17 | 10 | 2017

Мережева безпека для білоруських інтернет-активістів

Інтернет безпекаДосвід Єгипту, Тунісу, Лівії та Ємену наочно показує, що соціальні медіа в умілих руках - найпотужніша сила. Вони дозволяють у короткий термін поширити будь-яку інформацію, зібрати людей зі схожими поглядами і скоординувати їх дії на вуличних акціях.

Але є і зворотна сторона: практично повна підконтрольність владі, адже інформація тут поширюється відкрито. Навіть в закриті форуми та групи соціальних мереж може легко проникнути провокатор з МВС або КДБ - адже ми ніколи не знаємо, хто сидить "по той бік монітора". І, повірте, проникають: в білоруських спецслужбах існують цілі відділи, що займаються збором інформації та стеженням в інтернеті.Як зробити, щоб вони не змогли нам перешкодити? Насправді, це зовсім не складно ...


Можливо, у фахівців дані поради викличуть посмішку - адже вони розповідають про досить очевидних в IT-середовищі речах. Однак не всі ми "айтішники" - ми люди найрізноманітніших професій, а потрапляти в лабети білоруського КДБ не хочеться нікому. Тому даний матеріал розрахований, в основному, на звичайних людей.


1. Операційні системи і шифрування дисків


Почнемо з того, що все, абсолютно все "закриті" операційні системи, будь то Windows від Microsoft або MacOS від Apple (та й майже всі серйозні прикладні програмні продукти - теж) для легальних продажів в Білорусі повинні мати відповідний сертифікат, що видається раніше Центром безпеки інформації при президенті, а тепер - Оперативно-аналітичним центром (ОАЦ). Тієї самої структурою, яка і стежить за нами в мережі ... Увійти на наш ринок зарубіжна корпорація може, лише "здавши з потрохами" білоруським спецслужбам свої алгоритми шифрування і дешифровки "закритих" користувачем дисків та розділів. Для Windows це 128-бітний EFS, для MacOS - 128-бітний AES. Самі по собі системи досить надійні, і зламати їх дуже важко. Ось тільки білоруським оперативникам це і не потрібно - у них з самого початку є ключ. Комерційні корпорації не надто хвилює наша з вами безпека - їх хвилюють гроші з ринку черговий країни незалежно від демократичності її режиму. Тому цей ключ вони віддають самі, на блюдечку з облямівкою.

Що ж робити?

Одним з 100-відсотково надійних алгоритмів шифрування є TrueCrypt, який працює в операційних системах на ядрі Linux. Це вільне ПЗ з відкритим вихідним кодом, за "чистотою" якого стежить співтовариство розробників. Зрозуміло, є й інші хороші системи шифрування, однак ми розглянемо саме TrueCrypt в силу його зручності.

Справа в тому, що TrueCrypt є вбудованою системою шифрування в ряді дистрибутивів Linux, що ідеально підходять для освоєння новачками, наприклад, Ubuntu і створеному на її основі Linux Mint. Включити шифрування достатньо однієї "галочкою" в пункті "Шифрувати домашню папку" на етапі установки Linux. Як його встановлювати і як з ним працювати - відмінно і дохідливо описано на спеціалізованих російськомовних сайтах www.ubuntologia.ru і www.linuxmint.ru, тому повторюватися ми не будемо. Скажемо лише, що, хоча дистрибутиви Ubuntu і Linux Mint є на "гостьовому" доступі FTP-сервера державного білоруського провайдера ByFly, краще все-таки брати їх з офіційних сайтів - www.ubuntu.com і www.linuxmint.com відповідно. Береженого, як кажуть, бог береже.

Для чого це потрібно?

По-перше, у домашній папці (її назва збігається із зазначеним при установці ніком користувача в linux-системах) за умовчанням зберігаються документи, відео-та аудіозаписи. По-друге, і це найбільш важливо для "мережевих революціонерів", - там зберігаються cookies відвіданих сайтів і хеши зі збереженими паролями. Більшість закриттів політичних груп у соціальних мережах відбувається саме тому, що спецслужби обчислюють адміністратора групи і вилучають у нього комп'ютер. Далі - банально видаляють групу, зайшовши в соціальну мережу під його логіном, адже пароль збережений на вилученому комп'ютері.

