукли, у яких старовинні болгарські імена - Піжо і Пенда. Піжо білий, з доповненням червоного, а Пенда червона, з доповненням білого. Це поєднання кольорів нагадує про якихось болгарському "Дао", але в червоно-білою, а не в чорно-білій разцветке. Піжо і Пенда так глибоко расскрівают нам духовне послання мартеніци. Вони символізують чоловіче і жіноче божества, з одруження яких народжується нове життя в напередодні весни. Як ми вже з'ясували, Бог - це правда (саттва), а богиня - енергія (раджас), і етая філософія відтворена в кольорах Піжо і Пенди. Раджас є активною енергією, яка связиваеться з двох потенцільних енергії - Саттва і таммас. З сполуки раджаса і саттви виникає світло, що допомагає нам бачити правду і робити хороших справ. Але енергія також може связиватся з темрявою, яке породжує злочини і пороки. Отже через мартеницю ми побажаємо себе саме першу можливість: здійснити життєву енергію в творенні і добрих справ, встановити хармоні між Силу і Духа, бути здоровим і щасливим. Саме ж послання випромінює і весільне знамено у болгарській традиції. Воно делаеться з двох хустку - білої і червоної.
 
 

Три сутності в Болгарських народних одягах

     Вчення про три сутності має глибоке підгрунтя в болгарському народному світоглядом.
Головне його вираз є нашіе народний одяг.
В їх поєднанні колір послідовно відтворюється наший народностно погляд про космічне порядку. Найбільш типовий чоловічий костюм відбудеться з білої сорочки з червоною вишивкою, червоний пояс і чорні брюки. В їх порядку квіти повністю відповідають трьом царствам Миру: Небесному, Земномі і Підземному. Подібний чоловічий костюм також відомий з Іспанії. У жіночому костюмі колірне сполучення теж слідують космічне порядку - сорочка знову біла з червоними вишивками, а спідниця і фартух - основно в червоно-чорних розмальовках. Четвертий основний колір в болгарських народних костюмах є коричневий - символ Космічної хармоні і єдності трьох стані в Народній спільність.
 
       З усіх елемента чоловічого костюма найбільш священне значення має пояс. Як символ Земної царства він зв'язується з осталних двох царств в цілісному порядку Світу і людини. Згідно болгарському народному повір'ям тільки на Землі люди несуть пояси на хресті. На Небесному царстві чоловіки загортають пояси близько головах, а в підземному - близько ніг. Як відповідність раджаса пояс ще є символом зрілості і плодючості. Тому пояс має головне значення в обряду ініціації хлопчиків. Згідно болгарської народної традиції, за першим раз хлопчики підперізуються свої пояси, коли їх здійсняться 16 років. У цьому віці молодь оформиться як людиною, в сумірності із Всесвітом. З червоному поясом він відзначає завершеність свого трійкового порядку. У відповідністю з цьому свещенодействіе ініціації виконується на Коледа, на святі, присвяченим Болгарському Праотці - Царю Коледа, і йому сина Болг, імені якого ми найменовані. На Коледа новопосвячені хлопчики приєднуються до дружини коледаров, щоб в їх порядку заспівали вічного гімну Болг-аріїв: "Болг се роди, Коледа!" (Болг народився, Коледа мій!).
 
 

Три сутності в годішном Коловрате

      Болгарська календар сонячний. Основне значення в розподіл року в нього мають чотири свята Сонця, які поділяють сезонах. Інші чотири свята розташовуються в серединах сезонів. Ми називаємо їх проміжні свята. Ці вісім свята повністю відповідають на святах в кельтській і німецькому календарях, заснованих на самого ж восмічного поділу.
 