І, нарешті, у цій же папці зберігається електронна пошта і логи (історія) листування в Skype, ICQ, Google Talk, Mail.ru Agent і інших систем миттєвих повідомлень. Якщо ви, звичайно, її не відключили (розумні люди в Білорусі надходять саме так).

У разі використання linux-системи з включеним за замовчуванням шифруванням домашньої папки, вилучений комп'ютер співробітники спецслужб не зможуть навіть запустити, не знаючи пароля користувача. Але найголовніше, на відміну від Windows-систем, навіть зняття HDD (жорсткого диска) для зчитування з нього інформації на іншому комп'ютері буде абсолютно марним - диск зашифрований TrueCrypt.

У той же час, самому власнику користуватися таким комп'ютером буде як і раніше зручно: розшифровка його домашньої папки відбувається після введення пароля при вході в систему, і всі файли будуть йому доступні без особливих проблем.


2. Стеження в інтернеті. Способи


Звичайно, існує маса способів простежити за користувачем - троянські програми, віруси, руткіти, кейлоггери, сніфери і багато іншого. Але, по-перше, майже жоден з них не є працездатним в linux-системах. По-друге - і це найголовніше - контролювати кожен крок всіх сотень тисяч користувачів популярної групи в соціальній мережі або розкрученого сайту не представляється можливим не фізично, ні технічно. Такої кількості навчених фахівців у білоруських спецслужб просто немає. Тому, якщо ви не користуєтеся Windows (трохи меншою мірою - MacOS, оскільки це все ж UNIX-система, і методи злому, придатні для Windows, в ній не працюють) і не є одним з ключових лідерів опозиції, то "сніфіть" весь ваш трафік ніхто не стане - це занадто складно і дорого.

Насправді, що підстерігають нас небезпеки набагато простіше й банальніше.

Справа в тому, що, згідно з Указом президента № 60, всі логи серфінгу (адреси відвіданих користувачем сторінок) зберігаються на сервері провайдера на протязі 2 років. І, якщо, наприклад, в 16 годин 52 хвилини і 41 секунду на сайті "Хартії-97" з'явився коментар під новиною, однозначно тягне на статтю 368 КК "Образа президента Республіки Білорусь", то для обчислення автора достатньо відправити в базу даних лише один запит: з якого саме IP-адреси в 16 годин 52 хвилини і 41 секунду відкривався URL сторінки коментарів до цієї новини. Далі в логах RADIUS (ПО, "роздає" інтернет у провайдера і вважає трафік і гроші) з'ясовується, якому саме абоненту в заданий час був привласнений цей злощасний IP-адресу.

Використання проксі - наприклад, Opera Turbo - дану операцію ускладнює лише незначно, тому що тільки деякі проксі-сервери є анонімними, а проксі "Опери" і зовсім трасується досить легко. При великій необхідності (наприклад, якщо ви готуєте замах на президента), спецслужби можуть отримати логи навіть захищених "high-anonymous" проксі (хоча тут доведеться попотіти, і роблять це лише якщо результат виправдає зусилля).

Таким чином, при використанні проводового (та й бездротового - теж, однак тут є варіанти, про які нижче) інтернету з території Білорусі абсолютно будь-який ваш крок у мережі може бути проконтрольована спецслужбами без особливих зусиль. Навіть без виходу із службового кабінету - системи оперативно-розшукових заходів (СОРМ і СОРМ-2) дозволяють їм цілодобово і в режимі реального часу працювати з логами всіх інтернет-провайдерів і операторів мобільного зв'язку прямо зі свого настільного комп'ютера.


3. Методи протистояння


Будемо правдиві і відверті: відвідування опозиційних сайтів, а тим більше - реєстрація в політичних групах соціальних мереж, автоматично заносить вас у списки неблагонадійних. Саме автоматично - це якраз той випадок, коли простіше написати спеціальну програму, чим платити зарплату тисячам КГБ-шників.

Єдина причина, по якій ніхто з нас до цих пір не сидить - наша кількість. Наприклад, в нещодавно закритої співробітниками КДБ групі "Нас будз 1.000.000 - Лукашенка сийдзе!" соціальній мережі "Вконтакте" було зареєстровано 23 638 осіб. У так само ліквідованої групі "Ми за вялікую Білорусь" полягало і зовсім більше 120 000 наших співгромадян.

Це в сумі навіть більше, ніж у Білорусі міліціонерів (за наявними даними, чисельність МВС становить близько 140 000 співробітників). А скільки потрібно побудувати в'язниць, щоб посадити таку кількість людей? І скільки на це потрібно грошей, з якими у режиму, як відомо, справи не дуже?

Тому, якщо ви - рядовий активіст, можете розслабитися. Швидше за все, ніхто за вами не приїде: у них немає ні сил, ні часу, ні грошей приїхати за кожним, а "нас" - вже давно більше ніж "їх". Звичайно, не приїдуть до тих пір, поки ви не зробите в мережі щось зовсім уже екстраординарне, наприклад - затіє збір грошей на кілера для Лукашенка.

Зовсім інша справа, якщо ви - лідер. "Приїжджають" саме до таких - адміністраторам груп соціальних мереж, главам молодіжних осередків, великим політикам і правозахисникам. У цьому випадку можна і потрібно застосовувати методи протистояння.

Перший з них - ніколи і ніде не реєструватися в мережі під цим ПІБ (якщо, звичайно, ви і ваша сім'я не живете за кордоном). Знаючи людини, зовсім не важко чинити тиск не тільки на нього самого, але і його рідних, близьких, коханих. Тому у лідера групи в соціальній мережі, який знає від неї пароль, імені бути в принципі не може - тільки анонімний нік.

Друге - ніяких дротів! Вони занадто швидко приведуть до вас небажаних "гостей". Тільки мобільний інтернет! І тільки - анонімний.

Зрозуміло, всі чотири мобільних оператори Білорусі зв'язані по руках і ногах чинним законодавством - отримати SIM-карту можна, лише вказавши в договорі паспортні дані. Однак, як і в Росії, строгість законів у Білорусі компенсується необов'язковістю їх виконання. Простіше кажучи, наприклад, оператор life:) і зовсім роздає свої SIM-карти наліво і направо на різних акціях, а SIM-карти velcom або МТС без переоформлення вільно можна купити в розділі "Барахолка" на сайті www.onliner.by.

Другий важливий елемент анонімності мобільного інтернету - IMEI (International mobile equipment identity або, російською, міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання). Цей унікальний, як відбитки пальців, номер кожного пристрою (мобільному телефону, смартфону, USB або PCMCIA-модему для комп'ютера або ноутбука) присвоюється ще на заводі. І він протягом 2 років зберігається в логах мобільного оператора в парі з номером SIM-карти, з якою він реєструється в мережі. До слова, саме так міліція зазвичай і знаходить крадені мобільники - просто зіставивши дані з бази. Якщо ви вставили в крадений телефон SIM-карту, зареєстровану на своє ім'я, - за вами дуже швидко приїдуть.

Тому мережевий громадський лідер обов'язково повинен мати пристрій (смартфон або USB-модем), IMEI якого раніше не був "засвічений" з його особистої SIM-карткою, або з SIM-картами людей, які знають його особисто. Ідеальний варіант - або купити прийшла кількох випадкових господарів (їх потім і будуть тягати на допити) пристрій на "барахолці", або придбати абсолютно новий модем за кордоном. Можна купити його і в салоні оператора стільникового зв'язку без паспорта і контракту з оплатою повної вартості, але для цього потрібно відправити туди "підставного" людини - адже в усіх таких салонах ведеться відеоспостереження.