     Через болгарської традиції рік складається з двох основних сезонів - теплим і холодним, відзначають свята Гергьовдена (6 V) і Дімітровдена (8 XI), найбільш значущі з проміжних святах. Саме в цьому розподілі виражаеться ідея про три сушностей в годішном Коловрат. З Гергьовдена до Дімітровдена продовжує активну роботу в галузях сільського господарства, скотарства і в інших господарських галузей. Тому імена цих двох свят мають таке ж пословичное значення в болгарській хозайственной традиції. Згідно болгарського звичаєвого права, на Гергьовдень мало б зайняти пастухів і наймитів, а на Дімітровдень їх треба платити і распущать. Тому Гергьовдень відомий як День пастуха. Але в тожей часу Гергьовдень чествуеться і як свято болгарський армії - це День храрості. З давнього часу на цього дня болгари почали своїх військових походів, звертаючись до Бога війни Альпа Бариня для захисту і перемоги. Тому наш військовий свято називають імені св. Георгі - приймач Бариня, а також фракійського бога-вершника херос, в християнської традиції. Кінець військових справ отмечаеться зі святом М'жка задушніца (Чоловічий день в пам'яті мертвих), на 21-му ноебря, 13 днів після Дімітровдена. Це свято Архангела Михаїла, названим Ватажком небесним воїнством. Він являється прояв Бариня (Одіна) в народному християнства. У цьому час роки Пан приходить з його воїнів внизу до нас. Самим урочистим шляхом ми тоді шануємо наших хероев, що впали для Больгарского Рода і Царства. нам.
 
      Так приводяться в порядку три сутності в годішном Коловрате: праця і війна в теплій півроку, і духовне зміцнення в холодній півроку. Коли погода стає холодніше, природа починається порожніти і дерева возврощаются своїх життєвих соків назад в землі. Ми теж завершіваем нашую польську роботу, і повертаємося додому, щоб відпочити і повернутися до Собою, до коріння нашого Роду. У продовженні довгих і холодних зимових вачерах ми більш часто залишаємося разом з нашими сім'ями та друзями, вспоменая наших піснею і легенд, заповідані предків. З цієї причини свята після Дімітровдена посвещаються главно сім'ї та предкам. Самий значимий з них, звичайно це Коледа - Свято Болгарського Праотця Коледа і його сина болг.
 
    Після Атанасовдена (31 I) починає Пробудження Природи і духовне зміцнення набуває нового виміру. Син Сонця Альп Хурсов приходить на білому коні, щоб відлякати зимових студії, і зігрівав землю з його вогненним дихання. Слід і дрег свята Пробудження. Виконуючи пов'язаних з їх обрядах, ми пробуджуємо свою Волю до творіння і творення на що йде весни.
 
     Духовне значення сезонів року, пов'язується з трьох сутностей, отмечаеться чотири проміжних святами:
 
      1. Зима-Весна (Атанасовдень-Гергьовдень) - Пробуденіе життєвих сил.
 
      2. Весна-Літо (Гергьовдень-Іліндень) - Підйом праці та військової діяльності.   
 
      3. Літо-осінь (Іліндень-Дімітровдень) - Збір плодів праці і війни.
 
       4. Осінь-Зима (Дімітровдень-Атанасовдень) - Спокій. Повернення до Собою.
 
 
 

Бібліографія

До частиною першої

 
            1. George Dumesil. L'ideologie tripartie des Indo-Europens.
 
            2. Пет'р Добрев. Історія на б'лгарската д'ржавност-Софія, 1995.
 
            3. Пет'р Добрев. Свет'т на праб'лгаріте - С., 1992.
 
            4. Дхармананда. В'веденіе в'в Васту Шастра - С., 2001.
 

До частини другої

 
            1. П'єр Кребс. Стратегія культурної революції - університет Віени, травень, 1986.
 
            2. George Dumesil. Religie la romaigne archaique.
 
            3. Стефан Чолаков. Древноіндійската култура - С., 1996.
 
            4. Мікаел Бащу. Сказання про дочку Хана - С., 1997.
 
            5. Мері Боіс. Зороастрійці - Вірванна і Обичаї - Москва, 1987.
 
            6. Ron Mac Van. Creed of Iron - St.Maries, Idaho, 1997.
 
            7. Кейтлін Матюс. В т'рсене на ауен В: Філіп Кар Гом. Завр'щането на друїдів - С., 1999.
 
            8. Діміт'р С'с'лов. П'тят на Б'лгарія - С., 2000.
 
            9. Джан Нап'рт. Індійська мітології - С., 1994
 
 

Шегор Расате )д-р Иван Митев). Болгарія

Шегор Расате, Болгария

 

Джерело: kanatangra.wallst.ru

 

 

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud342.jpg
Свята наша земля
pryr70.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.