Важливо: домовлятися з продавцями модемів і SIM-карт без переоформлення слід або через Skype, або з таксофонів в місцях, де точно немає відеоспостереження. Будь-який дзвінок з вашого особистого телефону після того, як вас почнуть серйозно шукати, буде витягнутий з логів і видасть вас з головою. З цієї ж причини не можна спілкуватися з продавцями через "Приватні повідомлення" на "Онлайнер" - даний сайт знаходиться на білоруському хостингу, повністю контролюється і навіть "кришується" спецслужбами.

Отже, у вас є смартфон або модем з "незасвічені" IMEI, в якому стоїть SIM-карта, оформлена на ім'я невідомого "Васі Пупкіна". Це чудово, але, на жаль, далеко не достатньо. Навіть на цьому етапі "проколотися" легко.

По-перше, за мобільний зв'язок, як не банально, потрібно платити. Сплативши її своєю особистою кредитною карткою через банкомат або інфокіоск, ви за частки секунди здасте себе КДБ з потрохами. Оплата готівкою в банку, ВКП "Белтелекома", пункті обміну валют або поштовому відділенні "здасть" вас не так швидко - спецслужбам доведеться аналізувати запис камер відеоспостереження (якщо, звичайно, касир не встигне натиснути "тривожну кнопку", побачивши проти вашого абонентського номера в базі даних спеціальну позначку - а вона, швидше за все, там буде).

Щодо безпечний спосіб - оплата по WebMoney через людину, що живе за межами Білорусі. Але найкраще мати декілька "анонімних" SIM-карт, які ви будете сплачувати ще до початку використання в "революційних" цілях і "засвітки" (реєстрації в мережі в парі з IMEI вже "засвіченого" модему). А коли на них закінчаться гроші - викидати. Власне, і пристрій з IMEI бажано змінювати частіше (так, це коштує грошей, але свобода - дорожче).

Зрозуміло, тут необхідна повна "стерильність": у жодному разі не можна вставляти ні свою звичайну SIM-карту в смартфон або модем з "засвіченим" IMEI, ні "засвічену" SIM-карту в будь-який пристрій, де ви хоча б раз використовували SIM-карту, оформлену на справжнє ім'я. Це - гарантія безпеки.

По-друге, слід пам'ятати про геолокації - можливості вирахувати місцезнаходження термінального пристрою (смартфону або модему) по пеленгу з декількох базових станцій (що це таке - почитайте хоча б про послугу МТС "Сім'я під наглядом", і все зрозумієте). В "чистому полі" точність координат може становити до 10 метрів. У місті, де радіосигнал відбивається від будинків і схильний перешкод, - 250-300 метрів. Цього точно недостатньо, щоб, наприклад, виявити небезпечного режиму революціонера в житловій багатоповерхівці, але вистачить, щоб взяти під спостереження всіх підозрілих у даному радіусі. Далі - справа техніки оперативників.

Щоб цього не сталося, виходити на зв'язок слід завжди з різних місць міста і ніколи - зі свого будинку. Ідеальний варіант - рухомий громадський транспорт, бажано - заповнений іншими пасажирами. Але пам'ятайте - безпечний сеанс зв'язку не може тривати довше 5-10 хвилин. Після цього пристрій слід не тільки вимкнути, а й знеструмити, вийнявши з нього батарею або фізично відключивши USB-модем від комп'ютера, а наступний сеанс зв'язку починати тільки із зони дії вже другий базової станції, краще - в іншому районі міста.4. Висновок. Оффлайн


Як би не була зручна і продуктивна організація масових акцій через соціальні медіа в інтернеті, слід пам'ятати головне. Весь інтернет в Білорусі легко і просто відключається одним натисканням кнопки "Power" на головному сервері монополіста "Белтелекома". І коли гостра необхідність залишити протестуючих без можливості координації дій між собою стане відчутно важливіше, ніж неминучі при цьому скандал і зростання протестних настроїв, дану кнопку обов'язково натиснуть.

Тому вкрай важливі особисті зустрічі і громадські зв'язки. З метою конспірації вкрай бажано, щоб група знають один одного людей була не більше 5-10 чоловік. І лише 1-2 з них повинні знати людей з інших таких же груп - за принципом "друзі друзів", який усім відвідувачам соціальних мереж добре відомий. Пам'ятайте про те, що мобільний зв'язок слідом за інтернетом також, швидше за все, буде відключена. Трохи менший ризик відключення є у стаціонарних телефонів, якими бажано обмінятися до початку основних подій. І, зрозуміло, у кожної такої групи з 5-10 чоловік повинне бути заздалегідь обумовлене місце збору, коли все почнеться, і план дій у відомих ситуаціях.

Така "зосереджена рассредоточенность" із загальними цілями і планом перетворює народний опір в ту саму багатоголова гідра, у якої на місці кожної відрубаної голови виникають дві нові. Ця стратегія - після подолання відомого бар'єру масовості - практично непереможна.

UPDATE: Винен, виправляюся. Шифрування за умовчанням в Ubuntu і його Форк Linux Mint - не TrueCrypt, a eCryptfs:). В іншому - все те ж саме. Дякуємо за науку [info] manchesster:)Джерело: http://chudentsov.livejournal.com/46297.html

 

 

З переписки цього блогу

Мережева безпека тема багатогранна і багатостраждальна, на жаль, інертність більшості людей і небажання змінювати звички заважають дотримуватися певних правил "гігієни". Таке можливо тільки в дуже невеликих закритих групах з суворою дисципліною. А так, багато хто до цих пір вірять в те, що той же Skype захищає їх від чогось там (тому так легко підсадили на цей жах з закритим кодом всіх білоруських активістів).
Про всяк випадок, Tryecrypt - програма, доступна і в Windows, вона не входить в дистрибутиви Linux за замовчуванням, за шифрування домашніх директорій там відповідають вбудовані в ядро ??кошти.

Skype - досить надійна сама по собі система ... якщо на машині немає троянів. Які можуть не тільки історію "тирити", але й звук з відео транслювати куди треба. Крім того, розподілене зберігання історії - саме по собі потенційна вразливість, чому і краще її відключати взагалі.

А TrueCrypt входить в дистрибутив Ubuntu за замовчуванням. Відповідно, і в його форк - Linux Mint. Щодо інших десятеро - не знаю, брехати не буду.

Windows-версія є, так. Але тут сама по собі платформа часто може звести нанівець будь-шифрування. Та й PGP - теж прекрасна система сама по собі, але з дефолтних TrueCrypt в Linux все буде набагато простіше саме для новачків.

TrueCrypt під Windows - зручний засіб транспортування віртуального диска.
Копіювання - синхронізація тисяч файлів займає набагато більше часу, ніж перенесення одного файлу на кілька гіг.

 

  • Якщо, наприклад, є апарат з "незасвічені" IMEI і сімка, але одного разу вони використовувалися палевно з точки зору геолокації? Геолокація визначає місцезнаходження сімки або апарату? Чи зберігається в цьому випадку інформація про використання цієї сімки у цьому апараті у цій місцевості?


В логах зберігаються "пари" IMEI + SIM. Зрозуміло, і подія реєстрації цієї "пари" в мережі на певній базової станції - теж.

Відповідно, якщо ви переставите "засвічену" SIM-карту в "незасвічені" девайс, то ви його "засвітитися". І навпаки. Тобто, органам буде видно, що один і той же девайс використовують різні власники SIM-карт або у власника однієї SIM-карти є різні девайси.

Простіше кажучи, треба мати, як мінімум, дві SIM-карти і два девайса. Перша пара - для "звичайного життя". Друга (повністю "анонімна") - для "революційної діяльності". Зрозуміло, що включати їх одночасно з однієї точки міста небажано - якщо зробити так в зоні дії декількох базових станцій, вас легко буде вирахувати за збігом.

Це все робиться автоматично шляхом порівняння даних спеціальною програмою, тому - дуже швидко.


І ще додам, що сучасні програмні продукти дозволяють відновлювати інформацію після 4-5 разів форматування, понад 5 поки що начебто технологій немає.


 


Як організується ГРУПИ ОПОРУ.


як конкретно організовувати ці самі ГРУПИ. Ти (назви себе-лідер) збираєш людина 5-10.Только тих людей, кому довіряєш 100%. З цими людьми спілкування толк в "живу". Більше 10 чоловік не треба, важко буде організувати збори всех.Прі спілкуванні групи з мобільників витягується пітаніе.Самостоятельно приймаєте рішення про свох діях і обумовлюєте все деталі.Ваша група (в якій лідер ти)-це група "А". Кожен член твоєї групи ("А") створює свою, за тими ж прінціпам.Еті групи іменуються-" Б ". Якщо вважати по максимуму, то членів груп" Б "буде 100 осіб.
З 100 осіб, що входять до групи "Б", кожен створює свою групу "В" (вже 1000 осіб). У групи "Г" буде входити вже 10.000, а в групи "Д" -100.000 человек.Прінціп піраміди.Ясно, що груп "А" виникне відразу много.І це хорошо.Оні будуть формуватися і разростаться по і пр.прізнакам.Оні будуть розходитися, як безліч кіл на воді, поглащая один дрега.Вступать в інші групи не надо.Ти входиш тільки в одну групу, як її рядовий член і являєшся лідером ще однієї групи, яку зібрав сам.Еслі тобі запропонували вступити в нову групу, а ти вже в них перебуваєш, то откажісь.Кстаті, якщо тобі пропонує вступити в групу людей в благонадійності якого ти сумніваєшся, відмовся з тієї ж прічіне.Пусть він знайде собі таких, як сам 9 стукачів і вони хай провокують, вивідують "таємниці", підставляють і здають одне одного.


Абсолютно правильно.
Я взагалі за те, щоб групи незалежно один від одного створювалися "в реалі", а вже потім дії різних груп координувалися через мережу.
І, зрозуміло, повинен бути конкретний і чіткий план на випадок її відключення.

Спасибі за корисну статтю! забрав до себе посилання поставив .. я взагалі убунтовот з 5 версії, Windows ставив на віртуалку трохи знаю цю систему, але не знав що Windows дає комусь ключі .. і тим більше МАК ОС, я живу в країні не лякані папуг;) тут говорять і роблять що хочуть і логи не зберігають довго та й спецслужби у нас іншим займаються і заарештовувати у нас може тільки поліція з ордером якщо че накоїв .. страшно подумати як там живуть люди всього шугатся як 37 рік какой то Ваш Гауляйтер влаштував .. сподіваюся довго він не затримається
як варіант, створення групи в соцмережі, з території сусідньої держави, через новий акаунт не існуючого користувача, а далі шукай, свищі вітру в полі.
через вінду давно в інет не заходив, вже років чотири на Убунту, починаючи з 6.04, періодично спостерігаю, як зламуються акаунти знайомих на вінді.


Саме так!
Повторюю - рядові члени груп КДБ не зацікавлять хоча б тому, що 150 000 чоловік неможливо посадити навіть чисто технічно.
"Приходять" - за лідерами.
Уж для лідерів-то конспірацію можна якось опрацювати ...
До речі, щойно пройшла новина про затримання в Бресті вже третього активіста - Івана Стасюка. Намагався до Польщі виїхати. Запізно ...

Мушу зауважити - що "проксі"-взагалі міф в умовах РБ.

В реалі - купуємо трубу за кордоном (польща, РФ, України, литва) і Сіму - і С прикордонних областях (на соту закордонну) флудом на тугіше хартію (чорт би її забрав)Загальний підхід Microsoft в Росії: «Співпраця та партнерство з державою».

Microsoft, на початку травня купив компанію Skype, яка надає послуги інтернет-телефонії, не виключає можливості передачі російським спецслужбам шифрувальних алгоритмів цього сервісу. «Я б хотів це зробити», - заявив президент «Microsoft-Росія» Микола Прянишников, передає «Інтерфакс».

Цитата:
"Можливо, у фахівців дані поради викличуть посмішку"

Справа не в усмішці, а скоріше в ефективності запропонованих методів ...
Приховати доступ до логів і cookies досить просто.
Досить встановити на комп'ютері (для лінійки Windows) програму Shadow Defender. Вона не тільки захистить від
можливості зараження вашої машини, але і повністю виключить можливість перегляду історії Інтернету і тд.
Тому як згаданих файлів просто не буде ...
Однак перед її установкою потрібно бути впевненим, що в системі немає троянів. Іншими словами, бажано все
робити на чистій / свіжовстановленому Windows, з якою ще не виходили в Інет.
Відповідно, будь-які паролі потрібно зберігати тільки у своїй голові, а мильні адреси в адресній книзі на ящику.

Завантажити Shadow Defender можна тут: http://stelslab.by/raznoe/38-shadow-defender.html

Akva (адмін сайту http://stelslab.by/)

PS Сховати справжній IP в принципі можна. Але описувати ці методи в "паблік" доступі я не буду.

Зрозумійте, мова йде не про "замітанні слідів" на особистому комп'ютері.

Мова йде про провайдерських логах. До яких, ясна річ, користувач доступ мати не може, а спецслужби через СОРМ - запросто.

Тут єдиний варіант анонімності - підключення на вигадане / чуже ім'я і бездротовий інтернет. Інакше ніяк ...

 

Джерело

Родовіда. Родолюбіє
Рідна Віра Українців
Держава Роду Нашого
Нищення нашої спащини
Сучасний світ. Людство
Релігії у світі
Ми - Українці !
ljud334.jpg
Свята наша земля
pryr82.jpg
Нове на сайті

Час: деякі властивості. Дослідження

Що таке час? Це питання до сьогодні не є однозначним, і мабть до кращого, що на сучасному етпаі розвтику (чи, точніше, деградації) людства "час"  як фізична реальність не підвладна "науковцям".
Але наші прекди казали про Час. Згадаймо текст Велесової никги:

“Революціонер” – вечір пам’яті Олександра Капіноса у м.Львові 10.03.2015 р.

У м.Львові 10 березня, у вівторок, відбудеться вечір пам’яті Борця за Волю України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса. Цього дня йому мав би виповнитися 31 рік. Запрошуємо студентську молодь та всіх бажаючих прийти та вшанувати світлу пам'ять Звитяжця. 

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Знакова, історична подія світового значення: Перун повернувся і піднятий з Дніпра! Україна-Русь, пробудись!

   Дорогі  Браття і Сестри!
   У стольному граді Києві,  столиці України (столиці Русі) сталася знакова історична подія, важлива як для України і українського народу, так і для слов'янських народів та духовного поступу Людства.
   До берега ріки  Дніпра-Борисфена, у Видубичах, приплив скульптурний образ Перуна - захисника Русі, України (нащадка Русі), який був одним з головних Богів у пантеоні Русичів.
   ВІн поставлений у 2009 році  Старокиївській горі у Києві, був вночі таємно спиляний у 2012 році злочинцями.
   08 травня  2013 року  цей скульптурний образ піднятий з Дніпра. 

Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві

Ради чого Українці боролись на Майдані?
Що в сьогоднішній ситуації МИ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД маємо вимагати від влади? 
Що нам у державі належить, чи ми в боргу перед кимось, чи інші держави винні нам? 
Хто керує Україною?
Українці є
в неволі, як за часів Т.Г.Шевченка - у своїй державі, вибореній ціною великої звитяги і страждань...

Чи є в Україні національний лідер?
Чи є організація, яка захищає, впрваджує в державну стратегію України  інтереси українців?
Чи є в Україні українська національна  ідея? Куди ми йдемо?
Чи є засадничою, керівною для українців  духовна система українського Роду - світогляд, розуміння Бога: саме наші, Предківські, споконвічні? 
Чи є в нашого народу духовна еліта, яка покаже керманичам, хай і майбутнім та всьому нашому етносу Шлях до визволення, до Щастя у своїй Державі?
 Хто дасть нам справжні, істинні знання - зараз для того, щб врятувати наш нарід?
Яка функція духовної (зокрема і релігійної) еліти в Україні?  

Це звернення, яке не побачили українці, було написане в часи Майдану  - але воно дає нам ключ до розуміння сьогоднішньої ситуації.

Світлана Сторожівська. Поезії]

Збірка поезії Світлани Сторожівської « Як сонце світу…», зачаровує чарівними картинами світу наших предків, автор віршів через призму себе тримаючись за  руку із сонцем занурює читачів у рідний світ уяви та явного.

 

Українське Різдво. Коляда. Свят-вечір.

Графічним символом українського календаря може бути восьмипроменева зірка. Календар цей напрочуд стрункий, симетричний: 4 пори року, 4 найбільші сонячні свята, що відповідають кожній із чотирьох сонячних фаз (сонцестояння і рівнодення).

СВЯТВЕЧІРНІ вірування лемків . Ворожіння

Напередодні Різдва найчастіше згадуються різні традиції, пов’язані з християнською символікою цього свята. Однак, думаю, варто не забувати й про його язичницькі витоки, адже воно, поки стало християнським святом народження Христа, було поганським святом народження Сонця, а разом з ним і Світу.

Статті, дотичні до теми
Найбільш переглянуті статті
Категорії статей
Канали новин
Свята Українців. Купала

Громада "Вінець Бога" відсвяткувала свято Купала в Буші. (21.06.2014)

21 червня 2014 року представники нашої громади Рідної Віри «Вінець Бога» відвідали с.Буша Ямпільського району Вінницької області, яке відоме своїми історичними подіями героїчної оборони Козацьких часів, Гайдамацьким Яром, а також скельним Храмом дохристиянської доби із рельєфом релігійного змісту. Майже 6 000 років існує життя на цій мальовничий території, що розташована в долині злиття 3-х річок: Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки. Про це свідчать археологічні знахідки, датовані ще IV –III тисячоліттям до н.е.

21.06.2014 Громада "Червона Русь" (м.Львів) відсяткувала Свято Купала

21 червня 2014 року в Сколе, не березі річки Опір в національному парку "Сколівські Бескиди" Львівська громада Рідної Віри Українців-Русинів "Червона Русь" разом з  друзями - рідновірами із Стрия, Сколе, Івано-Франківська провели Свято Купала - одне з найвеличніших, основних чотирьох сонячних свят нашого народу, що святкується на літнє сонцестояння.


Громада «Вінець Бога» провела Купальське свято (2013 р.)

Громада Рідної Православної Віри «Вінець Бога» м. Вінниці провела 22 червня 2013 року в районі «Сабарів», на узбережжі священної для українців ріки Бог українське звичаєве свято Купала. Свято відбулося під гаслом «За Рідну Українську Віру».

Купальська Ватра на Дрогобиччині (2013р)

22-23 Кресеня (Червня) на Дрогобиччині відбудеться одне з сакральних і найдавніших українських свят - Свято Купала, Бога Літнього Сонцестояння, Бога молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бога земних плодів, а також шлюбу!

 

Готуймося до Купальського свята! Купальські пісні

Настають найкоротші літні ночі — свято Купайла, і звідусіль — лісів, гаїв, берегів річок — линуть купальські співи. Через християнський вплив їх подекуди стали називати «петрівочними піснями». Купальські пісні — це переважно мрії дівчат про заміжжя, прощання з вільним життям, бо восени настає пора весіль. Зміст цих пісень язичницький, купальський.